Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво са казали "великите"?


Sieger

Recommended Posts

^офф,стария лаф-мразя негрите и напалма..

Аз пък не мразя негрите (учил съм се да свиря главно от такива),не обичам хората,които не помагат на другите около тях,дори когато виждат,че трябва да го направят,а това се появи в нашето тъй наречено "общество" напоследък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами не е точно така. Идеята е, че след като записват Fuck the midde East и Speak english or die редица дружества за защита на човешките права се оБръщата към Американския Сенат за политичесата некоректност на групата, която е създадена с идеята за пълен ташак и веселбе. Скандалът се разразява до такава степен, че срещу Били Милано е повдигнато обвинение в расизъм. На предварителното изслушване - това е процедура на съда, в която се определя дали има престъпление или не - Били Милано произнася цяла реч, чието заключение е горепосочения цитат. Магистратите оценяват чувството му за хумор и го оневиняват. Прочети цялата реч в нета - много е добра.

 

 

а за теб е ясно, че си бял и добър :girl_witch:

Редактирано от billymilano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откривам още една стара,но много интересна тема. Ето нещо, което не срещнах:

 

През 90-те интервюираха по някаква телевизия Карлос Сантана и го питаха как се определя между рока и джаза, а той каза:

 

"Рокът е басейн, блусът е езеро, а джазът е океан.

 

Аз в басейна мога да си карам напред-назад до утре. И езерото съм преплувал, няколко пъти.

 

В океана само си потапям пръста на крака."

 

Хареса ми, защото се чувствам точно така като музикант. Макар да съм изслушал много джаз като слушател през годините (а може би именно поради това), само си потапям връхчето на пръста. Плахо - и бързо го дръпвам назад, уплашен от вълната...

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах му на Сантана "Supernatural" и бях мнооооого впечатлен! Няма какво да си говорим - голям е и туй то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откривам още една стара,но много интересна тема. Ето нещо, което не срещнах:

 

През 90-те интервюираха по някаква телевизия Карлос Сантана и го питаха как се определя между рока и джаза, а той каза:

 

"Рокът е басейн, блусът е езеро, а джазът е океан.

 

Аз в басейна мога да си карам напред-назад до утре. И езерото съм преплувал, няколко пъти.

 

В океана само си потапям пръста на крака."

 

Хареса ми, защото се чувствам точно така като музикант. Макар да съм изслушал много джаз като слушател през годините (а може би именно поради това), само си потапям връхчето на пръста. Плахо - и бързо го дръпвам назад, уплашен от вълната...

 

:offtopic-001:

ми тук не съм съгласен- никой не може да каже,че е преплувал езерото "блус" няколко пъти.

Това не са го казали Хендрикс,Стиви Рей и десетки убийствени блус китаристи - латиноса малко надуто се изказва. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

 

Моя грешка в 'превода' по памет - сложил съм в устата му думи, които той не би казал, доста скромен е като говори. Пак по памет, думите му бяха по-скоро нещо като "I feel comfortable in the lake.."

 

^

 

Ако го попиташ, сигурно ще се съгласи за дълбочината на басейна - той самия доста се гмурка и дъно не е достигнал. Метафората му не омаловажава нито рока, нито блуса - само ги съпоставя с джаза и с тая съпоставка съм съгласен.

 

Разбира се, най-интересните неща винаги са ставали там, където се преливат водите без ясна граница (или в 'ничиите води' между тях). Затова съм склонен да приема и позицията, че има само МУЗИКА.

 

:offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е това е истината :offtopic-001: ,както и че няма фалшиви тонове - зависи как ще ги изсвириш като последователност (това знаете кой го е казал - не съм аз).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ангъс Йънг:

 

"Много се дразня, когато хората ми кажат, че сме имали 11 албума, които звучат по един и същ начин. Ние всъщност имаме 12 албума, които звучат по един и същ начин!"

 

Няма нужда от обяснения :) Това е разликата между "дърварите" и AC/DC...

 

Едит: @Evtim Djerekarov, Конфуций на каква китара ли е свирил :) Не се заяждам изобщо, просто ми направи впечатление на фона на китаристите... Иначе това ми е един от любимите цитати, много идея има, но Айнщайн се говори, че го е опровергал :)

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.