Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg


netz

Recommended Posts

Въпросния стаг на колегата IgniteAll Аз го купих от него .

За да звукне му смених електрониката изцяло стана китара с още 150 лв за адаптери оргиналните просто са много зле ако ви говори нещо 2 килоома за сплит коил такъв адаптер по принцип няма как да звукне добре

Аз го купих заради дървенията адаптера го бях купил преди това прото ми трябваше някъкъв бас да чуя как ще звукнат адаптерите

Като дърво е добре проблема е че е мнго лек и не е балансиран грифа провисва на долу както каза колегата

ако свириш прав това това е много неприятно изморява лявата ръка вместо да свириш ще си повдигаш грифа

Чао успех

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

+ 1 глас за бас Ибанец

..но преди това го пробвай и ги сравни със Стаг-а...предполагам че ще усетиш разликата и да видиш кой ти е по удобен...

освен ако не си си заплюл и искаш 5-струннен бас... :-), но според мен Ибанец е по-добрия избор от Стаг, не само заради марката... Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://en.euroguitar.com/bass/ibanez/gsr/gsr180/113652.html ето това е въпросният ибанез за 380 лв в същият магазин за който бях споменал по-рано!

Аз си взех абсолютно същия преди 2 месеца (води се GSR190, но е едно към едно с описания от теб). Басът си е добър, особено за тази цена. Удобен е, звучи приятно, засега не съм имал проблеми с него, а дрънча по няколко часа на ден като идиот :music336: Задължително го преслушай "на сухо" - дали не бразди на някое прагче (моят го прави леко с най-дебелата струна на едно прагче, но това не влияе на звука, който излиза от усилвателя... а и предполагам, че се оправя лесно ако се занесе на лютиер).

Толкова. Глас за Ибанец - няма да съжалиш за 30-те лева отгоре ако го предпочетеш пред Стага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам абсолютно същия бас като този на снимката. Вече 2 години ми върши работа. Не съм някакъв техничар. По скоро използвам баса защото басистите по трудно се срещат, и така винаги мога да си намеря група. Но иначе баса върши работа. Не вади кои знае какъв звук. Ама от скоро като му смених струните, звучи значително по добре, щото не ги бях сменял от както го купих :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам 4-струнен Stagg BC 300, няма какво да се бутам тука де, ама проблемите са ясни при всички като гледам, аз като начинаещ и неопитен ги забелязах:

- много леко тяло, постоянно си повдигам грифа, защото увисва и ме болят раменете след час свирене, че и по-малко

-бразди (дрънчи си яко) по прагчетата на 4-та струна, мога да я вдигна, ама ще стане сигурно по-зле с интонацията

ОБАЧЕ:

-за цената си вади чудесен звук, НЕ ПРАЩИ ИЛИ ПУКА (а е 2-ра ръка от съфорумец), нямам база за сравнение, но днес направихме с нашата група демо запис на едно място и останах много доволен от звука

-изключвам хората от форума, навсякъде в нета почти всички я плюят заради некачествените материали, ама те хората са американци, австралийци или англичани....нямаме база за сравнение във финансите.

 

Иначе събирай мнения и преценявай накрая сам. Те басистите тук си знаят най-добре. Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако взимаш Стаг проблемите се оправят, като в това число включвам и липсата на баланс. Слага се противотежест в тялото в кутията на потенциометрите и всичко става ОК. Това може да е олово, може да е чугун :) , важното е да тежи. Грифът при мен мисля, че беше прав, доколкото трябва да е прав грифа на един бас, де :D Просто ако купуваш такъв бас и му слагаш противотежест, внимавай тя да не скъса жиците на потенциометрите. Така басът става годен за свирене и в право състояние. Краси когато купуваше моя бас, много ме учуди каква електроника искаше да му слага, но явно и в това е имало смисъл, защото после го чух и ми допадна звученето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам 4-струнен Stagg BC 300, няма какво да се бутам тука де, ама проблемите са ясни при всички като гледам, аз като начинаещ и неопитен ги забелязах:

- много леко тяло, постоянно си повдигам грифа, защото увисва и ме болят раменете след час свирене, че и по-малко

-бразди (дрънчи си яко) по прагчетата на 4-та струна, мога да я вдигна, ама ще стане сигурно по-зле с интонацията

 

Оп, верно, че и аз го имам тоя проблем. :) Бразди малко и моето Stagg-че на най-дебелата струна. ;) Макар, че не влияе на звука от колоната, поне не видимо.

 

Иначе автора на темата веднага го взехме за начинаещ, щом се е засилил към Stagg... :greenball:

Няма нищо, де.. поне се получи готина дискусия за марката. :)

 

А щом си избрал Ibanez-а - взимай го по-скоро и се похвали тук после. :) И според мен е по-доброто решение, щом не си начинаещ, макар аз да се позовавам само на чужди мнения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Че кой не пише на български? :icon_shithappens:

 

Иначе за евтинкото.. точно това евтинко като че ли е добро за парите си. Чувал съм, че има и по-скъпи басове, които като качество не са кой знае колко по-далеч от Stagg. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по въпроса за евтинийката тази въпросната джи ес ар серия на айбанез е най-евтината такава но по това което разбрах и успях да посвиря на 2-3 китари представители на въпросната серия звучат далеч не зле и парите са оправдани имам предвит че примерно gsr205 е перфектен 5 струнен бас с активна електроника всичко 6 за 520 лв чисто нов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имаше едно мнение на латиница, затова имаше и такава забележка по-горе. А що се отнася до цените и качеството... Добре знаем, че инструменти, които можем да си позволим много лесно като цени, без заплатите ни да са с 4 цифри, някак няма смисъл да ги коментираме... Определено има за какво един бас да струва 4000 лв. Стагг са спасителен кораб, при положение, че човек не може да си позволи бас в ценови клас 1600 и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така аз в крайна сметка днес се сдобих ето с това 92726978ed03a8bfbf60675c77054e0f.JPG

и съм повече от доволен Cort е басчето и е безумно евтино за това което предлага :hysterical: Благодаря на всички за съветите и наставленията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.