Jump to content
Българският форум за музиканти

Врътки, врътки, еквизлайзери.


Slide

Recommended Posts

От пръстите, китарата, адаптерите, апаратурата, микрофоните, инженерите, носителя идва звука.

 

Пробвай на един запис на малмстийн да му махнеш много от басите - звучи ли като малмстийн - да.

После пробвай да му махнеш средите - звучи ли като малмстийн - да.

 

Демек - Глевно от свиренето идва. Освен това, китарите и техниката вкарват "характер" в звука, който винаги остава, без значение на какъв еквилайзер го слушаш.

 

Гласът ти, като го запишеш, и му правиш различни еквилайзери все си е твоя глас, нали??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като свирех трилогията, задължително ползвах само сингъл нек адаптера, и в комбинация с кубенце фендер 15" става чист Малмстиин.Само че леко пиян :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Малмстийн, както той казва в едно интервю, 99.9% от тона е в пръстите.

"Мога да свиря с Gibson SG през Crate amp и

няма да изпитате никакво съмнение кой свири".

 

Иначе мен ме кефи саунда му в основата на който са

неговите стари 50 ватови Маршъли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бах мааму как ше е малко гейна на малмстиин ве :)

Не малко, а относнително малко. В сравнение с SRV може и да е много, но в сравнение примерно със Стив Вай e малко, а като за метъл (щото Малмстийн все пак общо взето се води метъл) е доста vintage.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно време човека ползва и усилватели на Фендер(на които не съм фен)но не бяга от звукът си.И наистина ползва много малко гейн(в повечето презети на които съм попадал е малко над 30% -колкото и странно да звучи)А и не мисля че е от малко значение , че китарите му са с Bras nut, а и дървото е от значение.На едно прословуто негово уроче записвано след грандиозен концерт в Русия(повечето,предполагам знаят за кой става дума) ми направи впечатление изказването му за една от китарите му,беше намалил потенциометърът на китарата до край и изсвири само един тон

:cheers: и каза-"Просто звучи добре" и да не е включен в амп пак си е той,такаче забравете за всичко което е след женския жак на китарата му :cheers2: ако ме разбирате...

 

Поздрави на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.