Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем след инсталиране на Wi-fi модем


Jordan_J

Recommended Posts

Значи закачен съм за Интернет през БТК. Връзката е бетон и всичко беше ОК докато позлвах обикновен ADSL модем (даден ми от БТК). Но преди няколко месеца реших да си взема Wi-Fi модем (пак от БТК). Оттогава - като стартирам компютъра и ако модема е включен в мрежовата карта - PC-то забива и рестартира автоматично още в началото. Ако просто стартирам PC-то без включен в него модем - няма проблем никакъв - старта и зареждането на Windows е нормално. Windows-а ми е оригинален и автентичен/регистриран и т.н. Какво ли не ми мина през главата, но не можах да локализирам проблема. Някой има ли подобен проблем и на какво може да се дължи ?!? Много моля, който има идеи или решение - да сподели!

 

Мерси предварително!

 

Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо за протокола да кажа, че легалните Уин копия в повечето случаи са голям шит! Ей на тук в офиса съм с такъв и е меко казано отврат. Неведнъж съм имал проблеми и на други РС-та и съм чувал за такива от френдове с легални Уин-ове (особено лаптопи).

Конкретно по проблема - винаги задължително слагай последния драйвер от нета, а не тоя от СД-то, който шипват с продукта. ВИНАГИ!

Пробвал ли си да ръчнеш модема след като ти запали Уин-а. Ако не друго - да видиш дали ще угасне. И опитай да стартираш в сейф мод - ако така върви има голяма вероятност да е нещо от драйвера (в сейф мод той не се зарежда).

 

Друго за момента не се сещам, явно нещо не се разбират, но какво що... Ако ми хрумне някаква идея ще пиша пак. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то ПЦ-то забива много преди да зареди Уиндоус. Затова си мисля, че може да има конфликт в прекъсванията. Но им огледах номерата и нямаше дублиращи. Нямам идея направо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обади се да ти пратят техник от съпорта

сложи последния драйвер

ХР не би трябвало да ти прави проблем с IRQ

можеш да резетнеш модема (отзад има една малка дупчица) и наново да си вкараш паролата и юзера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.