Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос на топ начинаещ


sa6ak

Recommended Posts

Абе пичаги понеже скъсах Д струна а нямам такава резервна се чудех дали може да я сменя с по дебела А струна за 1-2 дена и би ли имало проблем при свирене :rolleyes: не ми се сърдете за тъпнярския въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нe! Ясно и Кратко.

Освен това Чисто и Просто - като къпан милиционер!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не !не може да се заменят струни.а за единичните бройки зависи каква ти е китарата .ако е електрическа или акустична с метални струни (каквато и да е като разновидност)добре.но ако е класическа ако намериш струни насипно ще са много скапани.ако свириш на клоасическа ти препоръчвам дадарио.има едни дет са по 9- 10 лева като за начинаещи.има и дадарио про арте но те са професионални.друго важно нещо е т..н. tenson(не сам сиг че се пише така) или на наш език опуването .сички струни трябва да са еднакви (има 3 вида low,normal $ hight). От самата китара зависи с кои ще звучи най - добре, а и от теб кои ще са ти по удобни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе щом ти се е скъсала Ре струната, значи струните са за смяна, явно им е дошло времето, не се учудвай ако утре скъсаш и друга струна, така че направо си купи цял комплект струни и смени всичките. :greenangel: От колко време свириш с тези струни, с които си в момента ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе щом ти се е скъсала Ре струната, значи струните са за смяна, явно им е дошло времето, не се учудвай ако утре скъсаш и друга струна, така че направо си купи цял комплект струни и смени всичките. ;) От колко време свириш с тези струни, с които си в момента ?

не е задължително сички да са за смяна.принципно ре най бързо се изхабява.провери флажолетите на 12 позиция и ако имат разлика с свободната струна начи са за боклука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Задължително е!

Разликата в "остаряването" на отделните струни не е голяма, пък друг е въпроса, че първа си заминава 1-ва струна откъм звук.

Щом вече говорим за стари струни -> всички са за смяна. Принципно максимум на 2 месеца е добре да се сменят.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност струните съм ги сменял преди месец и половина тъй че предполагам наистина сите трябва да ги сменя.А аз всъщност сега свиря точно с D'addarioта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Daddario звучиа много добре, но само като нови.

Ако искаш по-бюджетни струни, които пак не звучат зле, но оцеляват по-дълго, запазвайки приличен звук, пробвай Cobra от Капъша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти каж акато звук наистина 1ва отрано мре,но ако я изпереш или изчистиш с спирт се оправя в повечето случай.ре се изхабява(като качество без значение дали е прана)най - бързо защото на нея се свори доста и то главнои с палец(поне при класическата) и от басовите е най тънка.колкото за времето за което струните са добри не бих казал че дадаро са лоши .аз съм 11 клас в музикалното в софия и ми се е случвало и на 2рата седмица да късам струна.аз използвам про арте,нормал (модел j45) и принципно са добре около месец,а за дадариото дет са по 9 кинта-на мен не муи вършат работа бурзо космясват и пове4е от 20 дена рядко издържат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Daddario звучиа много добре, но само като нови.

Ако искаш по-бюджетни струни, които пак не звучат зле, но оцеляват по-дълго, запазвайки приличен звук, пробвай Cobra от Капъша.

Абе заеби,на последните Кобра 6-та беше фалшива,колкото и да си играх с бриджа-нъцки!Сега съм с едно Дадарио,но не от РФ,което вече месец и половина не сдухва.А, в РФ има "насипни" Дадарио по 7 лв комплекта.

едит-говоря за струни 10-ки за електр. китара.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе заеби,на последните Кобра 6-та беше фалшива,колкото и да си играх с бриджа-нъцки!Сега съм с едно Дадарио,но не от РФ,което вече месец и половина не сдухва.А, в РФ има "насипни" Дадарио по 7 лв комплекта.

едит-говоря за струни 10-ки за електр. китара.

да и имай в предвид че тия са от гадните ,про арте за сега са най -добрите,преди време арнето палла не бяха зле ама дадарио се наложиха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
да и имай в предвид че тия са от гадните ,про арте за сега са най -добрите,преди време арнето палла не бяха зле ама дадарио се наложиха

 

Не знам какво да има предвид, обаче аз на моята акустична китара си слагам кобра 10-ка, и съм доста доволен и откъм издържливост, и откъм звук. Фосфор-бронз струните им не са никак лоши, и са далече от "гадни".

За ел. китара - да, струните не са най-перфектните, имат навика да звънкат една идея повече, както и нямат чак толкова брилянтен тон като нови, обаче задържат тона си дълго - за мене са добри практиз струни.

 

Конкретно за проблема на HillBilly - случва се, и то не само с евтини струни. Може да се случи и ако сложиш скъпарска марка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че съм го казвал вече, даже някой беше пуснал тема за Дадарио.Качеството им падна жестоко.Даже Стаг са по- добри в момента.Не е само мое наблюдение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.