Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Така реших наи сетне да си сложа адин адаптер активен ( остава да си го купя но това вече е ясно) ,та молбата ми е да ме посъветвате къде е наи-удобно да се сложи батерията ? Модела на китарата е стратокастър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе че няма да си пречат няма, но аутпута ще е твърде различен и ще е някак си странна китара

 

това което Ники е дал е най-доброто решение, ако не ти се занимава може да се прокопае кухина малко по-голяма от батерията, да се сложи малко дунапрен за да не дрънчи и със капаче с винтчета в дървото, като китарите без пикгард. Не ми се мисли като се сменят 10-20 пъти на какво ще е станало дървото където се стягат винтчетата, но това е друг въпрос ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си пише на сайта - задоволителен резултат се получава само тогава, когато и на паясивните адаптери се сложи електронен буфер/предусилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си пише на сайта - задоволителен резултат се получава само тогава, когато и на паясивните адаптери се сложи електронен буфер/предусилвател.

 

и те тогава стават активни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко т'ва е мноу хубаво, ама ше ми обЯсни ли някой, съвсе-е-е-е-м бавничко и ясничко (като за кръгъл идиот), защо са ви тия активни адаптьори? М-м-м? :D Брат ми и той същият кукундер - активни, та активни. ДОБРЕ, ДЕ, К'ВО ИМ Е НА ПАСИВНИТЕ?! Ей на, я съм фен на Рамщайн. Ма яко фен, ви казвам. И ги гледам - единият идиот (бат' Рихард) жули с активни EMG-та, другият малоумник (чичко Паул) стриже на пасивни DiMarzio (и минава през SansAmp - здрасти, Ники! :hysterical: ) - и двамата имат готин тон. Освен това, доколкото разбирам от химия (дет' се вика), активните адаптери звучат абсолютно еднакво, regardless на каква талпа ше ги забиеш. Т.е., дали на махагонова прелест или ше ги увиеш с тел върху мотика - все еднакво звучат (пак казвам - ТАКА СЪМ ЧЕЛ, никога не съм свирил на активни насмотки). Това, мисля, убива душата и характера на китарата, а? :)

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм фен на активните,но явно си имат предимства-на каквато и халтура да се ръгнеш в централното или квото има,пак ще звучиш.Иван Лечев е с активни,но си звучи като стратокастер китарата-не убиват толкова характера на тона (за разлика от процесорите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-безшумни са. с около 20dB по-безшумни от хъмбъкерите.

Иначе - тона им е малко по-различен обикновено от пасивните.

За някой - по-добър, за други - по-лош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-да. И като знам, че има и разправии с батерии, китарата се утежнява допълнително, свикнал си на пасивни цял живот и изведнъж трябва да си смениш погледа върху формирането на собствения си тон заради по-различния характер на някакъв си адаптер ... тези 20dB шум ше ги преживеем. Басът ще ги заглуши. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само това....поначало активните адаптери са по за про цел.Примерно имаш ситуацията че имаш лампов амп и драйва ти е изцяло и само от ампа за по-добър звук и искаш да криви ама много и без шум - решението е активни адаптери.Аутпута им е доста по-силен -> повече кривоч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и задръстване и пренасищане на първото стъпало :)

за това яките хай-гейн ампове имат много лампи в предусилватела - гейна се дели между стъпалата, а не е набримчено само едно стъпало ;)

примерно със амп по схема на солдано 50вата, сериозно усилен на сериозно количество гейн с евтин пасивен хъмбъкер шум почти НЯМА когато са заглушени струните;) може да са 20дб по-безшумни но не виждам смисъла от това

 

пък и в реални ситуации не се ползва максималния възможен гейн никога защото става мазало - яката резачка не е само от много гейн, а и от голямо усилване, паър ам драйв и тн

с други думи не съм съгласен с горния пост, но стига офтопик :punk_guitar:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй. Да обобщим гласовете, тогаз. :)

 

+1 глас за пасивните адаптери

 

Обосновка:

-> по-евтини

-> голямо разнообразие

-> по-малък обем и сложност на изпълнението им (визирам в частност тези, които са в корпус на сингъл)

-> прекрасен звук, ако можеш да си го направиш чрез външната апаратура ;)

-> не се главоболиш да сменяш батерии като семки (май веднъж на 3 месеца беше, де)

-> 1 потенциометър по-малко, дето да му береш грижа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.