Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Оф,тая небрежна неделна следобедна скука... Да взема и аз да се намеся при китаристите и да спомена малко любимости.Въобще няма да ги подреждам, всички си ме радват! На някой може да му се стори странно да види подобни музиканти на едно място - жив и здрав! Слушам и харесвам много и различна музика.

 

Та: Тони Макалпайн,Грег Хау,Стив Вай,Джо Сатриани,Ричи Блекмор,Пат Матини, Джон Скофийлд,Ал Ди Меола,Джон Маклафлин,Франк Геймбъл,Алън Холдсуърт, Слаш,Джейсън Бекър,Джон Петручи,Стив Морз,Марти Фридман,Вини Мур,Майк Стърн,Джордж Бенсън,Пако Де Лусия,Джанго Райнхард,Еди Ван Хален,Стив Лукатър,Майкъл Ромео,Крис Импелитъри,Пол Гилбърт,Джордж Линч,Реб Бийч,Джон Сайкс,Ричи Котзън,Нуно Бетънкорт,Скот Хендерсън,Джо Пас,Джеф Бек,Ричи Самбора,Джеф Лумис,Вивиан Кембъл,Анди Тимънс,Даймбег Даръл,Висенте Амиго, Андре Сеговия ...

 

И още доста... :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са любимите ми китаристи (дано да не съм забравил някой :) )

... искам да подчертая че реда на изброяване не е класация

 

Marty Friedman & Jason Becker

 

Reb Beach

 

Stanley Jordan

 

Al di Meola - 1998 Монтрьо

 

Tony Macalpine

 

Nuno Bettencourt

 

Yngwie Malmsteen

 

Michael Romeo

 

Steve Vai

 

Paul Gilbert

 

Steve Morse

 

Vinnie Moore

 

Greg Howe

 

Richie Kotzen

 

John Petrucci

 

Eddie Van Halen

 

Lanny Cordola

 

Akira Takasaki

 

Gary Moore

 

George Linch

 

Alex Skolnick

 

Bireli Lagrene

 

Larry Carlton

 

John Mclaughlin

 

Rene Toledo

 

Paco de Lucia

 

Jennifer Batten

 

Troy Stetina

 

Dave Celentano

 

Steve Linch

 

Albert Lee

 

Alex Masi

 

Steve Lukather

 

Васил Нешев - Неш

 

Румен Антов

 

Иван Лечев

 

100% че съм забравил някой :)

 

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя Dave Celentano има ли нещо негови парчета ? защото аз имам от него видео уроци ,но в тях винаги показва стила и номерцата на някой друг примерно Van Halen ,Randy Rhoads .

А пък за John Sykes бих препоръчал Thin Lizzy - Live in Germany 2001 много добре свири и пее старите песни на Thin Lizzy с модерен звук . И също двата албума на Blue Murder :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя Dave Celentano има ли нещо негови парчета ? защото аз имам от него видео уроци ,но в тях винаги показва стила и номерцата на някой друг примерно Van Halen ,Randy Rhoads

Аз имам една негова школа - "Flying Fingers"

На последната страница има снимка на тогавашната му група ALIAS

Членовете на групата са: Steve Williams Jimmy Burns Lisa Peters Dave Celentano Jay Adams

 

Доста школи е издал пича

 

Ето ви един ТАБ от школата "Flying Fingers" :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kurt Cobain е найстина също един велик китарист! :  :

 

:) абсолютно - ни едно от солата не може да си го повтори или пък някой да му ги извади - толкова са сложни :) аз един път като се мъчих да извадя на In Bloom солото нищо не направих :):)

не е въпроса в тва кой може да ги изкара или не ....важното че са велико измислени!!!! ...Кърт КОбейн може да е бил всякакъв- наркоман и да е показвал среден пръст на всеки който не му хареса и т.н...... но в глата му е имало КИТАРА !!!

Хахахааха да определено! КЪтъ е най-големия.

Има страхотни хармонии в минорно-мажорно-неопределени скали ;-)

Не знам само дали може да ги повтори същите някога. ахахахаха той е гений и солата му са такива какъвто е и той се пак.

 

:):):) :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Хахахааха да определено! КЪтъ е най-големия.

Има страхотни хармонии в минорно-мажорно-неопределени скали ;-)

Не знам само дали може да ги повтори същите някога. ахахахаха той е гений и солата му са такива какъвто е и той се пак.

 

     :)  :D  :D  :violin:

Ето това изказване ми хареса! ;)

 

цветан недялков е много добър китарист но според мен не показва и една трета от потенциала си в шоуто на слави

Наистина, в това гадно шоу няма как да се изяви, но пък му плащат добре... не виждам друга причина да кисне там.

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цветан недялков е много добър китарист но според мен не показва и една трета от потенциала си в шоуто на слави

Наистина, в това гадно шоу няма как да се изяви, но пък му плащат добре... не виждам друга причина да кисне там.

Е как бе? Нали Слави му купува китарки на поразия :) Ама то става дума пак за същите пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветан Недялков

Yngwie Malmsteen

Hey man - u killing mi softly

 

Цветан Недялков

и след него някаккъв си швед ( на всичкото отгоре надебелял)

 

при цялото ми уважение към теб и Цветан

-ще кажа следното -

Цветан е много трудолюбив и бая работа върши като вади прилично кавърите дето се свирят

свири добре на акустична китара - това е щото много е копал класика

Не свири никак зле - ама най лошото е, че като солира няма фраза( а това е смертелно за един музикант - не ме разбирай че Цецо съвсем няма фраза - просто - неговото фразиране не е професионално - най меко казано)

да не говорим че много от нещата които свири не ги прави добре

- АЦ-ДЦ, Металика, ( не може да им хване вайба и това е) Дженезис - изи лавър - въобще нищо общо с оригинала (а това е парче с което си проличава докъде си )( да не говорим за усиранията с кавърите на Сатриани- кой го кара да мъчи нещо дето не е по силиците му - както на повечето простомъртни като нас - или поне да го мъчи вкъщи насаме)

в тоя форум - повечето и аз включително, сме аматъори - но не дотам че да ни

продават СЛИВИ ЗА СМЕТ

а за показване показва - може и много - може и малко

за мен реално - Цветан не може да бъде поставен дори сред най добрите БГ китаристи

 

по надолу SOLO 5 след едни страхотни западни китаристи е посочил

Васил Нешев - Неш

Румен Антов

Иван Лечев

аз бих ти препоръчал да чеуш - Налбантов, ДетЗон- Росен, Владо Аброуд -

от форума

а се сещам и за - Николо Кацев, Александър Мариновски, Ангел Димитров,Румен-Ръцо,Дарин Василев,Антони Рикев ,Медунчо,Главата,китариста на Диана Експрес,Ямболията от Импулс, а съм сигурен, че забравям и още няколка имена които са по напред и като китаристи и като музиканти от Цветан!

Неш - вече не свири , за ямболията - не е ясно- последното което чух,е че живее близо до Марти Фридман и си правят джем сешъни - ако чуеш Гладиатора на импулс - сигурно няма да се съмняваш много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, извинявай, но може ли поне веднъж да се спомене името на Цветан Недялков и ти да не ръсиш изцепки :godbless:

за да не бъде напълно безсмислен поста ми ще добавя към списъка си и Jeff Waters , че нещо напоследък много взеха да ме радват рифовете му :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.