Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройките на Eq


DeadWing

Recommended Posts

Бихте ли казали подходящите настройки на кубето да докрам максимално Металика.Смисал,аз го свиря с много нисък Mid и по -висок Treble.Давайте идеи как да напукам Mastera най-ефикасно :П.

 

Става въпрос за настройките на кубето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=32299

 

скифай тука, а въпроса ти така зададен звучи като "к'ви гуми да сложа на моя Москвич за да вози като Мерцедес" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това имаш уши - да слушаш и да анализираш шума/звука.

За това и имаш потенциометри - за да ги въртиш, за да променяш звука, ако не те задоволява. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми според мен най-добре звучи през аутпут2 - миксер - защотото там е по чистичко

 

Понеже дисторшъна има много среди - режи ги всичките

 

И като си пуснеш някоя песен на металика ( нарочно с малка буква ) започваш да си кътваш или буустваш ниските и високите докато твоя звук заприлича максимално на техния ....

 

 

 

Незнам кво ти е кубето а дори да знаех като нямам същото няма как да ти кажа някви конкренти настроики на Metal Master-a

 

 

Aйде помъчи се сам ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да свириш на клий канал с метъл мастер на дигитек,

пъровото нещо е да направиш неутрален еквилайзера на усилвателя,

след това действаш с дигито, накра буташ малко напред високи и басите, а средите на зад.

Както ти казаха действай на слух, защото много зависи от конкретната ти китара и усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли разбирам, че има предвид песента "Master of puppets", а не каквато и да е друга техническа информация.

Добре, че се порових из мненията ти, та да видя с какво оборудване си.

Имам Yamaha420AES, кубе - Stagg 10w и едно добро процесорче - Yamaha GEP50

 

Примерно, аз се опитвам да го свиря: Ниски 7/10, Средни 5/10, високи 6/10, естествено на чист звук /дисторшън нямам....по-точно имам, но е драйв :) "career ca25" /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не чета внимателно и не гадая мисли - Мастер ъф Пъпетс си имал в предвид, не

Метал Мастер на дигитек.

С Ямаха ГЕП 50 - програма 2(Хеви Метал) - тя е фабрично за стандартен хеви метъл - <Мейдън и Джудас, за тях без нищо да пипаш. Звука на Металика е по различен. Пробвай на тази програма да намалиш средите и да вдигнеш басите и високите, гейна на макс. Експериментирай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не чета внимателно и не гадая мисли - Мастер ъф Пъпетс си имал в предвид, не

Метал Мастер на дигитек.

С Ямаха ГЕП 50 - програма 2(Хеви Метал) - тя е фабрично за стандартен хеви метъл - <Мейдън и Джудас, за тях без нищо да пипаш. Звука на Металика е по различен. Пробвай на тази програма да намалиш средите и да вдигнеш басите и високите, гейна на макс. Експериментирай.

 

 

ОМГ и аз за Metal Master се сетих ....... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.