Jump to content
Българският форум за музиканти

Става въпрос за Metallica


duzko

Recommended Posts

Здравейте на всички съфорумници! Та въпроса ми е следния - някой може ли да ми каже с помощта на какво оборудване мога да докарам звученето ан Metallica и то по специално на албума Master of puppets? Предварително благодаря на всички, които ще се включат да си кажат мнението.

Поздрави

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш доста да се доближиш до ранното 80-тарско звучене на металика с глава Marshall JCM800, буустната с нещо като Boss SD-1 или Tube Screamer, свирейки на FlyingV, Explorer, или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За да не пишем глупости:

Това е от Флеминг Расмусен (рекординг инженера)

 

Бележки от записите на разните албуми на Metallica

 

+ Mesa Mark IIC+ head unit into a Marshall JCM 800 as a power amp и много други такива номера са правени. Записвани за по 6 трака.

 

Това е от Michael Wagener (миксинг инженера):

"As to the guitars: they had recorded six track of rythm guitar. They were panned: one hard left, the second one (playing the same riffs) to about 11 o'clock. The other two main tracks (playing slightly different riffs than the left side) where panned the same way to the right side, one full the other to about 2 o'clock. Then there were two tracks chugging just the low E string on the actual "chunks" and those were panned hard left and right as well and were responsible for all the low end of the guitars. No compression (a guitar amp compresses enough IMO) and just a little short room from a Quantec QRS Room Simulator."

 

 

Mark IIc+ & Marshall JCM800 на старо още може да се намери в и-бей.

Китарите са Explorer & Les Paul основно.

Neumann U87 Или Shure SM-7 за вокалите през UREI1176 компресор.

Конзолите са Trident A series за записа и SSL E или G беше за миксинга. Всичко е на лента.

 

Enjoy.

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това за паузите ми е ясно, не че мога да го направя перфектно де ама :) Иначе като цяло мисълта ми беше с какви устройства горе долу по джоба на нормален човек. Ясно ми е, че с трици маймуни не се ловят, ама все пак...поне малко да се доближи звука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-близо до оригинала от тия дето съм гледал на живо в клуб е китариста на Еридан Димо.До колкото съм запознат ползва китара с двоен заден адаптер мюзикмен Джон Петручи или Ибанез Престиж някакъв.След това китарата е включена в маршал валвстейт 8080 1х,12"от тези по старите.С неговия овърдрайв и компресор от зоом 606 става чудесно.Маршала драйва му е усилен повече от половината с повече ниски.Обаче трябва и страхотен пикинг ,само надолу с перцето ритъма.

 

Аз имам Рандал Г3 и с него и активни емг81 също става добре ,но ми липсва пикинга.Още едно нещо вземи си по-дебели струни ,щото трябва да се чува палм мютинга на Е много силно и отчетливо.+ това може да се обърнеш към Ахе той е специалист ,мисля че имаше тема със семпли с неговия г2 с 2х12 говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не бих казал, че ибанеца е твърде подходяща китара за целта, особено ако е липов.

Мисля, че ще е по-добре с по-късомензурна(627мм) китара, която е с махагоново или друго топло звучащо тяло и по възможност фиксиран бридж.

Слоред мен с маршал JCM800 ще се доближиш повече, отколкото с валвстейт.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което цитира synchu е доста съществено и една от основните причини каквото и да прави човек, все да слуша албума и да се чуди "Защо по дяволите не мога да докарам такова звучене..." Ами как да може като са там са насложени една камара тракове... с различни корекции, нива... фази... Това разбира не пречи поне да се опитаме да го наподобим :) явно си е необходима съответната техника....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако моежеш да го изсвириш като хората ше звучи със сичко , ако немоеш и китарата на тоя от металика да ти дадат пак ше е тъпо , поне според мене е така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Здравейте на всички съфорумници! Та въпроса ми е следния - някой може ли да ми каже с помощта на какво оборудване мога да докарам звученето ан Metallica и то по специално на албума Master of puppets? Предварително благодаря на всички, които ще се включат да си кажат мнението.

Поздрави

:)

Имам оригинален санс амп гт-2 и в книжката му пише ,че има варинт при определени настройки да се получи

металика стайл звук .На всичкото отгоре и е вярно.Ако не можеш да си го намериш ,ползвай на никифена.

Друг вариант е кубе на берингер 30 вата с вграден санс амп.

 

Личен опит! :)

 

 

Като се прибера в къщи,мога да ти кажа накъде са врътките горе долу.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сякъш любимата им марка китари е ESP.. примерно ESP LTD Deluxe EC1000 или ESP LTD KH-602. , цената също си я бива.

Редактирано от ~Ruin~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

СякАш това е реклама ;).

Имаш предвид, че звучи като металика ли?

Колкото до ранния звук - той мисля, че е записван предимно с гибсъни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ЕСП ...

Гледам в последния им дългометражен филм... гибсън, гибсъни.... врез гибсъни в студиото!

а Джеймс по-едно време свиреше на 2 Ltd-a :hysterical:

Да 7 струнен и 6 струнен !

-----------------------------------

Така че....техния звук...албумния в филмчетата и репортажите се вижда.

 

peace бабо :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.