Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ, дървояд!


stenly

Recommended Posts

На гърба на едната ми китара сега видях срашна дупка -като пробита с 5мм свредло.След дълго умуване реших-ДЪРВОЯД!Китарата е полуакустична тип ЕS 335.Памагайте с съвети не ща да ми я ядят, нищо че не е много скъпа -на мен си ми харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хубавото в случая е, че ако я яде дървояд, вероятно е от дърво :cheers2: Какво да предприемеш - заведи я на добър лютиер.Тук нещо не съм срещел лютиери или си пазят занаята.Четох ги тия щуротии със замразяването, по-добре недей!

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Съжалявам, че подновявам темата, но знае ли някой, препарат за превенция срещу дървояди? От скоро имам музикален магазин и тази мисъл ме съсипва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препарати срещу дървояди може да се намерят в по-голлемите и по-добре оборудвани паркетни магазини. Виждал съм ги често, но не си спомням марка, освен "HG". В бриколаж и Практикер също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 часа във фризера и гарантирам че всякаква гад ще пукне, но внимавай да не се повреди инструмента. Увий китарата плътно в найлон, облепи я така че да е скрита добре от всички страни и измисли стъпки за по-плавен преход, например: на балкона - в хладилник - фризер и обратно в същия ред.

Правил съм го с тяло на бас-китара и се получи. Няма червей който да вирее на -18 градуса ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дървояди и всички насекоми има огромна група отрови- инсектициди .

Иди в коя да е селкостопанска аптека и купи

Моспилан , Карате , Агрия ,или БИ58 ..... по 1 до4 лев са .

Моспилан е най доброто - избива ги до крак ;)

 

добави му още толкова бода , ааъъ вода ...

 

Почини си 5 мин , пий 1 бира , работата е почти свършена .

 

Ссс спринцовка пръсни по малко във всяка дупка по малко ...и край .

 

Отровата я скрий на високо и надпиши , или изхвърли , мн е силна , на село я разреждам 100 пъти повече и пак ги убива за 5 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"село " имам в предвид Враца , не се смей ти :thumbs_up:

 

Като напръскам дървото , и след 5 мин - земята се е покрила с трупове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре използвай някакъв препарат за домашна употреба, Райд, Байгон или нещо от сорта напръскай и цялото помещение...тези селскостопанските са много драстични токувиж влазъл някой клиент в магазина и повече не излязъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив , клиентите консумират такива отрови с плодовете в голями количества,и са обръгнали .

Имам в предвид нещо което съм опитвал ..., няма да убие дървояд ако напръска външно инструмент а ,те са контактни тия отрови. Както и да е ... да не спорим .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в магазина гадове нямам, но преди няколко дни получих това от Германия, пратих я в Хасково, без дори да забележа и сега ще му изписвам нова на човека.193220371114829925111266665064EJFGUUIv9qffLL3VIF76.JPG Та за това и питам за превенция...

Дори не съм сигурен, че има гадове вътре, но ще се пробвам да ги тормозя, ако са там. В този ред на мисли, ако някой иска евтин гриф за теле, да пише :)

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последен път пиша тук , понеже ставам досаден , но имам опит ... вервайте ,

дървояд е типично , не може да се прехвърли на друго място освен контактно .

 

Шприцвай му каквото писах , и тези дефекти според мен могат да се оправят без да личат или с последици .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.