Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение на семпли от китара с пре-амп и китара без пре-амп


the_gorer

Recommended Posts

Сглобих схемата за пре-амп на Ники Фена от тази тема: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=35256

 

Целта ми беше да използвам пре-амп, с който ужким да си намаля шума когато свиря със софт през компютъра.

 

Ефектът откъм намаляване на шума е Нулев - никаква разлика няма.

Пак си шуми да си ебе майката.

Интересното е, че дори нивото на сигнала не се усили от пре-ампа, което всъщност би трябвало да е основната му функция. :)

 

Но има разлика в звученето на китарата.

 

Чуйте сами и коментирайте.

 

Ето семпли.

Във всеки семпъл първо свиря с пре-амп, а после същото го свиря с директно включена в компа китара - демек, без пре-амп:

 

Clean

 

Dirty

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Схемата е на повторител, така, че усилване няма, т.е. каквото влиза-това излиза.

2. Включването на схемата може да повиши нивото на шума ако:

- не е добре екранирана

- не е добре захранена ( с чисто захранване)

- не е добре изработена - което е сигурно в твоя случай, понеже има тънкости, които не се виждат на принципната схема.

Промяната в тона е следствие на различния режим в който работят "адаптерите" (ако електрониката е монтирана директно до тях). С електрониката се намалява влиянието на свързващия кабел към усилвателя. Последното не е никак за пренебрегване, защото обикновенно качествено екранираните (про) кабели имат висок капацитет, който "реже" високите честоти.

Малеее, само повтарям писаното от Ники... ама така е като си разбираме от работата :)

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За клийн, разликите са - по малки на усещане от на драйв, което е нормално.

Без - си звучи по натурално.

За драйв - с пре-то е с повече шум, и малко повече високи от необходимото.

Натуралният си е по- натурален, явно от сравнението ми липват малко високи

или това което се усеща, като такива.

За мен би било най-добре, някаква комбинация по средата на двата звука.

Като цяло не е по-добре, просто ти дава възможност за по-различен звук, което е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип при изравняване на импендансите на входа единият от положителните ефекти би трябвало да е изчистване на звука на китарата и по-добре изразени високи честоти.

Но това, което се получи при мен е прекалено много високи и почти никакви ниски.

Демек, реже от някои важни честоти, а други засилва ненужно.

 

Баси, нямам идея с кво да свиря вече. Писна ми всеки път като запиша китара да си играя да и махам шума с нойз редъкшъни, после да и коригирам тона и чак тогава да мога да я ползвам за нещо в записа.

Супер досадно е, но явно така ще си бичим до край. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да ти кажа... Все пак е свързано с пари...

Най евтиното е М-Аудио преамп и саунд карта. Но това е някъде към 400 лъва. На старо може и по евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще видим как ще звучи с някои подобрения по схемата на Ники Фена, които ми предложиха в другата тема.

То и в момента почва даме кефи заради ясния си звук.

Всеки тон се чува отчетливо. За определени цели ще върши работа.

 

След малко ще пусна снимки на тази бъзикня в другата тема. Сложил съм я в много фешън кутия. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.