Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой клавир да си купя: Roland Va-7 или Korg Pa-80


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Момчета , ако знаете какво искате и ако можете да си настроите синтезатора да ви звучи - половината работа сте е свършили. Остава обаче условието дали това е правилното.90 % ОТ МУЗИКАНТИТЕ са с изкривена представа за общото звучене и си настройват апаратурата и инструмента да им звучат добре, но микса отпред е отвратителен.Повечето певци контролират интонацията на гласа си като искат да го чуят през колоните - омазан с много ривърб и други глупости. Та значи синтовете са почти еднакви - малко накланям кантара за ПА 80. Но голямята разлика в звука идва от вашето ухо ( и свирене естествено ) :hysterical::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Здравейте колеги клавиристи, кейбордисти и майстори на клавишите. За първи път пиша във форума, така че ако нещо не е правилно, нека бъда извинен. Моля да ми помогнете със съвети и предложения в избора на КОЙ от двата клавира да взема. Двоумя се между Роланд ВА-7 и Корг ПА-80. Ще ги използвам по-често за фолклорна музика . Слушал съм ги и двата как "обаждат", но не съм работил с нито един от тях. Имам приятел с ВА-7, той е много доволен от избора си - вече 5 год. работи с него и естествено си го хвали - няма лошо. Ще Ви бъда много благодарен ако споделите Вашите впечетления - хубави или не толкова за клавирите, слаби места, грешки или проблеми, нещо което трудно се намира за тях и т.н. - абе каквото ви е на сърце - това споделете. В момента свиря на Роланд G-600, който смятам да продам, за да взема една от двете машини. Предварително Благодаря на всички, които ще се отзоват, за отделеното време. :drummer:

Браво,за избора,аз съм с роланд-ва-3,,но за 7 цата все хубави неща съм слушала,Роландите имат по-голяма защита ако изпляска тока,или при токов удар,оправят се,на мен ми се е случвало веднъж,докато корка няма оправяне.Ако блокира господ да ти е на помощ.Така че кефи се на Роланда и не ги слушай много.А за настройката е въпрос на ухо и хубава апаратура.МНого съм питала кой от 2-та клавира е по-добър,и хората по -света за са Роланд.Става и за чалга и за естрада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се каже точно кой клавир е по-добър, защото всичко е субективно.

 

Човека е избрал Роланд, избрал е по-лесния вариант, защото ще си бачка със старите неща без да бута много, НО сигурно е разбрал че не е точно така :)

 

А тая простотия, че "ПО СВЕТА" хората казвали.... ГЛУПОСТИ

 

В едно демо на Тайрус Берт Сморенбърг казва "ето този орган звучи ЕВТИН като Роланд..." е айде продавайте Роландите, че някой казал....

 

А, че Ра-то не става за вносна музика :thumbs_up: ... ами те повечето клавири са правени ПРЕДИМНО за такава музика (изключвам ориенталите)....

 

ТАКА ЧЕ........свиркайте си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Здравейте колеги клавиристи, кейбордисти и майстори на клавишите. За първи път пиша във форума, така че ако нещо не е правилно, нека бъда извинен. Моля да ми помогнете със съвети и предложения в избора на КОЙ от двата клавира да взема. Двоумя се между Роланд ВА-7 и Корг ПА-80. Ще ги използвам по-често за фолклорна музика . Слушал съм ги и двата как "обаждат", но не съм работил с нито един от тях. Имам приятел с ВА-7, той е много доволен от избора си - вече 5 год. работи с него и естествено си го хвали - няма лошо. Ще Ви бъда много благодарен ако споделите Вашите впечетления - хубави или не толкова за клавирите, слаби места, грешки или проблеми, нещо което трудно се намира за тях и т.н. - абе каквото ви е на сърце - това споделете. В момента свиря на Роланд G-600, който смятам да продам, за да взема една от двете машини. Предварително Благодаря на всички, които ще се отзоват, за отделеното време. :punk_guitar:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.