Jump to content
Българският форум за музиканти

хамбъкер за скуеър


Recommended Posts

Здравейте ,както може би разбирате от ника ми,свиря на Скуеър Булет Страт.Като цяло за парите си вади доста добър звук.Оба4е искам да си сменя адаптерите и по то4но искам да си сложа хамбъкер на бриджа /оби4ам да свиря тежка музика/ ноо и не искам да си режа пикгарда/със сингъл адаптери съм/.4увал съм 4е има такива хамбъкери които са като едини4ен адаптер и така няма да се налага да се реже пика.но не 3нам дали са добри.Има ли някои които може да ми помогне в избора и дали в краина сметка не е по добре да си ''отрежа'' китарата :D .

 

ПС:Как мога да оправя проблема с разстроиването..тя не се растроива 4ак толкоз де но...

 

Може би разбрахте ве4е 4е сам на4инаещ и сега се у4а на китарл1ка...

Благодаря предварително на вси4ки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да си вземеш пикгард за хъмбъкер на бриджа, ще ти е по-евтино и удобно решение. Хъмовете сингъл размер са си перфектни, например китаристите на Iron Maiden имат такива, но обикновено струват доста пари. А и след време ще си сменяш китарата и ако свириш тежка музика, ще си вземеш китара с хъмбъкъри и ако сега си вземеш хубав двоен адаптер, ще можеш да го сложиш на следващата китара. Иначе общо взето само ще си дадеш парите, защото ще остане на скуайъра...

 

тъй че помисли си и тая гледна точка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,това последното маи е наи добрия вариант.а какав хамбькер 6те ми препор14ате :? до кам 130 лв дали 6те мога да си намеря 6то годе д1бьр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за 130 лв ще можеш да си вземеш добър хъмбъкър. Зависи коя марка ти е най-присърце. Например виж някой от любимите ти китаристи или китарист от група, която ти харесва как звучи, с какъв е и потърси такъв. Ако пък свирят с активни адаптери...търси пасивен :) Това го казвам с мисълта първо да предотвратя отново спор относно "Кой адаптер е по-по-най", второ - понеже си начинаещ няма да ти трябва някакъв супер специфичен адаптер, и трето - активен адаптер с други пасивни не се обича, а и са по-скъпички и...ще трябва да режеш китарата, че за активните най-малкото трябва батерия :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами китарата ми е 250лв само 4е ми е мн удобна и не искам да си я сменям и предпо4итам да си я 1пгреидвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За тази китара, можеш да минеш и с хъмбъкери за 40-50-ина лева. Не мисля, че трябва да влизаш в преразход за глупости.

Не, че има нещо лошо да си вземеш хубав хъмбъкер, но според мен на тази китарка и приляга по-евтин адаптер.

 

При Капъша има хубави адаптери бостън(чакат се около месец), в малък ЦУМ има адаптери, в РФ има уилкинсън, които не са лоши.

 

Включително аз мога да ти продам един ЕМG-SEHG за 40 лв, ако проявяваш интерес.

Адаптера е приличен, става за жица. Е, не е като тези за 200 лв. но свири.

Адаптера е нов, ваден е само веднъж от кутийката си.

Даже мога да ти го монтирам.

Ако имаш интерес - пиши на ЛС.

 

За пикгарда - хубаво е да си вземеш пикгард за двоен адаптер. Може и да режеш този, но е груба история.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам Squier Strat Affinity и преди няколко месеца го екипирах с DiMarzio DP 184 - The Chopper.

 

Ето този:

 

pu6-dimar-dp184.jpg

 

Цепи доволно! :)

 

EDIT: Пропуснах да кажа къде съм го набил - на bridge позицията.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал и пробвал доста по-евтини решения с адаптри хъмбекери с форма на единичен на цена от 70-80лева.Става дума точно за такава китара. Вярно ,че не са маркови ,но резултата е много добър и си струва инвестицията при такава ктиара. Ако с ирешил да сменяш пикгарда и това е решение ,но се съмнява да ти излезе по- ефтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдиш, че китарата ти е толкова удобна, че предпочиташ да свириш неподходяща музика на нея, заради удобството? Без тенденция да се заяждам, кажи ми колко китари пробва досега, че я прецени тази? Ако искаш да ловиш маймуни, не си взимай трици,а банани, ако искаш метъл си вземи метъл китара. Има евтини варианти, които ще ти свършат работа, само трябва малко по старателен подбор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

може и да гре6а но пове4ето грифове са с джаксански тип тоест такива по плоски и праг4етата са по високи а на мен ми е по удобно фендерския които е по заоблен.пробвал сам не една или две китари ии наи удобен ми е фендерския тип гриф.а не исклиу4вам варианта по нататака да си купя по добра китара :) а просто в момента не ми е нужна

 

исках като цяло да кажа че този фендерски гриф ми е най-удобен от тези на които съм свирил

Редактирано от Squier BulletStrat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.