Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Art


zigi

Recommended Posts

Значи момчета ето тук: http://wxc.hit.bg/P1020376.JPG има снимка на това което смятам да си сложа на китарата. Принтирах го и го сложих да видя как ще изглежда. Въпроса ми е следния: как да го направя, така че да е възможно най-стабилно и да не се изтърка след време? Имам предвид да го рисувам ли, да го принтирам на специална хартия и да го залепя ли и т.н. Кажете ако имате личен с такива неща. Мерси много предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мисля, че аирбръшинга трябва да свърши работа :cheers2: Повечето художници използват акрилни бой, но акрилния лак не носи на шлайфане и полиране, както полиуретановия. Моята си я нарисувах с акрил и е запечатана с акрил, но не е правена в много стерилна среда, не че не е готина, но имам дребни забелжки към нея. Ако не си перфектционист - ползвай акрил, но не става толкова готино колкото с полиуретан. Друг е въпроса колко хора рисуват с такива бой(полиуретанови)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилите се боядисват с акрилни бои и лакове.В повечето случаи след боядисване се полирва повърхността,

за да се заличат портокала и прашинките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еърбръша се прави с акрилни бои. СЛед това се правят няколко ръце прозрачен лак(примерно хубавакрил с втвърдител). Накрая ефекта "Портокалова кора" и евентуалните дефекти се изчистват с леко влажна водна шкурка 1500-2000, след което лака се полира.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=40006

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо и аз си мислех за айрбръш, ти нали твойта китара така я напави. Кажи кви пари и къде ако можеш :D

 

 

 

Моя аирбръшинг излезе 100 кинта - грундиране, рисуване, лакиране и полиране. но лака е кофти и има леко ефекта на портокаловата кора, но това се забелязва само ако се вгледаш в китарата отблизо. има и много прашинки, които също се забелязват само ако се вгледаш. инъче рисунката си е ОК и мадамата, която ми я прави е вложила много старание в деянието си :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.