Jump to content
Българският форум за музиканти

Кво кубе ?


opa-opa

Recommended Posts

Здравейте. Ъ нов съм ,както и да е,Ицо се казвам.Скоро ще си зимам ел.китара(до сега свиря на класическа) и искам да свиря метъл :bravo: Та горе-доло знам каква китарка ще взимам,обаче се чудя какво кубе.Ще си свиря в къщи,за тва не ми трябва някакво огромно,марково и т.н Искам нещо по-евтинко,дето ще ми върши работа в къщи . (дано да съм уцелил раздела къде да пусна темата) :P

Редактирано от opa-opa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50-60 няма да намериш, но за 200-250 има.После има още въпроси.Готов ли си да се довериш на цифровата апаратура или държиш на аналоговата техника?Цифровата апаратура има и по евтини модели, но не може да пресъздаде напълно да кажем един истински лампов усилвател и затова не е предпочитана от много китаристи.Мисля че за сега няма да има проблеми, но трябва да имаш това под предвид.Един Line 6 Spider III 15W мисля че засега ще ти върши добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Преди малко видях китара + кубе - http://www.camerton999.com/index.php?s=det...d=59&Link=# ,знам че не е нещо много хубаво,но пък аз нямам големи претенции.Кво може да ми кажете за тва кубе,прочетох нещо за overdrive и dist. ,тва значи ли че си има и ефект ?

 

п.п не ми се смейте на тъпите въпроси :rolleyes:

 

п.п2 кво точно е overdrive-a ?

Редактирано от opa-opa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50-60 няма да намериш, но за 200-250 има.После има още въпроси.Готов ли си да се довериш на цифровата апаратура или държиш на аналоговата техника?Цифровата апаратура има и по евтини модели, но не може да пресъздаде напълно да кажем един истински лампов усилвател и затова не е предпочитана от много китаристи.Мисля че за сега няма да има проблеми, но трябва да имаш това под предвид.Един Line 6 Spider III 15W мисля че засега ще ти върши добра работа.

човечеца си е приготвил 50-60 лв. Много ясно че ще иска и някоя лампа да има в това кубе. На тъмно мо'е ли да се свири :cheers2:

И после къде го прати в цифрова техника? :greenball: Не всичко което си няма лампа е цифрово нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука из "Купувам - Продавам" по едно време се бяха завъртели разни Behringer GM108 za 80-100 лв. Такова ако си намериш, мисля че ще те уреди като за начало. Ново също не е много скъпо, провери в Динакорд, те ги внасят. Има си вградено копие на SansAmp , и звучи добре (колкото за такова малко и евтино кубе). Иначе за 50-60 лв. - най-много някое дърто българско от рода на Лариос или като мойто - World Series :greenball: Ама в този случай ще трябва да дадеш допълнително пари поне за свестен дисторшън.

Естествено винаги го има и варианта да ръгнеш китарата в компютъра и да свириш с някоя от програмите за ефекти - Guitar Rig, AmpliTube и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50-60 няма да намериш, но за 200-250 има.После има още въпроси.Готов ли си да се довериш на цифровата апаратура или държиш на аналоговата техника?Цифровата апаратура има и по евтини модели, но не може да пресъздаде напълно да кажем един истински лампов усилвател и затова не е предпочитана от много китаристи.Мисля че за сега няма да има проблеми, но трябва да имаш това под предвид.Един Line 6 Spider III 15W мисля че засега ще ти върши добра работа.

човечеца си е приготвил 50-60 лв. Много ясно че ще иска и някоя лампа да има в това кубе. На тъмно мо'е ли да се свири :)

И после къде го прати в цифрова техника? :cheers: Не всичко което си няма лампа е цифрово нали?

Не, не исках да кажа точно това.Всъщност винаги трябва да се има едно наум като се купуват от тези цифрови услватели, които, едва ли не, ти свалят звездите от небето, моделират звука, предлагат най-различни усилватели, събрани в едно и т.н. и т.н.Вярно, че цената е ниска и са по-достъпни от аналоговата техника, която е безбожно скъпа и се потдържа много трудно, но те не могат да заместят, да кажем един кабинет Marshall.Същото е положението и с тези нови процесори, които заливат пазара.Човека и без това каза, че няма толкова претенции, затова най-добре да си отдели 200 лева за един Line 6 Spider III 15-ватово кубенце, което може да му служи много време, а освен това става и за метъл.

 

Ако не знаеш какво е дисторжън или оувърдрайв, прочети тук.

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пак за цифрови истории говориш.

Транзисторните кубета, без симулации на разни кабинети и други неща, цифрови ли са или аналогови?

безбожно скъпи ли са?

А за процесори не знам да е питал някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пак за цифрови истории говориш.

Транзисторните кубета, без симулации на разни кабинети и други неща, цифрови ли са или аналогови?

безбожно скъпи ли са?

А за процесори не знам да е питал някой.

1.НЕ СА цифрови!Използвали са се подобни (но по-качествени) масово преди 40 и кусур години, просто защото възможностите са били ограничени.

2.Не!Има и по-евтини модели, зависи какво търси човек.

 

Май моите постове останаха неразбрани.Аз исках да препоръчам на нашия съфорумник Line 6 Spider III 15 вата, за около 200-250 лева ако може да си го позволи, защото е универсално.Това, което исках да кажа е, да не очаква кой знае колко много, защото колкото и модели усилватели да симулира, както и да моделира звука на китарата, пак ще бъде по-назад от класическата аналогова техника.Съфорумникът каза, че не му пука кой знае колко, затова няма проблеми, но кой знае...Веднъж пробваш ли, се зарибяваш за много време напред и искаш постоянно да си осъвършенстваш техниката.

Това за процесорите го споменах само за пример.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха... пак се скарахте за глупости.

Какви възможности, какви 5 лева... ти, дето говориш за възможности да нямаш меса буги марк 4 та си се разприказвал за възможности... Ако имаш.. то мислиш ли, че това е най-подходящия домашен практиз амп ?!?

Човека, който пита явно е начинаещ, и според мен е рано да му говорим за възможности.

Нека си вземе едно ампче с драйвче и евентуално ревербче пък след 3-4 години може и да му ги говорим тия за възможностите....

 

Според мен спайдера е много добър вариант за него(а и не само за него) така или иначе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха... пак се скарахте за глупости.

Какви възможности, какви 5 лева... ти, дето говориш за възможности да нямаш меса буги марк 4 та си се разприказвал за възможности... Ако имаш.. то мислиш ли, че това е най-подходящия домашен практиз амп ?!?

Човека, който пита явно е начинаещ, и според мен е рано да му говорим за възможности.

Нека си вземе едно ампче с драйвче и евентуално ревербче пък след 3-4 години може и да му ги говорим тия за възможностите....

 

Според мен спайдера е много добър вариант за него(а и не само за него) така или иначе...

 

Най-големия отново си каза тежката дума.Няма повече да споря...Няма да излезе нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.