Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звука в Adobe Premiere


the_gorer

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Тъжно - но факт.

Имам чувството, че тези евтини камери се произвеждат от фирмите като маркетингов трик - за да може човек да осъзнае на практика, че трябва да се бръкне 5 бона и да им купи от истинските камери. :hysterical:

Бих добавил - стой настрана от камери, които снимат в/у ДВД (и по-голямата част с хардове), щото МПЕГ-2 е финален, а не монтажен формат. Ако не си се насочил ТВЪРДО към HD (имаш МНООООО кинти), а SD би ти свършил работа - погледни Canon XM-1 - прекрасна камерка (и тричипова, и снима на miniDV, и с приличен обектив).

Успех!

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има сега една много обсъждана камерка - Canon HV20.

Във всички ревюта е на първо място.

Не съм чел в детайли за нея, но казват, че много готино снимала тази играчка - никакъв шум, добро качество при ниска осветеност и т.н.

Гадното е, че е с касети и нещата трябва да се прехвърлят в реално време - 5 часа заснет видео материал се прехвърля 5 часа към компютъра. А и трябва редовно да се набутвам за касети.

Но доколкото разбрах тези касети са единственият ностиел, способен да записва в такова качество. Нещо свързано с кодеците е май.

Аз имам алергия към всякакъв вид касети, но след толкова прехвалени ревюта се замислям дали да не си купя тази камерка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

miniDV касетата е единственият изпуснат дух от професионалната бутилка в чашата на редовия видео потребител. засега е без алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MiniDV е истината, въпреки че наистина не е много удобно да се кепчва в реално време. Ама поне е истинско като слезе. :girl_witch:

За касети няма защо да се "набутваш". Купуваш две и си ги менкаш и си сваляш на компа. Държат доста докато се скапят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

CANON -NE!!!

След 10-години работа с магнетофони и камери от по на 60 000 ойро. накрая си купих и аз една камерка (да снимам Малчо). Изгоря ми захранването и в сервиза ми я довършиха. Сега сым 750 лв. назад.

 

За Фликъра. Има плыгени, но в ниска резолюция се дыржат лошо

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Кажи някой плъгин (може и на ЛС).

 

А този модел на Канон е много хвален навсякъде.

И от потребители и от разбирачи. Явно са ги оправили, знам ли...

 

Идеята ми е да си взема камера, която да снима кристално ясен образ, а не мазня.

Мазня вадя и с фотоапарата, няма смисъл да давам много повече мангизи за същото качество на картината.

 

Този Канон вадел точно кристален образ без никакъв шум. Казват, че снимал като професионална камера. Аз гледах няколко видеота, снимани с този модел и наистина останах много впечатлен от остротата.

Дали има други, по-евтини камери, които да вадят толкова кристален образ?

Или всичките мажат? :hysterical:

Аз лично се интересувам само от качеството на картината. Никакви други екстри не могат да ме стимулират да сивзема тази или онази камера.

В крайна сметка, важно е с какво качество снима камерата, а не какви копчета и мигалки има по нея.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма сервиз у нас. Да не дава господ. Тя и мойта камерка си беше ОК. Снимаше прекрасно в режим, диджи ин/аут, аналогово цифров конвертор - сиреч VHS по iEEE - 1394 ама педала ми откъсна цялата комуникация с компютъра изобщо. Няма цифров интерфейс никакъв след "РЕМОНТА", а тя точно заради изброените опции беше по-скъпа. А нези глупаци в ПАНСЕРВИЗ ме разглеждат на ниво японски турист с камера ...

 

 

П.С. Пансервиз са официални за Канон и изгориш ли - сбогом си с уреда.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играх си с една камерка на Сони и имаше прекалено засилени цветове според мен. Не знам дали имаше корекции за това, защото не беше моя и нямах много време да чопля. Обаче имаше оптичен стабилизатор, който бачкаше СУПЕР! Не знам измежду сега продаваните камери рядко ли се среща, но според мен търси с такъв обектив. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след доста чудене накрая си взех една бюджетна HDD камерка: Panasonic SDR-H250. Хубавото (уж) е, че е 3 CCD, има Optical Image Stabilizer и оптиката е Leica (DICOMAR), 30 GB HDD и слот за SD карта (high capacity). Лошото е, че си е отявлено бюджетна, за да пише на HDD-то компресира и качеството никак не ме радва, единственото предимство е, че мога директно да записвам DVD-та без никакви излишни движения.

 

Стана ми интересна темата за синхронизация на видео и аудио (никога не съм пробвал) и реших да си направя един експеримент. Записах едно кратко клипче свирейки върху бекинг трак. Видеото го записах с камерата, а аудиото на PC-то със Samplitude. После наместих и замених аудиото използвайки MAGIX Movie Edit Pro 11 (дойде като бонус към Samplitude-a). Експорта е AVI с видео компресирано с DivX на макс качество и MP3 като аудио кодек. Първата част от клипа е оригинала със звука от камерата (чува се и дъщеря ми как недоволства в съседната стая), втората част е с подменено аудио.

 

Ето го и клипчето (17 Мб е в името на малко по-доброто качество - т.е. никакво рисайзване):

 

http://www.niliev.net/video/av_synch_test.avi

 

Моля да бъда извинен ако има проблеми с плейването, за първи път се занимавам с видео.

 

Гледам, че има нова версия на Movie Edit Pro 14, която струва $49 и май ще си я напазаря, доста екстри има особено за правене на DVD-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.