Jump to content
Българският форум за музиканти

По-запознатите, върпос.


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ми главно съм приложил изчистване на саунда, но нищо повече. Да, и sorrow, и starting day също са записвани само с усилвателя. Между другото, много различно звучи Line In -a от микрофонното извличане, а микрофонно ми харесва даже повече, но пък не мога да записвам 2 гласа, понеже имам само слушалки с микро (за Skype-a :)).

 

EDIT: Като единствен недостатък отчитам на тези ампчета(поради малкия размер ;)), че нямат clean канал, който е полезен после, когато си вземеш процесорче, например.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ето още една възможност за автора на темата - средно изкривен и доста приятен тон има тази комбинация.

Мерси за линка!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слушам доста "твърдо"(и токато намеря свясна китара за тая музика мина доста време)и съвета ми е да си вземеш Ibanez.Това е китара която ще ти е вярна,става за всичко ако не се лъжа и чисто звучат добре,а пък имат добри оферти от към цена.Има за по 400 някаде и да ти кажа не са зле изобщо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez наистина са хубави китари обаче често имат малко по-особено звучене, типично за тях. Справка - семпли на BlackBird(Д. Налбантов) из форума, изпълнители като Joe Satriani, Dream Theater, Steve Vai...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да отречеш, че и двете групи, за които говориш, ако ги сложим на скалата на метълщината, се доближават много повече до бийтълс и куийн, отколкото до кенибъл корпс :lol:.

 

Judas и Maiden да се доближават до Beatles и Queen ?? :hysterical:

Е, зависи, ранните Judas наистина свирят доста лекички неща, които за мен са хард рок, а не хеви метъл (пример : Rocka Rolla, Tyrant, The Cheater) и това явно се дължи на Stratocaster-а на Глен, но ако погледнем по-късните им парчета (пример : Electric Eye, Breaking The Law, Painkiller, Night Crawler, Freewheel Burning, Burn In Hell) ... Това вече си е хеви метъл отвсякъде. :D

 

По темата : Аз си взех стартов пакет на Washburn и съм доста доволен (след като ми сетъпнаха китарата като хората :greenangel: )

Китарата е с humbucker на бридж и single-coil на нек и мидъл. А звука, който изкам да изкарам, зависи от Сансампа, който ползвам, а той има "широк диапазон", ако мога така да се изразя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено станах разноглед.Вероятно най-добре ще е да почакам малко и да гледам за оферти, а не да се хвана за най-евтиното, което е най-лесния вариант.Имам рожден ден на 25 и просто тва ми е мечта, да се докопам до ел. китарката. :greenangel:

В крайна сметка някой може ли да обобщи всички мнения и предложение до този момент ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дали сме толкова мнения по твоята тема. Радвай се, че имаш избор.

Някои мнения са противоречиви, и за обобщение не можем да говорим.

Прочети мненията, и прецени сам.

В общи линии, се стигна до извода, че за метъл можеш да търсиш Washburn, Jackson, Ibanez, Yamaha, може би по-метълски модели на Blade. Китарата трябва да има двойни адаптери. Останалото е вкус.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По офтопика за Бийтълс, Куиин:

 

Чуи тези два записа на Куин И Мейдън. При куийн дисторшъна е по-малко и музиката не е толкова шумна, по-популярна е, но сравни звука - макар, че мейдън е метъл група, звука и е по същество популярен и рокаджийски. Вслушай се в ритъм китарите - те са с по-малко драйв, типичен шумен рокаджийски тон. В шо-късните албуми, звука е малко по-метълски, но пак, най-много да достигне металика от началото на 80-те по "тежест".

 

ето и малко джудас от това време:

http://www.youtube.com/watch?v=OYn5hxeFt10

 

Сега сравни записи те със това, например - виж колко по-изкривени и метълски китари:

http://www.youtube.com/watch?v=p1pO77cFQ5Q

 

Сега си пусни нещо на хардкор, дет метъл и т.н. банди и ще има още толкова разстояние по скалата "груб звук".

Toва имам предвид.

 

За ктиарите, стратовете и т.н. имах предвид това, че със страт с хъмбъкери е по-лесно да се изкара въпросния рокаджийски тон, отколкото груб метъл тон. Това не е абсолютно, разбира се. Горера от форума е типичен пример за тежка музика със стратове. Но иска повече бъзикане звука. Особено ако разполагаш с китара и усилвател и нищо повече, ще ти е трудно да докараш толкова тежък звука със страт - идеята на тези китари е друга.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии, се стигна до извода, че за метъл можеш да търсиш Washburn, Jackson, Ibanez, Yamaha, може би по-метълски модели на Blade. Китарата трябва да има двойни адаптери. Останалото е вкус.

 

Аз пък само ще добавя към обобщението - много да внимаваш с евтините класове на Jackson.

 

Доста от тях(евтините Джаксъни) не са балансирани добре и когато свириш прав, грифа на китарата постоянно пада на позиция 17:00. Така че ако си харесаш някоя от тези китари - сложи и колан и я пробвай прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.