Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звука в Adobe Premiere


the_gorer

Recommended Posts

Когато импортвам видео в Adobe Premiere CS3, програмата вкарва само част от аудиото - може би 1/4 от целия аудио стрийм.

 

Самото видео върви отлично във всякакви плейъри и аудиото му е шестак, но не мога да разбера защо Adobe Premiere го кълца така и вижда само част от началото на звука.

Четох тема в чуждестранен форум за същия проблем, но тамошната дискусия завършва без решаване.

 

Защо тоа Премиер ми фака звука, да го таковам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Защото е премиер факин адоби. Юзвай Вегас, Меджикс Видео или Юлийд (или, ако си с кинти Авид).

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Роко, импортвам видео от онзи фотоапарат Samsung, дето ти каза, че записвал в хубав видео формат.

И сега Премиера не иска да му отваря аудиото като хората.

 

Онзи пич, от другия форум бил с някаква видеокамера Сони.

И на него Премиер ми правел същия чакмак.

 

Слава богу, още онзи ден реших нещата като оработих всичко във Вегас.

А преди да излезе Vegas 8.0, този формат не се отваряше от старите Вегаси.

Импортваха му само звука, но не и картината.

Нещо като огледален проблем на това, което ми се случва сега с Премиер.

 

Ползвам Вегас от години и е ОК, но е много слабичък откъм функции.

Пък и много искам се уча на Премиер - комбинацията от двете с Афтър Ефектс е просто Стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи пак е въпрос на кодеци някакъв. прати ми скрийншот от Г-спот-а да помислим. Случвали ми се е и на мен, но с инсталирането на кодека се оправя. Другия вариант е с някой конвертор да направиш аудиото отделно на PCM Uncompressed 48 000 Hz, 16 Bit. тва е си е СД и да го импортнеш отделно. Препоръчвам Grass Valey canopus pro coder или TMPEG Encoder, но ако проблема е в кодека ням как да стане и по тоя начин. Друг добър вариант е онзи култов VLC плеър който съдържа маса кодеци в себе си и експортва файлове. Та ВЛЦ отваря почти всичко и експортва в различни формати.

 

И както казах премиерата заприличва на софтуеър, но продължава да тежи на машината, както и всичко адобско.

Аре утре ш'сшъм по-ОК. и ше погледна.

 

Виж и във VIDEOEDITING.RU малко е досаден щото ти се лепва хомепейдж, ама има и полезни неща....

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки софт, който наблъсква DS филтри е ужасен! Никой не може да ме убеди, че това е НАИСТИНА необходимо. Защото не е! ТОЧКА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хммм, не знам за това... На мен ми вършат работа разните видове Адобита.

А то по принцип тая далавера с DirectShow пречи ли на нещо?

 

 

 

@RockoBG, ето скрийншот от G-Spot:

sasasakn2.jpg

 

 

 

А ето и как изглежда видеото в Premiere:

 

sasacopyxf2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм същия проблем и с вегаса... оказа се , че трябва да определя новия проект със същата семплираща честота от видеофайла. Скоро не съм работил с адоби, но мисля че всички тия ал-ин-уан програмки влияят и на по-сериозните приложения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мамка му... значи няма как да стане. :headbang:

Премиер няма настройка за аудио под 32000 Hz, а на моето видео аудиото е на 22050 Hz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Bingo.

Сорка не сым сядал отдавна.

Задължително е семплиращата честота да съвпада в смисъл - на файла с проекта.

Предполагам си се оправил ве4е

 

Другия вариант е с някой конвертор да направиш аудиото отделно на PCM Uncompressed 48 000 Hz, 16 Bit.

гледам казал сым го вече

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Роко, на кюто ти пратих клип с онзи проблем с мигането и промяната на блендата.

Успя ли да го видиш?

Ако не си ето го тук: http://uk.youtube.com/watch?v=-s1A1uL8ZJY

 

Забележи как в зависимост от осветеността на сцената камерата автоматинчо си сменя блендата по много дразнещ и неприятен начин.

Това видео е снимано с моя фотоапарат, но гледах ревюта на различни видеокамери (SONY, Sanyo, Samsung) и доста от тях го имаха същия проблем - камерата, в стремежа си да уеднакви осветеността на всеки отделен кадър, всъщност Осира видеото и го прави "мигащо".

 

Смяташ ли, че е възможно да се коригира тва в софтуер?

Ако не, как по дяволите хората снимат с онези кекави камери и успяват да поддържат еднаква бленда през цялото време?

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Апаратът ми няма ръчен режим.

 

Сега искам да си взема видеокамера, но от всички примерни видеота на различни камери, които изгледах в интернет се осъмих, че голяма част от тях също нямат ръчно настройване на блендата и си сменят осветеността автоматично, без да им дреме, че видеото всъщност се Преебава заради това "компенсиране".

Разбира се, говоря за камерите в ниския клас.

 

Също много гадна функция при тези камери е автоматичният фокус.

Това е ебати кошмарното "улеснение". :greenball:

 

Искам да си взема видеокамера, която да прави добро HD видео, но май абсолютно всички камери до 1500 лева са ментета.

Или нямат ръчен фокус, или компресират видеото твърде много, с цел да го поберат на по-малко памет и по този начин го преебават, или записват в някакви формати, дето след това трябва да ги конвертираш, за да може да ги използваш в обработваща програма, или записват кофти звук, или обективът им дава замазан образ...

Имам чувството, че тези евтини камери се произвеждат от фирмите като маркетингов трик - за да може човек да осъзнае на практика, че трябва да се бръкне 5 бона и да им купи от истинските камери. :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.