Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Аз съм написал, че нямам против Кърк, без него Металика нямаше да е същата. Но zlobcho каза, че стила на Сатриани бил "вижте какво мога с китарата", а всъщност всеки, който поне малко е чел коментари на хора говорили с него, може да види, че те се възхищават на СКРОМНОСТТА му и колко земен е! Никога Сач не е демонстрирал насила изкуствена техничност, само и само за да покаже какво може, напротив - дори НАЙ - техничните му песни и сола нямат излишни неща по себе си. Именно това подхвърляне ме подразни... А отностно Дейв и Марти - и двамата имат много характерен стил на свирене - на мен Марти ми харесва значително повече и ми се струва по - орининален, имам му ВСИЧКИ соло албуми и така нататък, НО Дейв пък пее и свири, и то доста сложни рифове. Ето защо ми е трудно да преценя, но мисля че като китарист Марти е малко по - напред (доколкото е възможно да се сравняват виртуози все пак :) ), но като музиканти са РАВНИ! Мойте любими китаристи вече съм ги изброил много по - назад в темата. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на дейв просто солата му лично ми звучат страхотно, изключително бързи са и никога не ти става скучно от тях(например wake up dead, holy wars, my last words и тн). може и фрийдман да е по-добър, но стила на мъстейн повече ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, при мен е точно обратното... до 2004, да речем :hysterical: Като соло - китара, имам предвид. Като рифове Дейв винаги е бил най идеен.

 

Той Дейв обясняваше в някакво клипче по тубата, че ходел на консултации при някакъв джазмен след контузията и това му помогнало да си подобри техниката...

, за съжаление на мога да възпроизведа името на човека :greenangel: Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер. Разбирам, че всички тук сте големи музиканти, но как въобще може да говорите за китаристи и да споменавате Кърк, Джеймс или Мъстейн? Хмммм

 

за мен китристи, за които се струва да се говори са Лукатер, Вай, Сатриани... къде тук имат място тия мазачи? Както и да е... всеки с вукса си, но това вашето е фенщина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Големи думи, от голям музикант, без всякакво съмнение :surprise:

 

Като си почнал друже, къде остави и Карлос Сантана, и Джими Пейдж, и Ингви ако искаш, да не забравяме(поклон пред паметта му) Ранди Роудс (който просто не доживя да стане истински виртуоз), невероятния Майкъл Анджжело (който аз си наредих на първо място някъде на горе), Би Би Кинг, Ерик Клептън с техните специфични стилове...

 

За едно съм съгласен с теб - Кърк Хамет и Стив Вай до горните не бих ги наредил :)

 

ПП. Да не си помислиш че някой се заяжда - да кажеш че Мъстейн е единствен най - велик и неповторим е като да кажеш същото за... Сатриани или Малмстийн, да речем. Глупаво :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето точно ето за това говорех - няма нужда да се обиждат китаристите когато се пише кой ти харесва! И ако zlobcho не го беше направил, нямаше да пиша изобщо тук. Когато говорим за свиренето на Дейв Мъстейн точно думата МАЗАЧ е неподходяща. Много чисто свири, виж за Кърк и Джеймс - не знам, не съм им фен до гроб. Като човек, чувал на живо и тримата, мога да кажа, че най - добро впечатление ми направи имено Мъстейн. Освен това има едно нещо, което не си личи на пръв поглед - а именно че ПЕЕ и свири, все пак не е особено лесно да свириш риф като тези на Мегадет, и същевременно да пееш, пробвай им някои от нещата, после ще видиш защо го смятат за добър. Иначе никога не съм крил своята неприязън към Кърк - но забележи - никъде не казвам : "Кърк е смотан и е мазач и за нищо не става". Той си пасва в металика и не се знае какво щеше да е, ако го нямаше. Поздрави! :)

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се спрете!

Умозренията Ви относно световно известни китаристи са донякъде обосновани, донякъде наивни,

със сигурност и в определена степен грешни

и най-вече субективни.

Споделяйте кой Ви харесва и толкова.

Всеки би могъл да каже какво мисли за всеки, но ще стане лудница.

За което си направете отделна тема - литературен разбор на творчеството на еди койси,

ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ МОДЕРАТОРИ

и мародействайте!

 

В кратце - и Сатриани и Кърк, Джеймс, Мъстейн и тн са заели своето място и имат своята тежест.

 

В последно време, отново съм на вълна Дейв Мъри -Ейдриън Смит.

татарата тата - тата татан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време, отново съм на вълна Дейв Мъри -Ейдриън Смит.

татарата тата - тата татан

 

Смит е по - добър от Мъри :)

 

Пийс, брадър :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се спрете!

Умозренията Ви относно световно известни китаристи са донякъде обосновани, донякъде наивни,

със сигурност и в определена степен грешни

и най-вече субективни.

Споделяйте кой Ви харесва и толкова.

Всеки би могъл да каже какво мисли за всеки, но ще стане лудница.

За което си направете отделна тема - литературен разбор на творчеството на еди койси,

ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ МОДЕРАТОРИ

и мародействайте!

 

В кратце - и Сатриани и Кърк, Джеймс, Мъстейн и тн са заели своето място и имат своята тежест.

 

В последно време, отново съм на вълна Дейв Мъри -Ейдриън Смит.

татарата тата - тата татан

Бравос Тони! Само към мистър billymilano искам да отправя въпроса дали не бърка малко понятията фенщина и субективизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер. Разбирам, че всички тук сте големи музиканти, но как въобще може да говорите за китаристи и да споменавате Кърк, Джеймс или Мъстейн? Хмммм

 

за мен китристи, за които се струва да се говори са Лукатер, Вай, Сатриани... къде тук имат място тия мазачи? Както и да е... всеки с вукса си, но това вашето е фенщина...

доколкото знам темата е "любими китаристи" , а не "най-виртуозните китаристи" или нещо от сорта... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос Тони! Само към мистър billymilano искам да отправя въпроса дали не бърка малко понятията фенщина и субективизъм.

 

тц. ни ги бъркам. и съжалявам ако съм засегнал някого сериозно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой каза ли Тони Айоми? "The man that invented the heavy metal riff" :icon_shithappens: Блек Сабат са истинска институция в тежката музика, а по мое мнение той ги носи на гърба си...справяйки се с друсания мозък на Ози и егоцентризма на Рони толкова години :thumbs_up: Модерните му рифове и сега са направо....skull-crushing, а онези от 70те продължават да носят послание и да звучат страхотно и досега...да не говорим на какво са дали начало и на колко музиканти и хора са повлияли.

 

Моите уважения и към Дейв и към Кърк (свирят в две от любимите ми групи), но може би те нямаше да са такива, ако Тони не беше дал началните акорди на NWOBHM.... За виртуозите като Ингви и Сатриани примерно не говоря, защото те по-скоро имат други влияния :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.