Jump to content
Българският форум за музиканти

Пръсна се мазола на средния ми пръст


bir4o

Recommended Posts

Няма смешно. Пукна се мазол на средния пръст на лявата ръка / с която натискам струните / , по дължина на струната и тя потъва в раната . Не може да се свири като хората -боли . От там ми идва въпроса - има ли някаква профилактика на пръстите - кремове , рецепти или нещо такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

профилактики и кремове колкото искаш, истината е само една - чакаш да зарасне раната и продължаваш да свириш. много скоро кожата на пръстите ще надебелее така, че няма да имаш такива проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами крем за ръце :(

Сега ще трябва да изчакаш да зарасне, през това време евентуално може да си свириш с останалите пръсти. За 2-3 дена трябва да се пооправи. Другият вариант е да си го залепиш с каноконлит :( (шегувам се, въпреки че един изрод го беше направил и беше се похвалил из нета някъде)

 

Но в общи линии гледай да не ти се появяват мехурчета, не е много нормално. Може би натискаш прекалено силно или свириш прекалено много време, почивай си понякога.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм пробвал с каноколита - видях го от Flea, на който пръстите се издълбават от много слап и си ги пълни с каноколит в едно видео :)

има ефект -бях си смъкнал кожата без да искам като дялках една китара, напълних го с каноколит и не ме болеше, обаче много се рони - струните и грифа стават стават в боклук

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, не си правете ядрени опити с такива лепила... Чака се да зарастне и тогава наново свирня. Каноколитът е на цианидена основа и ако не знаете какво е това, прочетете малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не си слагай крем за ръце по пръстите, щото ще станат много меки и няма да ти е удобно да свириш... :) преди време имаше няква подобна тема разтърси се и може да намериш полезни съвети как да си процедираш с крайниците за свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ме разсмя от сърце , хахахаха

Съвета ми е да изчакаш да ти мине и следващия път като свириш прави и почивки по някога - - -- Така ще ти загрубее пръстето и няма да има проблем . След време както се казва и монети с пръст ще можеш да огъваш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

санпласт/анкерпласт/лекопласт.... тиксо... ???

 

Наскоиро имах един инцидент с едно адски остро длето. Върха на показалеца и средняит пръст бяха разцепени леко, но когато правя слайд или нещо от сорта и струната си влизаше у пръстите, като у дома си :Р Но, като старо куче волейболист веднага ми дойде на мисъл да си облепя пръстите със санпласт. Перфектно, малко се губи усещането на струната, ма пък не и усещаш нищо и мажеш наред :Р /случва се да се сменя малко често лепенката, но.../

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам ти да преустановиш свиренето докато не ти зарасне раната напълно. Другия вариант е да я облепиш добре с лекопласт и да си свириш с здравите пръсти. Тъй като по струните се натрупва всякаква мръсотия и гнусотиики докато свириш и има опасност от инфекция ако не внимаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени инструмента с бас и няма да си влизат струните в раната ;)

 

32005361173.jpg

 

... и пак си свирех като пич, малко неприятно но поне струните не ми влизаха в раната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свири си, кво ти пука от няква раничка?

не натискай толкова яко. старай се да използваш минимални усилия при свиренето. хората се хвалят, че имат супер загрубели пръсти, но това е признак на слаба техника и яко натискане. не е нужно човек да те познава от 5 метра, че си китарист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опаааааа ебаси яката тема... ;)

 

на авторът й - дерзай, ще зарастне. Може пък и да е от полза цялата тази история - поработи върху техниката на дясната си ръка (примерно с тези гумените кръгове, които се стискат в дланта - за по-голяма издръжливост на китката при по-интензивно свирене)..и така

 

на останалите - пише се КАНОКОНЛИТ!!!! На сайта им може да се разгледа асортимента и да се забележи наличието на Каноконлит Б, което лепило се използва в медицината за залепване на рани, при които зашиването е невъзможно...

 

ааа, ето и линк:

 

http://www.kanokonlit.com/articledetails.php?ArticleID=11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смешно. Пукна се мазол на средния пръст на лявата ръка / с която натискам струните / , по дължина на струната и тя потъва в раната . Не може да се свири като хората -боли . От там ми идва въпроса - има ли някаква профилактика на пръстите - кремове , рецепти или нещо такова...

единствента рецепта е: Свири по-редовно!

Мазоли се получават само ако си начинаещ или хващаш китара веднъж в месеца и свириш докато окапят струните.

Няма трето положение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на останалите - пише се КАНОКОНЛИТ!!!!

 

:greenball:

 

още от едно време (а не съм дърт така че е скоро това едно време) помня че навсякъде винаги е пишело КАНОКОЛИТ, това че някой произвежда лепило с "Н" в името, защото другото е запазено от друга фирма не значи че се пише така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.