Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp H-500


Deviator

Recommended Posts

Здравейте,

 

Сигурно има стотици такива теми, но точно за този модел не можах да намеря.

Та сега, по темата: Смятам да си взема нова китарата (само недейте да питате каква е старата, че ме е срам :wacko: ) и изключително много се чудя дали да не е ESP H-500. Информация за китарата -> ЦЪКНИ МЕ

Искам само да поясня, че главно се интересувам от rock, hard rock и heavy metal стилове. Та имам няколко въпроса:

1. Дали това е най-удачният избор на китара от този ценови клас (600-750 евро). И за да бъде въпросът ми по-конкретен, разглеждал съм ESP EC-500 и някои RG модели на Ibanez. Ако вие имате като предложение китара от друга марка, ще съм радостен да чуя предложението.

2. Тъй като смятам да си я поръчам от thomann.de, ще ми е невъзможно да пробвам китарата. Именно и затова пиша тази тема. Ако някои има пряки впечатления (или не чак толкова пряки) бих бил много благодарен ако ми помогнете.

 

Ами това е, ако може да помогнете ще съм ви безкрайно задължен.

 

Благодаря предварително,

Антон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което съм гледал по немските сайтове разликата в цените там и тук е малка, а на повечето китари като им сметнеш и транспорта идва по-скъпо, отколкото тук. Моя съвет е, ако има желания от теб модел в нашите магазини иди и пробвай, не купувай китара по мнението на другите, трябва да ти пасне на теб. Както казват братушките: "На вкус и цвет, товарищ нет!". Успех! :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, точно това е, че никъде по българските магазини го няма. xxxx, Factor и Икономов не внасят ESP, a пък Dynacord ми казаха, че нямат този модел, нямат дори ЕSP от този клас.

Иначе съм напълно съгласен че е най-добре око да види, ръка да пипне, но в този случай ми е невъзможно :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сравнително скъп инструмент, който несъмнено ще служи добре за твоите цели, въпреки че ти не каза за сцена ли ти трябва, имаш ли участия или нещо подобно или просто за вкъщи (не че е от голямо значение де). Само едно аз никога няма да мога да разбера, а именно - как по дяволите има хора, които се навиват да дадат 1400 лева на някакъв си сайт и то за нещо, което не могат до изпробват преди това. Не искам да звуча критично и ретроградно, но съм сигурен, че в родните магазини може да се поръча същата или сходна китара, с разликата, че можеш да я усетиш. Знам, че в Томан може да се връща поръчка, но тази операция коства доста ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, а от dynacord не може ли да се поръча, ако им оставиш някакво капаро? На мен са ми го предлагали, но за по-евтин модел китара, който в момента нямаха, но в крайна сметка си избрах друг модел, от който имаха в наличност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро бях до xxxx.Имат много готини модели на Jackson от Pro Series - RR3 ; DK2M.

Не знам мнението ти за тези китари, но щом си се насочил към ESP защо не и Jackson...

Още повече можеш да пробваш на място.Както казаха колегите по-горе - кофти е от каталог да купуваш китари.

Аз имам Jackson RR3 и силно го препоръчвам!

 

Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сравнително скъп инструмент, който несъмнено ще служи добре за твоите цели, въпреки че ти не каза за сцена ли ти трябва, имаш ли участия или нещо подобно или просто за вкъщи (не че е от голямо значение де). Само едно аз никога няма да мога да разбера, а именно - как по дяволите има хора, които се навиват да дадат 1400 лева на някакъв си сайт и то за нещо, което не могат до изпробват преди това. Не искам да звуча критично и ретроградно, но съм сигурен, че в родните магазини може да се поръча същата или сходна китара, с разликата, че можеш да я усетиш. Знам, че в Томан може да се връща поръчка, но тази операция коства доста ядове.

Нямам участия, свиря си за удоволствие. :wacko:

Точно там е работата, аз обиколих родните магазини - xxxx имаха само 1 модел, който ми грабна окото и това беше този Jackson, но чувам доста оплаквания от него, затова го оставих на заден план. Fender Strat не ми пасва на вкуса нито като дизайн, нито като звучене. Обезателно искам humbucker-и, по възможност активни. В Dynacord нямаше нищо заинтригуващо, както и в малкия ЦУМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не е китара за 300 лв. е задължително да се пробва преди да се купи. Иначе може да има доста изненади като пристигне. Казвам ти го от опит. В крайна сметка ти си решаваш, но това определено не са малко пари за да ги хвърлиш на вятъра за някоя "пръчка", която може да те изненада при доставката. Все пак две еднакви китари НЯМА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, какво значи оплаквания, чути тук ? Как може да се влияеш от мнението на абслютно непознати хора(никове), когато става дума не за друго, ами за харченето на 5 минимални заплати. Купи си скъпа китара, няма проблем, но щом правиш такава крачка, предполагам си на ясно до толкова, че да можеш да различиш хубавата китара от не хубавата. Какво пише тук всеки не е мерило за успеваемост - взимаш си перцето и пробваш всички греди, които отговаят на изискванията. Да споделя нещо от опит - преди месец и нещо един познат донесе у нас един фендър стандарт страт, който по негови думи стои в гардероба от много време и е донесен от вуйчо му от Германия преди 10-ина години. За тази китара се предполага, че е много скъпа, защото и тогава е била, а и марката по някаква причина се оскъпява с годините. Е ръгнахме я и китарата беше ужасна просто! Нямаше как да си изкривя душата, беше си в изправност, просто звучеше зле, ама баш зле. Но за този модел тук във форума съм чувал какви ли не адмирации - е, те не я накараха да зазвучи по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако мога да споделя моето скромно мнение, не бих купил китара за около 1500 лева без да съм я пипнал....

всъщност каквато и да е май не бих взел без да я пипна, ако мисля да свиря на нея, а не да я използвам за старо желязо примерно :greenball:

 

моя съвет е, ако ще даваш тия пари, да дадеш още 100тина примерно и да се разходиш до солун или турция...

да разгледаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да вземеш H500 по простата причина ,че е с мейпъл топ и мейпъл нек -ще има доста пауър саунд подпомогнат от

активните адаптери.

Китара цялата от махагон има доста мътен саунд и ще и трябват по-специални адаптери .

Освен ако не си фен на лес пол формите .

Успех с дилемата! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да вземеш H500 по простата причина ,че е с мейпъл топ и мейпъл нек -ще има доста пауър саунд подпомогнат от

активните адаптери.

Китара цялата от махагон има доста мътен саунд и ще и трябват по-специални адаптери .

Освен ако не си фен на лес пол формите .

Успех с дилемата! :(

Благодаря ти много, точно това ме интересуваше. :)

 

ПП: Искам също така да благодаря и на другите писали по темата, макар и да не ми помогнаха особено много :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8. От съображение за нагледност и последователност на четене не е пожелателно цитирането на мнения:

* Намиращи се непосредствено преди мнението което Вие ще публикувате;

 

имай го в предвид за напред :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8. От съображение за нагледност и последователност на четене не е пожелателно цитирането на мнения:

* Намиращи се непосредствено преди мнението което Вие ще публикувате;

 

имай го в предвид за напред :)

 

Имаш предвид ,предвид ,а не в предвид или в пред вид:)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.