Jump to content
Българският форум за музиканти

Стара тема на нов глас или - имам нужда от помощ за електронни барабани


Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време следя форума /т.е. откакто започнах да ходя на уроци по барабани/. Мисля че дойде времето и аз да се обзаведа с едни такива, то тъй като съм на квартира и в панелка - реших, че ще е най-добре да са електронни. Събрахме се с жената и решихме, че семейния бюджет може да понесе да отделя 1000 лв. за такова чудо и сега започва голямото чудене. Преди да попитам какви и откъде, да уточня че съм начинаещ, не свиря в група и може би никога няма да свиря пред публика. Просто барабаните от много време са ми страст и затова и тръгнах на уроци - да си начеша една краста. От всичко, което изчетох разбрах, че Роланд са "Дъ Бест" , ама за човек който ще думка само за хоби - не си заслужава. Ето какви са ми чуденките за момента:

 

1. http://www.music-filibe.com/webshop/produc...c-Drum-Kit.html

Това се включва горе долу в бюджета ми и може да се поръча в България /ако тези си вдигнат най-накрая телефона де/.

 

2. http://www.medeli.com.hk/products/dd/dd-506.html

По принцип фирмата, в която работя, търгува с Китай и съм питал партньорите ни там, че могат да ми изпратят едни такива. Цената ще е горе-долу в бюджета ми. Интересува ме - някой има ли отзиви за тази марка?

 

Всички други предложения, съобразени с горенаписаното, ще бъдат приети с благодарност.

 

Поздрави

Христо

 

П.П. Ако някой знае за читави електронни барабани втора употреба - нека да ми пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми изглежда по-добре, макар че за първи път виждам такъв. Имал съм една Yamaha DTXpressIII, за място където не трябва да се вдига шум е чудесно. Първия модел изглежда баланиран вариант между електронни барабани и сравнително реалистично усещане за акустично такива.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф от мен,за което се извинявам.

Само не се обръщай към Филибето-големи мошеници са,а всъщност не знам дали въобще съществуват още,в смисъл не знам този сайт дали е реален.Преди години правих опит да си поръчам чрез тях двоен педал,дадох капаро-половината от сумата.След 3 месеца мотане просто отидох с един по-здрав от мен приятел и си прибрах парите.

Разгледай темата за музикалните магазини и вносители на музикални инструменти в БГ.Аз лично ти препоръчвам Ямаха,не за друго,просто избора на хора с които да работиш е оскъден.....и те бавят доставките,кабелен хай-хет Ямаха чаках повече от 6 месеца,защото на по-малки неща от цял сет не обръщат внимание и когато дойде.Друг вариант са ти немските сайтове,където е и по-евтино-разпитай за това.

Разбира се най-доброто е да изчакаш,във форума постоянно излизат обяви за електронни барабани втора ръка.

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф от мен,за което се извинявам.

Само не се обръщай към Филибето-големи мошеници са,а всъщност не знам дали въобще съществуват още,в смисъл не знам този сайт дали е реален.Преди години правих опит да си поръчам чрез тях двоен педал,дадох капаро-половината от сумата.След 3 месеца мотане просто отидох с един по-здрав от мен приятел и си прибрах парите.

Разгледай темата за музикалните магазини и вносители на музикални инструменти в БГ.Аз лично ти препоръчвам Ямаха,не за друго,просто избора на хора с които да работиш е оскъден.....и те бавят доставките,кабелен хай-хет Ямаха чаках повече от 6 месеца,защото на по-малки неща от цял сет не обръщат внимание и когато дойде.Друг вариант са ти немските сайтове,където е и по-евтино-разпитай за това.

Разбира се най-доброто е да изчакаш,във форума постоянно излизат обяви за електронни барабани втора ръка.

Успех :lol:

 

Привет,

 

Относно филибето - чудя се още. Факт е, че са упоменати като представител в официалния сайт на фирмата производител. Също така е факт, че им казах, че искам да направя поръчка, даже мейл им пуснах и вече втори ден не могат да ме информират как да си я направя. Чудя се дали наистина искат да продават или просто гравитират в пространсвото. Иначе за Ямаха - всичко много хубаво, но като човек който е любител и няма никакви амбиции да става музикант, освен за свири от време на време за собствен кеф - не смятам, че си заслужава покупката. Ще ви държа в течение какво е станало.

 

Поздрави

Христо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в сайта на thomann, примерно ето тези: http://www.thomann.de/gb/millenium_mps200_...special_set.htm - 377 EUR (предполагам още около 35 EUR за доставката).

 

Тук в Динакорд имаше някакви Alesis-и за около 500 - 600 EUR - отиди разгледай ако имаш възможност.

 

Аз си взех Yamaha DTXPLORER - 860 EUR май беше - сякаш не е лошо като за домашни ентусиасти като моя милост, но си е леко overpriced.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Харесах си този bundle пакет и докато се рових за информация в нета, се сетих нещо - Китайските барабани, за които споменах в първия си пост, всъщност се продават в Европа по марката - Millenium. Барабаните в този пакет, са точно същите, които бях упоменал в първия си пост. Така че пак питам - дали да си взема тези от Германия /защото доставката ще е по-лесна/ или да се доверя на юнаците от Пловдив и да си взема Трапса? Кои според вас си заслужават повече? Мерси предварително!

 

Поздрави

Христо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.