Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво са казали "великите"?


Sieger

Recommended Posts

аз ще цитирам един двама музиканти които предполагам не са известни много тук>

When the chord changes, you should change.

\ Джо Пас(китарист) \

I realized by using the high notes of the chords as a melodic line, and by the right harmonic progression, I could play what I heard inside me. That's when I was born.

\ Чарли Паркър(саксофон) \

Ееее, не подценявай, колега.

Дори са ни сред любимците.

Паркър Пилето и Пас Епифона :green:

 

Велики музиканти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стийв за тебе знам, че ги знаеш искрено се надявам и другите да са ги чували :).. а между другото Джо Пас и с ДеАрмънд е свирил освен с епифон мисля :) ае със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хъхъхъх сетих се за един лаф на един много-много добър китарист казва се Ангел и дрънчи по Норвегиите:

" Абе норвежците за много позитивни хора....абе сигурно щото няма слънце...ти знайш ли че като е слънчево всички излизат по улиците и зяпат средоточено..щото не знаят кога пак ще го видят"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"I am a musical prostitute" или нещо от сорта  ...Фреди Меркюри

 

ебавка с журналистите :dance:повечето му лафове са такива.

Не е от музикантите,които във всеки удобен момент влизат в ролята на философи и в желанието си да кажат нещо ново и интересно

ръсят банални глупости :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JANICK GERS - OF IRON MAIDEN

"WHAT MADE ME LAUGH WAS THE FACT THAT PEOPLE RAVING ABOUT GRUNCE AS IF IT WAS SOMETHING COMPLITELY NEW, BUT ALL I COULD HERE WAS THE SAME OLD ROCK 'N ROLL....

I HAVE INABILLITY TO PUT A LABEL ON MUSIC, WHATEVER IT BE GRUNGE,METAL, ROCK OT WHATEVER - TO ME THERE IS EITHER GOOD MUSIC OR BAD!"

 

:read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В последния си борй,който току що получих Guitar One Magazine празнуват 10 годишен юбилей и бяха синтезирали реплики на велики китарджии от предишни издания.Ето няколко,които ми напълниха душата,но няма да превеждам да не би проф. Каталан от ФКНФ да ме заклейми като издънка на факултета :) :

 

 

"Solos are like sex,so it's surprising to me that there aren't more guys playing them."-Richie Sambora (публикувано Юли 2000)

 

"There's always been this suspicion in pop and rock that knowing too much about music was somehow a pox on creativity.That's a political thing more than a musical thing." -Pat Metheny (публикувано Май 2002)

 

"The more you know,the less you know.I don't feel like I know shit anymore,but I love it." -Mike Stern (публикувано Юли 2002)

 

"People have refined the art of guitar technique to the point where it's flurries and flurries of linear diarrhea,and I've been very guilty of that myself." -Steve Vai(публикувано Август 2002)

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...300 000 - РОК В РИО :)

Чувал съм за доста рекорди по посещаемост: AC/DC (над 400 000?), Куин, Пинк Флойд, етц. Но сега като потърсих из сайта на Гинес:

Largest Concert Audience For A Rock Artist - Paul McCartney, April 21 1990, Rio de Janeiro, 180 000 – 184 000 people.

 

И изобщо Мейдън са си смешна група - който не вярва да гледа "урока" на Ейдриън Смит от Гитар.ком. Нищо не показа, да не говорим колко пъти сбърка... :green:

 

А иначе по темата:

"There are no tricks...it's just all in the hands!" Jaco Pastorius

 

 

П.П. Принципно не си позволявам да се изказвам негативно за музикални величия, ама за Мейдън и Ю Ту 2 няма проблеми... :)

П.П. Принципно не си позволявам да се изказвам негативно за музикални величия, ама за Мейдън и Ю Ту 2 няма проблеми...

 

 

говориш глупости пич. и на мен не са ми любими групи ама така не се говори. няма смешни групи, освен dream theather

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...300 000 - РОК В РИО :)

Чувал съм за доста рекорди по посещаемост: AC/DC (над 400 000?), Куин, Пинк Флойд, етц. Но сега като потърсих из сайта на Гинес:

Largest Concert Audience For A Rock Artist - Paul McCartney, April 21 1990, Rio de Janeiro, 180 000 – 184 000 people.

 

И изобщо Мейдън са си смешна група - който не вярва да гледа "урока" на Ейдриън Смит от Гитар.ком. Нищо не показа, да не говорим колко пъти сбърка... :green:

 

А иначе по темата:

"There are no tricks...it's just all in the hands!" Jaco Pastorius

 

 

П.П. Принципно не си позволявам да се изказвам негативно за музикални величия, ама за Мейдън и Ю Ту 2 няма проблеми... :)

П.П. Принципно не си позволявам да се изказвам негативно за музикални величия, ама за Мейдън и Ю Ту 2 няма проблеми...

 

 

говориш глупости пич. и на мен не са ми любими групи ама така не се говори. няма смешни групи, освен dream theather

шегичка ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

"По дявлоите мелодията, имам твърде много кръв в алкохола си!" :green: :beer:

 

На някакъв блек метълист беше, но не мога да се сетя кой...

 

edit: Май беше Варг Викернес...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.