Jump to content
Българският форум за музиканти

Един въпрос към по-екстремно свирещите


Am-I-Evil

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Аз ли съм тъп или :

 

Въпроса ти как да изкараш дет метъл от Лайн сикса или как по принцип се прави саунд за дет метъл ???

 

Гледам постове има и за двата варианта ....

 

 

п.с. правопис

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щи кажем ся една схема ама не сам сигурен дали ще стане защото не сам я пробвал още :) но опитай тя е: овиличи си кубето на макс и саунда на китарата на много нисак и да е на клеар и даваи нагоре надоло да драскаш по парвите 3 струни ако не стане тъка опитай пък обратната да намалиш кубето доста и да усилиш на макс китарата ще чакам да чуя какво е станало :happy:

 

 

:thumbs_up: Тва ще да е начина..... :yes::pray::hysterical:

 

П.с. ако има тема за бисери тва го слагам доста напред в класацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:)

 

немога да се сдържа - попаднах в youtube на китарист който ползва Line 6 Spider 2 112 кубе http://youtube.com/watch?v=6vY8FZSdKyI и според мен звучи убийствено

мисля че става и за дет, а вие?

Редактирано от SHARO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако питам как по принцип се прави саунд за дет метъл, то е ясно - става същата работа като "...купи си Порше!" :) Трябва ми да знам как да изкарам от Line 6 звука със адаптерите на Jackson-а. :happy:

Аз се съмнявам, че настройката от клипа става за дет, може би ще трябва да се вдигне баса и вероятно малко високите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако питам как по принцип се прави саунд за дет метъл...

Пич няма да имаш полза от това да питаш хората какъв звук на ТЕБ ти харесва. Според мен седни с китарата пред това кубе и пробвай ! Сам ще разбереш кой звук ти харесва най-много. Няма такова нещо като стандартен звук за Дет, Траш, Блек или какъвто и да е метъл. Аз свиря със Спайдър 2 (глава и кабиннет) от 4г. и звука съм си го правил сам. Не са твърде много амповете, които да са по-подходящи за такъв тип метъл от Спайдъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е излишно да го казвам, но все пак се надявам, че си си свалил китарата тон-2-5-10. Иначе edgecrusher го каза, то няма стандартни настройки за дет или траш или квото и да е. Сядаш, мъчиш, пробваш и квото ти хареса. Ако нищо не ти хареса, ползваш най-приемливото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.