Jump to content
Българският форум за музиканти

Fulldrive 2 Fulltone


Recommended Posts

Врътнах набързо един семпъл с новия ми драйв. Звукът му страшно ме кефи и успя да прати Тюбскриимъра ми на дълга и заслужена почивка. Иначе записа няма никакви обработки от компа, моно е, а саунда не е много гот на записа, мисля че защото сложих мика под голям ъгъл и се позагубиха малко от високите

 

http://media.putfile.com/Fulldrive-mosfet-2

 

Използвания гиър е

Fender American Standart, Fulltone Fulldrive 2 Mosfet, Boss RV5 (без да искам) , Engl Tunder Head, Engl half stuck, mic Shure 545

 

П.п Сори за тъпия линк, копирайте го в адрес бара на брауъзъра, Путфайла се дъни адски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Страхотен блус тон , според мен.

Не че щях да усетя разликата ако беше с тюбскриймъра де... :)

Но щом го е пратил на почивка, значи е страхотен.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за саунда-предполагам че си го взел от Щатите Сподели имаш ли наблюдение и евентуално сравнение с другият им модел ОСD и на каква реална продажна цена са в Щатите :(

 

ПС Как мислиш-ще има ли добър блус саунд с нелампов усилвател *моят е Роланд Кюб 30Х*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е ефекта,Кольо,ще разясниш ли с какъв гейн е семпъла,интересно ми е дали може да граничи с дисторжън.Исках да споделя едно скромно мнение-струва ми се,че страта звучи като страт през всичко и за да разберете какво имам впредвид ето: http://media.putfile.com/sample-ds-1 Кольо си го знае тоя семпъл.Не че няма разлика,но...де да знам.Аз като върл фен на Лес Пол ше се изкефя ако по-натам драснеш нещо с него :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за постовете.

@B.B.King

Ефекта наистина е купен от Щатите.Реално платих 161 долара плюс 25 шипинг плюс 20 швейцарски франка мито, заедно около 205 франка или около 250 лева. Иначе имам и OCDто и двата драйва са супер, но са много различни, заради което ги имам и двата всъщност. Иначе нямам идея как ще звучи в транзисторен амп, но като съдя от моя Тюбскриимър ТС808, предполагам, че ще върши чудесна работа.

 

@spongebob

 

Радвам се че саунда ти е харесал и мен ме кефи много, макар и да не е оптимално записан. Иначе си напълно прав добрия страт си звучи винаги като страт, а и аз явно не мога избягам много от вкуса си и в края на краищата си вадя подобен саунд от всеки драйв. Когато имам малко време ще драсна семпъл и  с ЛПто.

 

 

Относно гейна, в началото е на 12 часа, а бустера е изключен, после включвам бустера, който също е на 12 часа и накрая давам и бустера и гейна на макс. Не може да докара хай гейн, когато и буста и драйва са докрай, е почти на границата.

 

@Black Bird

Митак, Радвам се че ти допада

 

@ultramega

 

Разликата между ТС и Фулдрайва е в това, че втория има много повече възможности и на практика е два педала в един, а също и че за разлика от ТСто има малко повече баси (а това е много важно за мен) и буста на средите може по желание да се включва и изключва. Но и скриимъра си е страшен.Също така Фулдрайва има тру байпас имакар лично аз да не го намирам за важно дотолкова доколкото съм използвал до 6 педала на Бос заедно без да усетя падане на качеството на сигнала, но все пак си е екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TS (в моя случай TS9 - и стар, и нов) vs. Fulldrive 2

.... освен това:

- при Fooldrive 2 може, да се селектира режим на работа, като clean boost - и то много качествен

- boost-секцията (а не горепосоченият режим!) има превключваеми 2 варианта на voicing(единият включва мосфет транзистор)

- забележимо по-безшумен е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно верни и съществени допълнения. С едно изречение, лично аз не знам какво повече може да се търси от овърдрайв , освен може би малко по нормална цена, в Швейцария му търсят 500 лева с отскок, а в Германия 420 и в двата случая плюс пътни. Да са живи и здрави зад океана, та да можем да си пазаруваме евтинко чат пат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мн. кефи братле , в комбинация с фендерака направо са се оженили,мн. топъл и наистина мн. безшумен...

Аз съм пристрастен защото това е любим тон ,мн. натурален и мн.динамимен :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.