Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой клавир да си купя: Roland Va-7 или Korg Pa-80


Recommended Posts

Здравейте колеги клавиристи, кейбордисти и майстори на клавишите. За първи път пиша във форума, така че ако нещо не е правилно, нека бъда извинен. Моля да ми помогнете със съвети и предложения в избора на КОЙ от двата клавира да взема. Двоумя се между Роланд ВА-7 и Корг ПА-80. Ще ги използвам по-често за фолклорна музика . Слушал съм ги и двата как "обаждат", но не съм работил с нито един от тях. Имам приятел с ВА-7, той е много доволен от избора си - вече 5 год. работи с него и естествено си го хвали - няма лошо. Ще Ви бъда много благодарен ако споделите Вашите впечетления - хубави или не толкова за клавирите, слаби места, грешки или проблеми, нещо което трудно се намира за тях и т.н. - абе каквото ви е на сърце - това споделете. В момента свиря на Роланд G-600, който смятам да продам, за да взема една от двете машини. Предварително Благодаря на всички, които ще се отзоват, за отделеното време. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ок. А препоръчително ли е да си купя и флаш карта. Едно момче прави много хубави стилове и бленди за Корг.... в смисъл мога ли аз да си правя и преправям стилове на него....предполагам си запознат kalinpetkov

Редактирано от rolandbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флашката няма да ти е много необходима за корга според мен,по-добре за същите пари(и малко отгоре) си вземи един втори солистичен клавир.Но задължително си сложи харддиск,тогава ако свириш на живо ще разполагаш с огромно количество ритми,без да зареждаш от дискети флаш-карти и тн.Корга според мен е по-съвременен и по-оперативен,има малко по-капризна операционна система за разлика от на Роланда.За корг можеш да намериш повече информация като стилове и бленди,защото е по-разпространен от роланда.Ако ще работиш на сингбеци,с корга пак ще ти е по-удобно заради двойния секвенсер.Общо взето и двата ще ти свършат работа,но корга е малко по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси на killerbee за добрата обосновка. Аз свиря само на живо и сингбеците ги използвам много рядко. Да, наистина ще е добре да има хард с корг-а, защото когато свирим в по намален състав се иска бързичко сменяне на бленди и звуци от една страна, пък и музикалната картина става по-добра, по-пълна - поне аз така си мисля и го правя. Само че не знам къде стои харда на клавира - като външно тяло до него или си има специална опция за вграждане. Колега ти казваш че Korg Pa-80 "...има малко по-капризна операционна система за разлика от на Роланда...". А може ли тази операц. система да изиграе лоша шега по време на работа...??? :) и как да се действа тогава...??? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси на killerbee за добрата обосновка. Аз свиря само на живо и сингбеците ги използвам много рядко. Да, наистина ще е добре да има хард с корг-а, защото когато свирим в по намален състав се иска бързичко сменяне на бленди и звуци от една страна, пък и музикалната картина става по-добра, по-пълна - поне аз така си мисля и го правя. Само че не знам къде стои харда на клавира - като външно тяло до него или си има специална опция за вграждане. Колега ти казваш че Korg Pa-80 "...има малко по-капризна операционна система за разлика от на Роланда...". А може ли тази операц. система да изиграе лоша шега по време на работа...??? :) и как да се действа тогава...??? ;)

Харддиска се вгражда вътре,по-добре някой който разбира да ти го сложи.Харддиска е същия като за лаптоп.С харддиска няма да имаш възможност да зареждаш допълнително бленди на живо,трябва да заредиш целия СЕТ.Само за ритмите е полезно,защото можеш да разполагаш с над 200 ритъма,които да заредиш на момента. За по-капризната система... чувал съм за кофти сетове,от които блокира клавира,както и за някои други дефекти,но само при Па50 и старата операционна система на ПА80.Чувал съм и от колеги ,които са работили в непосредствена близост до морето - проблеми от влагата .Но това може да се случи със всяка техника.За роланда...не съм чувал за проблеми с операционната система,друго немога да ти кажа.Аз с Па80 за почти 2 години не съм имал абсолютно никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали да си вземеш флаш карта? Както искаш. Първо опитай с чистото Ра80, като започнат да ти липсват някои неща вземи си карта и ги сложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм за корг - по добрите звуци , по добрия саунд , повече възможности за настроика , чете семпли , възможност за вграждане на хард диск........ единствен минус е клавиатурата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За хубаво или не , аз заложих на Роланд ВА-7. Сделката бе добра както и клавира е почти нов, без забележки , техничеки изправен. Ще изпозвам на първо време стиловете от предишния ми клавир G-600.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ей колега страхотен си гледам темата как всички ти казват че Па 80 е супер клавир във всяко едно отношение и ти пак се нави да си купиш роланд и да звучиш по досегашния начин, се едно си с г 600 ,немога да го разбрера това !!! :blush::no: :no: :no:

Редактирано от roland_R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че тоя PA 80 доста го прехвалвате...... Аз не свиря, но момчето дето свири с с бащата е с Korg pa 80 и специално мене нещо хич не ме кефи, като звучене, не знам защо !!! Може би тоя не знае какви бленди да си подбира, но музиката звучи някак си сухо ! Този Роланд не съм го слушал как звучи, но съм слушал доста старички модели на Роланд ( като Е 38 и др. )и мене лично доста ме кефат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нали се сещаш че роланда си беше страхотен клавир но за времето си а сега това време мина . Корга може би не ти харесва защото този пич явно не си го е нагласил както трябва да звучи един Корг . Но всеки си има вкус все пак нали

 

 

!!!!!!! :beer::D:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колегата е прав, като гледам тя нашата държава е заприличала на един голям КОРГ ама с ориенталско звучене, така че няма смисал от Роланд вече. Пък и ВА7 е вече остарял.

Нищо лично просто разсъждавам на глас. ;) ;) :dance::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.