Jump to content
Българският форум за музиканти

Могат ли две аудио карти да работят едновременно под АСИО


enuffZnuff

Recommended Posts

едната е АДАТ винаги доминира над другата АНАЛОГОВА и ако от записващата програма реша да изпозлзвам аналоговата трябва или да сменя драйвърите на на WDM ( при което се чува забавено или с пращене ) или да деинсталирам АДАТа.Но и в двата случая поне до сега не откривам решение при което да използвам двете карти едновременно.Някой може ли да даде компетентен съвет?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата идея на АСИО драйверите е такава, че НЕ МОГАТ две карти да работят заедно. За тази цел - само WDM или MME (последните вече ги няма във Виста). Щом пращи под WDM значи има проблем с настройките. Какви са картите, какъв е хоста? Шест години съм работил с Marian8MIDI + Marian MarkA без никакви проблеми в Сонар и Семпликвоя под WDM драйвери. Доказано такава система работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата идея на АСИО драйверите е такава, че НЕ МОГАТ две карти да работят заедно. За тази цел - само WDM или MME (последните вече ги няма във Виста). Щом пращи под WDM значи има проблем с настройките. Какви са картите, какъв е хоста? Шест години съм работил с Marian8MIDI + Marian MarkA без никакви проблеми в Сонар и Семпликвоя под WDM драйвери. Доказано такава система работи.

До колкото имам спомени и ти работиш със същата конфигурация ,.Аз също съм с Ямаха 01 Мариан Марк М ( за адата) само дето имам и една М Аудио 1010 + Сонар, не знам вече дали е до настройки, след като за първи път пуснах двве карти на компа си и се убедих след няколко часа четене из нета на какви ли не дивоти и идеи и сам стигнах до заключението че, две карти под АСИО не работят , минах ги под ВДМ, но там се сблъсках със следния проблем: слагам М аудиото като мастер рекордер и мастер плейбек , въобще изцяло всичките мастер настройки ги изпращам през Делтата, Мариан-а го използвам само като ИН от Ямахата, (и то съм пуснал само един трак на запис) пращене, латенцията непрекъснато се променя.Смених IRQтата , защото по едно време Делтата видях че се дублира с едно USB , но проблема си остава същия - променлива латенция и пращене.Представям си какво ли е ще ако пусна 2те карти с по 8 входа плюс няколко трака МИДИ.Чудя се дали да не драсна вече харддиска, да не би цялата система от толкова много местене по слотовете, преинсталиране на драйвъри да се е побъркала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ги описваш нещата ми намирисва на конфликт на клоковете - при мене Ямахата беше мастер, МаркА беше слейв, а мастера в Сонара беше МаркА - така няма да имаш проблеми. Не е от драйвери, просто си разгледай внимателно клок веригата. Когато и двете устройства са мастери - тогава възниква пращене и други простотии.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не опиташ с ASIO4ALL драйверите.... ТУК.

При мен нещата вървят и се виждат и работят всичките ми audio devices и то напълно в режим на ниска латентност.

...вградената карта, LINE6 TonePort UX2 и LINE6 POD Xt Live.... Използвам ASIO4ALL и в CUBASE и през него виждам всички портове

на гореизброените audio интерфейси и си правя всякакви IN/OUT комутации....

Пробвайте! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:pray:

Мерси много, най-после успях да подкарам компа да записва от POD-a, а да свири през Creative-ката. И то без да чакам 2 дена докато си чуя свиренето :pray:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Бе хора - какво сте се вторачили в това АСИО?!? Ако работите със Сонар си ползвайте WDM-ските с далеч по-малко проблеми от АСИО. При правилно написани драйвери WDM са по-бързи от ASIO. Е, ако сте с Кубендо - сори, прецакани сте от чичко Щайгер (или Щайнбергер ли беше ;) ) - заковани сте за АСИО-то... :Piano:

просто лично мнение, никого не искам да засегна

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Бе хора - какво сте се вторачили в това АСИО?!? Ако работите със Сонар си ползвайте WDM-ските с далеч по-малко проблеми от АСИО. При правилно написани драйвери WDM са по-бързи от ASIO. Е, ако сте с Кубендо - сори, прецакани сте от чичко Щайгер (или Щайнбергер ли беше :bravo: ) - заковани сте за АСИО-то... ;)

просто лично мнение, никого не искам да засегна

Както вече Пресли каза и аз сам установих две карти под АСИО не могат да работят едновременно, ето един сайт който много ми помогна не толкова за драйвърите а за самите настройки на хардуера и Биоса

http://www.pcmus.com/2Cports.htm#Installingdrivers

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.