Jump to content
Българският форум за музиканти

Кратък гид за начинаещи певци


Recommended Posts

О, не не, ми-фа на втора октава ги взимам само при добро разпяване, и то на писклив микс. Не на гръден глас. На гръден глас мога да взема си от първа октава, и то със страшно напъване(не бих го правил на живо). Иначе гласа дори при тенора е до около ФА диез, нагоре е по- заоблен и смесен с фалцета.

 

Иначе напоследък се справям добре с ла на първа октава, но все още гласни като И и У, понякога Ъ, ми създават главоболия. При мен, всичко над фа-фа диез го пея вече сравнително миксирано. Има глас в него до ла-ла диез, но тона е объл, не го викам с гърло.

Виж в края на крайщата не е важно толкова какъв ти е диапазона, а как го използваш, защото и аз съм взимал страшно високи тонове, но факта е, че не мога да ги използвам добре и да ги контролирам както би трябвало и не бих ги използвал за парчета, защото ще бъде като показно и няма да бъде добре направено, т.е. ще бъде смешно! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но предполагам, че трябва да забочва някуде от ре-ми на малка октава, да има мост на около фа диез-сол(максимум) и нагоре да пее удобно до около си, също така да може да взима и тонове до около ре на 2-ра октава. Би трябвало да звучи меко, и леко, малко като женски глас.

 

Това са предположения, разбира се, но надявам се, че не се различават много от реалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един приятел, режисьор, който отговаря точно на това, което описваш. Високите му са просто невероятни, звучи като супер красив алт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mandalay, именно- това е нещо като мъжки алт ;) , с тая разлика обаче, че има и низини (дори от голяма октава!!! ;) ). А бе много яко нещо е това, уникални са тия гласове. А този, който казах за него по- горе са му лепвали какви ли не гласови определения- от бас- баритон до висок тенор, ама уви... и от началото не е искал много да го развива този глас, защото се е притеснявал как ще го възприемат!!! Каква загуба! Според мен какъвто и глас да имаш, трябва да го работиш и развиваш, защото той е уникален и това е най- ценното! :bravo: :exclaim: :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тошевски, моля те, моля те, моля те, ако имаш някакъв запис на този човек, метни го насам да го чуя, че ми стана адски интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За съжаление нямам. :cheers: Той е българин- оперен певец. За съжеление не го познавам много добре и няма как да се свържа с него, трябва да разбера кога ще има участия и да ти се обадя. :blink:

Редактирано от toshevski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Знам,че може би това не е точната тема,но понеже стана дума за "дерене" на гласа,искам да ви попитам какво мислите за стила на пеене на Аксел Роуз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не ми харесва стила му на пеене, а иначе групата си е ,много яка! Това е което мога да кажа и мисля да спра за да не обидя някой! :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност като съм слушал Аксел по интервюта ми се е струвало, че има доста нисък глас, просто така говори. А иначе пее доста височко. Може би раздран микс или нещо подобно. Факт е, че много от съвременните певци го копират, макар че и мен много не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
За съжаление нямам.  Той е българин- оперен певец. За съжеление не го познавам много добре и няма как да се свържа с него, трябва да разбера кога ще има участия и да ти се обадя. 

 

Ти взе, че ме заинтригува.........как се казва въпросният ти познат? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Аксел- подочух че той в последно време е загубил дарбата си на вокал. :think: чувал ли е някой негови скорошни концерти? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха,аз да.И... :headbang: да,може да се каже,че вече стила му не е същия,което е много лошо! :greenball: Поне за мене!Вече не смее да се дере,пее на фалцет само и изобщо...не можеш да познаеш,че е той,общо взето!Да знаете,въпреки,че понякога този негов стил ме дразнеше,сега той ми липсва!И много ми се иска пак да чуя това дерене,тази сигурност в гласа,която сега сякаш е изчезнала,за съжаление! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то е нормално и се случва с всички застарели певци, просто природата не прощава и никой не е вечно млад... Тук е моментът да обменим мнения по какъв начин гласът може да бъде запазен до максимално късна възраст. Вие сте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.