Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с адаптерите


thrawn

Recommended Posts

Незнам откъде идва проблема, но

когато сменям м/у адаптерите на китарата (Джаксън ДжС1 Динки)

- на едната позиция на switch-a свири чудесно

- на позицията в средата се появява някакъв шум :) (като размърдам switch-a, се оправя, но за малко и после пак така...)

- а на третата позиция на switch-a - само шума(като пращене нещо) и китарата не свири.

 

Why ? :pray::angry:;)

 

Адаптери ли трябва да сменям или нещо не е изолирано както трябва(може би switch-a) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че switch-a ти прекъсва.

имах преди подобен проблем с една китара.

като бутна switch-a нагоре и пръщеше и трябваше

да върна назад и пак докато не спре. Кофтито беше, че

като го подбутна без да искам докато свиря и после пак

трябва да го намествам.

 

Все пак нека някой, който има такава китара

да си каже мнението :)

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако е от switch-a какво да правя ?

Да го сменям или трябва да видя дали е добре свързан ?

Редактирано от thrawn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е или по връзките или в самия суич. провери дали всички кабели са запоени добре или някъде има прекъсване (при суича или при адаптрите) - и то точно около този адаптер провери, който "не свири". ако всички връзки са ок, тогава сменяш суича. но според мен някаде трябва да се запои някой кабел наново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за проблема с прекъсването, но проблема с шума и пращенето съм 100 % сигурен, че идва, защото в стаята, в която свириш, има силно магнитно поле от телевизори, компютри и друга техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за проблема с прекъсването, но проблема с шума и пращенето съм 100 % сигурен, че идва, защото в стаята, в която свириш, има силно магнитно поле от телевизори, компютри и друга техника.

не съм съгласен. ако е така, тогава защо единия адаптер работи без проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава китара, но не съм имал такъв проблем.Щом пращи всредата и отпред, значи просто предния адаптер не е вързан и спойките на суич-а са зле..прегледай всичко, никой не може да ти каже "е това е със сигурност..." проверка му е майката - става за 3 мин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имах със едно ESP Ltd. VIPER 400 - нова !!!

Докато свиря на нек позицията ... /ЕМГ 85/ и превключа на бридж /ЕМГ81/ звука изчезва - Мда няма никой ! а китарата е чисто нова !

Показа този "проблем" няколко пъти ...после си вървеше ОК.

Мислите ли,че може да е от електрониката ? АКо проблема е ключа ,не би ри трябвало да прекъсва винаги.Хайде за стара китара ОК, но при положение че е чисто нова ?

Какъв съвет ще дадете ?

 

ПС: кабели,спойки,екранизации са ок...видимо без проблем и то нормално за нова китара...но този дефект излезе при тестване .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решението - вземи една стая само за свирене и облепи ВСИЧКО в готварско алуминиево фолио

 

Ето така ли? :)

 

tinfoil3oq7.jpg

 

Клавиатурата е най-яка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествно, проблемът е в суича, защото ако беше например в неработещият адаптер или лоша връзка нямаше да има разлика между средната позиция и тази, която си работи. Предполагам, че откъм страната на превключване, където е неработещият адаптер има нещо, което пречи (в превключвателя) и суича да отказва точно там. Затова по средата чуваш шум, а на трета позиция - нищо. Не съм ли прав? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.