Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос


Recommended Posts

Не, защото 47к е четиридесет и седем килоома, а 473к е четиристотин седемдесет и три килоома.

 

Близко е до акъла, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K = 1 000

M = 1 000 000

и тн...

числото което е изписано се умножава по буквата /суответно "1" със еди колко си нули/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо бъркате ситуацията?!?КОНДЕНЗАТОР 47К е 47 пикофарада,клас на точност 10%,а 473К-47000 пикофарада или 47 нанофарада със същият клас на точност.За какви килооми говорите?Човекът пита за кондензатор.Да обясня механизмът на маркиране на японските (азиатските) кондензатори:стойност в пикофаради,първите ДВЕ цифри са значещи,третата показва броят на нулите след първите две.И всичко това както казах-в пикофаради.Така например означение 104J е за кондензатор със стойност 100000 pF-0,1uF и клас на точност 5%.Надявам се примерът да е бил ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо бъркате ситуацията?!?КОНДЕНЗАТОР 47К е 47 пикофарада,клас на точност 10%,а 473К-47000 пикофарада или 47 нанофарада със същият клас на точност.За какви килооми говорите?Човекът пита за кондензатор.Да обясня механизмът на маркиране на японските (азиатските) кондензатори:стойност в пикофаради,първите ДВЕ цифри са значещи,третата показва броят на нулите след първите две.И всичко това както казах-в пикофаради.Така например означение 104J е за кондензатор със стойност 100000 pF-0,1uF и клас на точност 5%.Надявам се примерът да е бил ясен.

 

 

Ами той им е сложил мярка "килоом". Писал съм по това, по което той е питал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф, яко... кондензатор....

Тия дни напрово луднах... Аз и затова се сдържам от към коментари, но уви понякога ръката ми е по-бърза от мисълта.... Много теоретично го карам.

 

Подведох се от омовете на колегата по-горе. Но пак същото де... Само дето в другият диапазон.

 

p - пико - 1 000 000 000 000 част от 1 фарад

n - нано - 1 000 000 000 част от 1 фарад

u - микро - 1 000 0000 част от 1 фарад

 

май така се срещат из нета.

Защо изобщо пиша?

 

 

алкохола не прощава никуму :surprise:

 

ПП: RichieSambora

нали кондензаторите се мерят в Фарадаи, а

резисторите в Омове?

Просто така си е означеноето няма логически какво друго да е, "К" означаваше нещо свързано с напрежението, което може да понесе...

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обясни дитроникс, К означава клас на точност 10%, т.е. реалната стойност на кондензатора може да варира в границите на обявената +/- 10%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako не се бъркам:

 

47 значи 47pF

471 значи 470pF

472 значи 4.7nF

473 значи 47nF

474 значи 470nF

 

Третата цифра означава брой на нулите в числото(в пикофаради).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам, малко се намесвам но можете ли да ми кажете, на една схема четох за някво " .05 mfd " Това какво е ? Кондензатор 0.47 микрофарада ли ? ( микро щото м-фд? )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м/у другото точно 0.047 микрофарада се има предвид.

 

0.047uF /микро-фарада/

47nF /нано-фарада/

 

ПП: уууу, ставам все по-добър и по-добър в пресмятането

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, мерси значи. :)

Свързах си баса на чисто, по няква схема от нета дет си намерих, и сега като чета теми за потенциометри глух звук и т.н нещо ме хвана параноята дали вс е наред. Бе свири си, и с кубето с което съм мноо не мож да предценя звука точно какъв е :thumbs_up:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.