Jump to content
Българският форум за музиканти

Pa50 ПРОБЛЕМ?


mupcku

Recommended Posts

Хора имам от скоро ПА50, обаче забелязвам един доста странен шум докъто нищо не върви по него.Особенно като сложа слушалките, по се забелязва.Не е толкова силен но се усеща, продължителен "електронен" тон, и шум сякаш две кабелчета се допират...по-ясен не мога да бъда.Моля ви кажете, ако някой знае дали това е фабричен дефект или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери какъв ти е четвъртият инструмент на перформанса/ дали е моно или поли/ и кой е. По- някога той остава да звучи .Натисни старт/стопа или изключи този инструмент с двата бутона от ляво най-0отдолу на екрана. Така предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По някой път подобен "шум" издава clock генератора, но е с ниско ниво и не би трябвало да пречи.

Извади миди кабелите от клавира и провери има ли го още този шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам само, че не би трябвало да го има. На ляв или десен канал на изхода или и на двата? При всички перформанси ли го прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

оф...незнам какво е перформанс, но го има и в двата канала.Понякога се появява и шум все едно в микрофон духа вятър ( :) )Това е най-точното описание...И все пак този шум е с доста ниско ниво, чувам го само със слушалки ако свиря и пак е нисък, но достатъчен да ме притеснява....

Редактирано от mupcku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом наподобява на "вятър" определено не е клок-генератора (който прави "пук...пук...пук..." :greenball: )....по-скоро ми прилича на паразитен шум, дължащ се на дефектирал елемент в усилвателя за слушалките/изходите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по скоро е от ефектите, ползвай като смениш блендите дали се чува пак, също пробвай с комбинацията shift+stop би трябвало да спре ;)

:thumbs_up::):girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.