Jump to content
Българският форум за музиканти

възможно ли е ?


kukls

Recommended Posts

здравейте,

декември си взех аудиофила и замених старият ми железен SB Live! 5.1 ( SB0100 ) . от тогава обаче все ме "гложди" , че не мога да използвам иначе ставнително добрите си колонки Luxeon C5.1 , а и кретивa стои в шкафа. DVD-тата, филмите и игрите като цяло преди по ме радваха, като ги служах на 5.1 система . иначе за правене на музика и за слушане на такава спор няма аудиофила е класи отгоре, въпреки че live!-то e с DSP Emu10k1 и като цяло има доста големи възможности. идеята ми е възможно ли е да съжителстват мирно и спокойно двете ( и съответно как?), като през креатива да си слушам филмите и късно вечер да играя пуцалки на слушалки(AKG K55) , а музиката да я слушам/записвам през аудиофила. принципно винаги съм ползвал КХ драйвери за Creative-то и проблеми съм нямал. в момента съм боцнал и двете,но бозата засича само аудиофила , дъното ми е asus p4p800e-dlx старо от 2004-та , ако това има някакво значение. двете карти съм ги сложил съответно на 2 и 3 pci слот. на останалите имам ТВ-тунер и 2 ланки някой правил ли е подобна гимнастика и какъв резултат мога да очаквам. също доколкото разбрах ръчно трябва да задавам на всяко приложение коя карта да ползва, интерсно понеже в игрите досега не съм видял опция за избор на звуковия адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... asus p4p800e-dlx старо от 2004-та , .... някой правил ли е подобна гимнастика и какъв резултат мога да очаквам.

Ами ако сравняваш слагането на 2 карти с гимнастика, аз явно съм олимпийски шампион :hysterical: , защото в комп, точно с дъно на ASUS - P4P800 съм събрал 4 бр. - една мултитракова, един Live!, едно Audigy и вградената SoundMax.

И 4-те си съжителстват съвсем мирно и тихо, като успявам да ги подкарам дори и под Win98SE където всички знаят, че има доста голям проблем с разпределението на IRQ-тата, а освен аудио картите имам видео, LAN, паралелен и серийни портове, мишка, 1394, тунер, 8 USB порта....и всяко от изброените също си иска собствено IRQ...но за мое щастие нещата не се засичат и си работят перфектно. :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам проблеми с подкарването на Е-му 0404 PCI и вградената Realtek AC97 (Гигабайтско дъно) едновременно. IRQ-ta се опитвах да местя, но като не много запознат, не отбелязах никакъв успех, винаги Е-му-то е абсолютно доминантно, другата карта не се засича. Във фирмата, където ми правиха компа също не оправиха нещата и аз просто сметнах, че не може. Но не бих отказал съвет от някой световен шампион в занаята :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислех, че някой ще измисли причина да сложи М-Аудио и друга карта (особено Лайв) на едно РС, но ето че доживях... :)

Ако тия колонки са диджитал - боцкай смело и трябва да стане. Ако не - през балкона заедно с Лайв!-а и толкоз! :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там е работата ,че просто искам да изкарам 5.1 звук, без да се налага да купувам рисийвър c spdif вход. а вече така или иначе имам, както 5.1 системата ,така и въпросният Live!5.1 . люксиона е приличен за игри и гледане на двд-та и филми. за музика откровено не става, но за нея си имам стерео монитори алесис и HiFi колони. обаче стереото не ме радва за нещо различно от слушане на музика,просто в ирите си е друго с 5.1.

 

там е работата че когато сложа двете карти, бозата вижда само м-аудиото. незнам дали от биос трява да се наглася нещо. аз просто слагам картите и пускам. ако махна м-аудиото, бозата веднага засича креатива. пробвах с ундолският инструмент за добавяне на хардуер да намеря и инсталирам лайв-а ,обаче безуспешно. все едно не съм я слагал. сменях слотове и пак нищо. а картата не виждам смисъл да я изхвърлям, може да е стара но е в пъти по качествена от всякакви вградени по дъната. преди време даже записвах с нея със съвсем прилична латенсия,посредством КХ драйвери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там е работата ,че просто искам да изкарам 5.1 звук, без да се налага да купувам рисийвър c spdif вход. а вече така или иначе имам, както 5.1 системата ,така и въпросният Live!5.1 . люксиона е приличен за игри и гледане на двд-та и филми. за музика откровено не става, но за нея си имам стерео монитори алесис и HiFi колони. обаче стереото не ме радва за нещо различно от слушане на музика,просто в ирите си е друго с 5.1.

 

там е работата че когато сложа двете карти, бозата вижда само м-аудиото. незнам дали от биос трява да се наглася нещо. аз просто слагам картите и пускам. ако махна м-аудиото, бозата веднага засича креатива. пробвах с ундолският инструмент за добавяне на хардуер да намеря и инсталирам лайв-а ,обаче безуспешно. все едно не съм я слагал. сменях слотове и пак нищо. а картата не виждам смисъл да я изхвърлям, може да е стара но е в пъти по качествена от всякакви вградени по дъната. преди време даже записвах с нея със съвсем прилична латенсия,посредством КХ драйвери.

и аз имам същия пролем, две карти Мариан марк А и М аудио 1010 и под АСИО не мога да ги пусна двете, под WDM вървят , но се чува прщаене , все едно има проблем със семплиращата честота, та наистина ако някой е с две карти нека разясни по подробно, как е направил при него.

аз раазмествах и слотовете им, сложих ги една през друга, но пак си е същото.Сега ми остава да пробвам от биоса да IRQto

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам SB Live! 5.1 (който нещо не се разбира с дъното ми ASUS M2NPV-VM)

оня ден си сложих Win Vista SP1 и се чудя дали да не я пробвам пак :whistle:

някой ползва ли я тая карта под Vista и има ли проблеми с драйверите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.