Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли някой да обясни това?


Recommended Posts

Отдавна се чудя и търся,но никъде не намерих такава информация затова ако може някой да направи тази услуга да обясни за тези струни.Предполагам, не съм единственият които иска да знае......

 

П.С.Съжелявам ако е имало подобна тема просто материала е много иии.............

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше обърнал внимание на дебелината на струните по отделно щеше да се сетиш...

 

Heavy bottom skinny top означава, че първите три струни (по-високите тонове, т.е. top) са като от комплект сравнително тънки струни, 0.009 или 0.010, а другите три струни (по-ниските тонове, т.е. bottom) са като от комплект дебели струни, например 12ки, 13ки, 14ки дори...

 

Типичен пример са на Zakk Wylde неговите 10-70 май бях виждал, първите три са тънички, десетки, а последните три (от които последната е 0.070) са...14ки, май се пада...

 

Аз до скоро използвах 10-52 (10-13-17-30-42-52), т.е. все едно вземаш първите три струни от комплект 10ки и останалите три струни от комплект 12ки. Това се прави с цел при солата да ти е по-лесно за бендове и всякакви такива техники, а другите струни (дебелите) да са достатъчно дебели, че да издържат здраво ломене и да имат по-плътен и дебел тон. Примерно.

 

Сега обаче минах на чисти 11ки (11-14-18-28-38-49), защото първите три ми бяха прекалено меки, а останалите три ми идваха ненужно дебели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше обърнал внимание на дебелината на струните по отделно щеше да се сетиш...

 

Heavy bottom skinny top означава, че първите три струни (по-високите тонове, т.е. top) са като от комплект сравнително тънки струни, 0.009 или 0.010, а другите три струни (по-ниските тонове, т.е. bottom) са като от комплект дебели струни, например 12ки, 13ки, 14ки дори...

 

Типичен пример са на Zakk Wylde неговите 10-70 май бях виждал, първите три са тънички, десетки, а последните три (от които последната е 0.070) са...14ки, май се пада...

 

Аз до скоро използвах 10-52 (10-13-17-30-42-52), т.е. все едно вземаш първите три струни от комплект 10ки и останалите три струни от комплект 12ки. Това се прави с цел при солата да ти е по-лесно за бендове и всякакви такива техники, а другите струни (дебелите) да са достатъчно дебели, че да издържат здраво ломене и да имат по-плътен и дебел тон. Примерно.

 

Сега обаче минах на чисти 11ки (11-14-18-28-38-49), защото първите три ми бяха прекалено меки, а останалите три ми идваха ненужно дебели.

Благодаря.Помогна ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз свиря така... понеже така и не можах да си намеря подобен 6-струнен комплект който да ми харесва като звук, усещане и теншън... и сега свиря със 7 струнен само че не слагам средната струна, т.е. получават се 3 тънки (меки и много удобни за свирене) и 3 дебели (с много състейн и плътност)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз към нещ такова се ориентирам...........свиря предимно в дроп Д(Ре) и стандартното Ми.Соло китара съм и се питах ако може да ми кажете какви "top" струни трябва да ползвам защото в момента съм деветки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми 11 ще ти звучат много готино в тези настройки (аз свиря с 11ки в нормална), но ще трябва леко да се пипне китарата, за да се компенсира по - голямото напрежение, особено ако е с флойд...

 

Може и по - дебели, на вкус, но ще ти трябва повечко време да свикнеш и да направиш още мускул на ръцете :lol:

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с 10-46 (кръстоска между 10ки и 11ки) и бих казал , че са идеални за сола и ритъм партии ( " с яко помпене" :lol: ) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз в момента съм настроен в стандартно Е и свиря с 11-56.

Но си търся некфи 13-ки или 14-ки за стандартен D строй, в който съм решил да свиря от тук нататък.

Четиринайските хем ще вадят готин звук, хем ще дават възможност за смъкване до C или дори A (коете е любимият ми строй, но е много трудно да се намерят хубави струни за него,а и адаптерите трябва да са спешъл).

 

Тези с тънки горни и дебели долни не знам точно с каква цел са, но, ако наистина долните три стигат до 70, може да се пробвам с едни такива.

Кач пара и от къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За соло китара в D-drop и стандартен E най-удобни ми са "light top - heavy bottom" комплектите 9-46. Според мен за стандартни мензури (24 3/4 и 25 1/2) няма смисъл да се взимат по-дебели. Виж, ако вече минеш на C#-drop (основен строй Е# ) или C-drop (основен строй D), вече може да се вземат пак хибридни, но с една степен по-дебели (10-52).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с 10-46 (кръстоска между 10ки и 11ки) и бих казал , че са идеални за сола и ритъм партии ( " с яко помпене" :D ) .

 

10-46 (10-13-17-26-36-46) са стандартен комплект десетки. На 11ките (11-14-18-28-38-49) последната струна е 49. :)

 

За соло китара в D-drop и стандартен E най-удобни ми са "light top - heavy bottom" комплектите 9-46. Според мен за стандартни мензури (24 3/4 и 25 1/2) няма смисъл да се взимат по-дебели. Виж, ако вече минеш на C#-drop (основен строй Е# ) или C-drop (основен строй D), вече може да се вземат пак хибридни, но с една степен по-дебели (10-52).

 

За drop-C# стандартната настройка е Eb (ми бемол) и след това последната струна е бутната още един тон надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз в момента съм настроен в стандартно Е и свиря с 11-56.

Но си търся некфи 13-ки или 14-ки за стандартен D строй, в който съм решил да свиря от тук нататък.

Четиринайските хем ще вадят готин звук, хем ще дават възможност за смъкване до C или дори A (коете е любимият ми строй, но е много трудно да се намерят хубави струни за него,а и адаптерите трябва да са спешъл).

 

Тези с тънки горни и дебели долни не знам точно с каква цел са, но, ако наистина долните три стигат до 70, може да се пробвам с едни такива.

Кач пара и от къде?

Gorer-e според мен ти трябва ето това:

32cbf167a7220f5523d5ffc8619ea3b5.jpg

или това:

c1466c08addb31f35cb61669b20728ff.jpg

 

аз ползвам такива за настройки в стандартно Ре и Ре бемол. Дори Бийфи слинки се държат доста прилично и Си настройка(на къса мензура 24'75")

 

13ки или 14ки са супер ненужно дебели според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с 10-46 (кръстоска между 10ки и 11ки) и бих казал , че са идеални за сола и ритъм партии ( " с яко помпене" :D ) .

 

10-46 (10-13-17-26-36-46) са стандартен комплект десетки. На 11ките (11-14-18-28-38-49) последната струна е 49. :)

 

 

Кой ти помни кви бяха ... На кутийката на еликсира пишеше Light :/ може да са били 10-49 . Никой нищо не е чул , не се изложихме :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За соло китара в D-drop и стандартен E най-удобни ми са "light top - heavy bottom" комплектите 9-46. Според мен за стандартни мензури (24 3/4 и 25 1/2) няма смисъл да се взимат по-дебели. Виж, ако вече минеш на C#-drop (основен строй Е# ) или C-drop (основен строй D), вече може да се вземат пак хибридни, но с една степен по-дебели (10-52).

За drop-C# стандартната настройка е Eb (ми бемол) и след това последната струна е бутната още един тон надолу.

Печатна грешка, благодаря за поправката :) ! Да те поправя сега и аз: ако трябва да сме максимално коректни, грамотно е да говорим за C#-drop на D# или Db-drop на Еb :D .

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.