Jump to content
Българският форум за музиканти

домашно кубе


Recommended Posts

здравеите

за хората на които не им се дават пари за скъпи кубета 6те покажа как се прави кубе от буфер за пс

1. взимате си буфер или обикновенни колони за пс

2. взимате жака 3.5мм на буфера и го смениате с такъв за китара 6.3мм

3.плугвате към китарата и сте готови да свирите

 

съшто така може и с дисторшън да свирите :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, я да обясните на невежото, какой туй буфер бе? На мен ми изникват следните асоциации:

StringBuffer

BufferedI/O

Буфер на влак- онези двете стърчащи неща, които омекотяват вагоните, когато се бутат един в друг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... Аз може да съм леко невежа, ама как ще го плугна плуга, дето орем на село с него и с магарето Марко, в жак 6,3мм? :greenball: Дай неква схема!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо важно по темата:

ако сте метълиз зимате дистер ЛЕЛЪ или Милин Камак и закачате в между Буфера и Скуаяра, така става оюе един БУФЕР по веригата и почвате автоматрично да свирите всякъв мьетъл, но е задължително със сингли да е скуаира, може и Кремона да е даже по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, я да обясните на невежото, какой туй буфер бе? На мен ми изникват следните асоциации:

StringBuffer

BufferedI/O

Буфер на влак- онези двете стърчащи неща, които омекотяват вагоните, когато се бутат един в друг...

 

Ми то не трябва да е буфер, но тъпо и упорито думата се е наложила като такава.. Идва от Woofer, обикновенно се разбира като четвъртита кутия под твойто PC, която издава буботещи звуци под 80-100Хц. Принципно тогава трябва поне да му викат Суб Буфер... ама си е събуфер. Уферът принципно означава и говорител/гофра ако не се лъжа.

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

нз за вас ама при мене тва работи по добре от кубето ми (stagg)

не буфер ми subwoofer грешка :nono:

 

kubeze4.th.png

Редактирано от mybata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре кубе 2-ра ръка буфера неможе да замени кубето има за по 60-70 лв и е по-добре :nono:

 

ест 4е кубе е по добре но ако не им се дава 60-70 а просто искат да има звук 6то да не дадат 10,15лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гениално е. Аз също ще споделя един трик за евтино озвучаване на акустична китара. 1-во ви трябва уредба с вход за микрофон, но тъй като микрофона е скъп, купувате едни слушалки тип тапички. Ръгвате ги във входа за мика. Използвате преходници при необходимост. Една от тапичките трябва да работи като микрофон, следващата задача е да закрепите тапичката с тиксо така, че да се намира в дупката на китарата. Усилете по вкус и не ме търсете при евентуални имуществени повреди. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.