Jump to content
Българският форум за музиканти

Зелени китари


Rezachka

Recommended Posts

Обичам зелени китари ! много ми харесва зеленото като цвят за този инструмент, а вие как мислите ?

Искам всеки който може да ми покаже една или повече зелени китари :greenball: :greenball: :greenball: :greenball: :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, най-любимият ми бас е точно един зеленичък...

steve.JPG

 

 

Впрочем, и китариста им тук също е със зелена китара, но не ме кефи особено

kitarist.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ха-ха ... темата всъщност е доста свежа :greenball: .

Не че имам зелена китара, но и аз съм фен, даже бях си харесал доста един Steven Carpenter signature модел на ESP, ама пусто май вече не се произвежда :greenball: . В първия момент си казваш: "ебати, как може така да съсипят китарата", а в следващия - "хмм, абе всъщност това е яко, някак си".

Няма лошо да е малко по-цветно - аман вече от черни метълски талпи, трябва да има разнообразие :greenball: !

Edit: Ама аз излъгах бе, имам зелена китара :greenball: - седемструнният ми Washburn всъщност си е баш тъмен нюанс на маслено зелено! :greenball:

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък доста време бях притежател на тази змия, цветът е translucent green. Мен яко ме кефеше този цвят, а и я взех и с 100 евро по-евтинo отколкото китарите от този модел, но с друг цвят. Изключително приятна китара - гриф, адаптери и т.н.; мисля, че се подвизава в банда Балканджи в момента :greenball:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яко, мисля че на Les Paul зеленичкото много му отива !

иначе ся седя и си държа скуайъра.. абе що да не взема да го направя зелен :greenball: :greenball: :greenball: :greenball: :greenball:

даже ако е металик ще е още по-яко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

няма как да не пиша и аз в тази тема

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/110/27428_863.JPG

 

първоначално беше замислено да е червена, но уви... зеленото изглежда по-фреш :lol:

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как да не пиша и аз в тази тема

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/110/27428_863.JPG

 

първоначално беше замислено да е червена, но уви... зеленото изглежда по-фреш :lol:

 

хахах и аз съм купил същата боя за кремоната която дялкам сега, а и кремоната е от същия модел дори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Зелено, зелено, щом всичките пари са ти в зелено..." :greenangel:

И аз съм много голям фен на зеленото и особено на прозрачен финиш в зелено.

 

green_empress.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах и аз съм купил същата боя за кремоната която дялкам сега, а и кремоната е от същия модел дори :thumbs_up:

Само мога да ти кажа като съвет, че едно флаконче не стига, трябва си 2, ма става много скъпо и моя варант е "просто да има цветец", но ако се направо като хората има потенциал за отличен /две-три идеи под перфектен/ финиш :)

1 голям грунд, 2 х металик зелено, 1 голям прозрачен лак. И си представи как в продължение на 3 дена слагаш слой след слой, търкаш уникално внимателно със шкурка /за по-сигурно със сатенена кърпичка/ и после с машинка за полиране /че на ръка ти отиват още 2 дена/. И накрая, внимаваш накъде насочваш китарата, че публиката ще се изпепели от блясъка и отраженията ^^

 

А все пак по темата: прозрачните цветове винаги радват, защото се показва самото дърво и така инструмента се превръща в нещо чисто, нещо естествено, природно. А предполагам всички обичаме природата, макар и да правим всичко възможно да я съсипем.

Примерно : http://images.guitarsale.com/products/full/Gibson/622606.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Aми погледни ми аватара...

 

Ама много си харесах онзи Бен Ройтерс!

Редактирано от Glory rock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.