Jump to content
Българският форум за музиканти

Комплекти адаптери


Am-I-Evil

Recommended Posts

Чудех се ако имаш добре изработена китара, но не искаш да я сменяш, а да промениш звученето й, кои са най-добрите комбинации с хъмбъкър адаптери и как можеш да си поръчаш такива по нета при положение, че няма как да ги тестваш предварително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с димарцио Ево на бридж и нек- и на двата изкарват УБИЙСТВЕН звук! По средата имам YJM, който също много ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от това какво искаш да постигнеш. Зависи и от стила, който искаш да свириш, както каза Overdrive@. Тук всеки ще си каже това , което е правил със своята китара или модефикацийте които е правил през годините, но никои няма да ти направи звука. Влез в сайтовете на различните марки адаптери и погледни какви са им спецификацийте, прочети и малко ревюта на юзъри за съответния адаптер, който мислиш, че би ти харесал. Най - добре е да послушаш и малко семпли на адаптери.

 

Аз примерни на едната си летва ползвам адаптери IBZ AH2, a другия не го знам какъв е, върви си с китарата. Tози от айбанеца има слаб аупут, а другия има силен и комбинацията между 2-та на мен ми харесва , но на теб едва ли би ти харесала :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРОПУСНА да кажеш джаз ли свириш или рок или пък дет метъл :hysterical:

така че не може да се даде много смислен отговор на въпроса ти

Като му гледам подписа явно трашЕц-значи аутпут на макс и тва е :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от това какво искаш да постигнеш. Зависи и от стила, който искаш да свириш, както каза Overdrive@. Тук всеки ще си каже това , което е правил със своята китара или модефикацийте които е правил през годините, но никои няма да ти направи звука. Влез в сайтовете на различните марки адаптери и погледни какви са им спецификацийте, прочети и малко ревюта на юзъри за съответния адаптер, който мислиш, че би ти харесал. Най - добре е да послушаш и малко семпли на адаптери.

 

Аз примерни на едната си летва ползвам адаптери IBZ AH2, a другия не го знам какъв е, върви си с китарата. Tози от айбанеца има слаб аупут, а другия има силен и комбинацията между 2-та на мен ми харесва , но на теб едва ли би ти харесала :cheers:

 

Става въпрос за метъл :metalist: , не целя специфично звучене, просто искам да разбера кой с каква комбинация адаптери е бил най-доволен... нещо от рода на "кой ти е любимият китарист", но поне целя насока. :cheers2: Не става въпрос за сетове от производител - достатъчно са си скъпички и нямам намерения да подръжавам на някой. :) Вече пробвах със аутпут на макс и звука да е жесток кривоч, но вече взе да ми писва... до такава степен на усилване на сигнала съм стигал, че сигурно мога да си премеря пулса с китарата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става точно тей- двойки адаптери се държат коренно различно в зависимост от китарата, на която са сложени. Доколкото знам, при активните адаптери самата китара не е от такова значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих на Jackson-a Seymour Duncan Dave Mustaine Live Wires. Активна версия на JB и Jazz.

Скромно бих казал, че са супер !

 

И аз така мисля - лятото като бачкам да заделя едни 350 лева за Мъстейновите адаптери ^^ Можеш ли да качиш някакъв як семпъл? :huh:

 

П.П.: Предполагам си с King V/RR модел? :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.