Jump to content
Българският форум за музиканти

Мод на говорител?


Recommended Posts

Вчера купих от колегата "Мизерник" един говорител 12 инча на Behringer,който обаче има малко дразнещи високи когато се свири с дисторшън.Дето викат американците звучи доста "harsh". Въпроса ми е има ли начин да се намали чувствителността на говорителя във високите честоти от самия говоител,без филтър на колоната.

Направи ми впечетление,че хартията която предпазва намотката от прах е с доста ниска плътност и направо е прозрачна.Като се овеличи по някакъв начин плътността й звука се променя доста в желаната посока.Пробвах да я напоя с вода с една четка за рисуване и определено имаше доста положителен ефект.Пробвах да лепна тиксо,както и вестниакарска хартия да вида различните материали как се отразяват върху звука,но с вода стана най-добре,с хартията също даде нелош резултат.

 

Та въпроса ми е с какво мога да наклепам говорителя,така че да е трайно и резултата да подобен на водата?Също така като увелича плътността ще се наруши проветряването на намотката.Проблем ли ще е това при положение,че няма да се ползва на пълна мощност(говорителя е 100W)?Може би някакъв материал,който след нанасяване да се превъща в прахообразно вещество или подобно на хартия?

Нека някой,който разбира от говорители да каже мнение или да предложи друго решение(ако има такова),защото познанията ми в тази област са твърде ограничени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм виждал говорителите за затворен обем - dust cap-a им нарочно не е от плътен материал.

 

Ти в какъв обем слага посочения говорител.

 

Тва да мокриш говорителя или да му слагаш тиксо - нещо не ми харесва като идея .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В затворен обем е,но самата конструкция не е особено добре направена,но и в Мизерник-а като го пробвахме в неговата колона пак се чуваха тези здразнещи високи,макар и по-слабо,а неговата колона изглеждаше доста добре направена.Явно по принцип си звучат така,защото и той отбеляза този факт като ги взимах.В отворен обем е доста по-harsh.Иначе като цяло не са като Celestion,но за тези пари по-добро неможе да се вземе.

 

Аз не мокря целия спийкър. :P Само дъст капа и не прекалявам така че да се разтече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В затворен обем е,но самата конструкция не е особено добре направена,но и в Мизерник-а като го пробвахме в неговата колона пак се чуваха тези здразнещи високи,макар и по-слабо,а неговата колона изглеждаше доста добре направена.Явно по принцип си звучат така,защото и той отбеляза този факт като ги взимах.В отворен обем е доста по-harsh.Иначе като цяло не са като Celestion,но за тези пари по-добро неможе да се вземе.

 

Аз не мокря целия спийкър. :P Само дъст капа и не прекалявам така че да се разтече.

 

Ми със хелметексово лепило много разредено намажи тънък филм инак имаше един дето продаваше инпрегнант за мазане на говорители той го прави май беше от Бургас ако се интересуваш ще се разровя да намеря инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, айде сега, в bgaudio.org може и да са яките киселяци, обаче, ако знаеш как да ги попиташ, можеш да получиш доста добри отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможах да ги попитам,защото вече 2-ри ден чакам да ми пратят потвърждаващ линк за регистрацията.

Както е, и без туй не съм слушал добри думи и от други хора за тоя форум.Не ми се занимава с надути,комплексирани глупаци с дипломи заради един говорител.Така и така ще уча за висше,поне да не се сблъсквам от сега с такива. :)

 

Във форума,който даде никифена ми предлагат да ползвам импрегнант.Цената му е добра,но пък е голяма разфасовка и трябва да се взима от Бургас.Някакви идеи за заместител или къде може да се намери такова чудо в Пловдив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден,че мога да го направя без да скапя говорителя.Не знам и с какво лепило да го залепя,нито къде се продават капачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени капачката с по голяма по диаметър.

Гледам че си от Пловдив така че можеш да си вземеш капачка от магазин викиват

или може да се свържеш с мен аз също разполагам с капачки и може да ти я залепя :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз незнам какво не им харесваш на говорителите.

 

2х12 в колона от регент 30 къртят !

 

Трябва да черпя мизерника като се видим някой път - просто подарък от негова страна ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.