Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо и за мен...


Recommended Posts

1)Nickname: Zombie.. защо зомби точно ли, ами защото имаше един приятел, който все още ми опява, че се зомбирам с някой банди...

Иначе приятно ми е, аз съм Марина от Разград :)

 

2)Възраст: 15 (на 29.09 - 16)

 

3)Образование: основно за сега :)

 

4)Вашият инструмент/и: Тук е по-интересната част. Значи от 1-ви клас (вече 9 години) се занимавам с пиано. На ясно съм,че имам много пропуски, особено от към музикална теория поради една или друга причина. Но важното е, че всичко се оправя.

От там нататък..Миналата година имаше един период около половин година,в който се порбвах на барабани.Дори бяхме направили група в нашето градче... И все още са ми страст барабаните, макар че, вече няма как да свиря на тях... Пак от миналата година - юли- август започнах на китара... отначало само на 3-4 акорда и захвърлях китарата, защото ме боляха пръстите :thumbs_up:

Но с течение на времето се понаучих на това-онова и сега опитвам да свиря и по-нормални неща... Купих си и ел. китара.

 

5)Предпочитан музикален стил: За слушане ми е по-лесно да кажа, защото на свирене ме няма много-много.

Та последните 3-4 години съм абсолютен фен на Prog.Rock & Metal - Dream Theater, Savatage, Symphony X, Ayreon и др. Естествено прогресива не е за всяко време.. Другите ми най-любими групи са:

 

Rainbow,Foreigner,Helloween,Axel Rudi Pell,Deep Purple, Whitesnake, Bon Jovi, Metallica, Gary Moore, Queen, Rammstein, Eric Johnson и още мн. други

Знам,че малко ги разбърках, от към стилове...

 

6)Вашият вдъхновител: за пианото, никой не ме е вдъхновявал май, понеже майка ми ме накара да свиря в 1-ви клас :) За китарата... Richie

Blackmore, Steve Vai, Gary Moore, John Petrucci... общо взето

 

7)Досегашни (не)реализирани проекти: Проекти.. винаги съм искала да запишем песен с групата ми. Но засега не става. Имам и други идеи, но... засега си остават само за мен.

8)Странични интереси: Освен музиката, която заема голяма част от времето ми, обичам да се занимавам с Графичен дизайн, Photoshop обработки... Спорта, тренирах доста време баскетбол, също все още ме влече, но не остава време за тренировки. Обичам да чета, да рисувам и още куп работи, за които рядко ми оставя време.Чисто и просто заради даскало и репетиции (предстои ни излизане на сцена с групата ни )

 

9)В кратце(или с две думи за вас самите): За мен самата... обичам с каквото се захвана ,да го правя на 100 процента... поне ако ми е голяма страст. Мразя да ме лъжат, мразя и това, че има много хора, които могат много, но ги мързи да гледат.

Като цяло се старая да бъда ЧОВЕК, и... все още вярвам, че има добри хора :Piano:

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Радвам се да те видя и тук :godbless: Добре дошла във Форума макар, че не си от вчера. А пък събираме се баскетБУДАлистите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Хелоу агеин или на нормален български ко стааа  :greenball:

 

Ta серозно вече, реших да благодаря на всичките 3-ма ,които ме приветстваха в форума и да пусна и 2-3 снимки :)

 

Това първото е на последното ни участие с групата:)

 

l_2eea34aa51044cf77240248e86d57820.jpg

 

Това е моя милост: (много обработена снимка, просто в момента не откривам друга)

 

l_32bcec82368e94190387d6918f7f51f2.jpg

 

А тук с групата вече :)

 

l_f07362335c4a67bae73c8af800226506.jpg

 

 

 

п.с. ако някой го интересува повече ...

 

www.myspace.com/afterlivebg

 

 

 

Keep on Rockin'!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ^_^

 

Много... металистично и на представяне и на вид :punk_guitar:

 

Но то тва е нормално. Дерзай с китарата и с каквото друго ти се занимава колкото можеш и искаш :rocker:

 

А нас мързелите не ни мрази :thumbs_up: Ние си гледаме, макар че сме притворили клепки :greenball: Освен това не ни мързи просто вършим нещата по - бавно :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велсоте с известно закъснение :greenangel: Метнах един поглед на профила и ми се напълни душата един вид, че младежта се радва на Пърпъл ;) Действайте напред.

 

Бтв., като гледам на какво се радваш и името на групата ви - поздрав с едно страхотно, макар и леко архивно парче на DT:

http://uk.youtube.com/watch?v=jb0Ho8IUPW4

Жицата към 4:00 - хармониите на клавира и китарата са уникални - това е кавър, който си заслужава да направите - някак ще е тематичен :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа разконспирира ме!

 

Вярно името идва от там, само моднахме една буквичка и стана AfterliVe ;) Пък и Afterlife мисля, че има таква група.

 

synchu, дерзая... няма отказване, просто музиката си е нещо велико! Благодаря и за поздрава, наистина са уникални. А за кавъра, мисля, че няма да е скоро, защото ще стане на ГАвър ако пробваме. Но по-нататък, като се разсвирим , може, мен ми е нещо като мечта да свиря някой ден DT :P

 

Относно Пърпъл, всички в групата сме абсолютни фенове на Пърпъл и производните им ;) Най - вече аз де , хех.

 

fLiSk , не ви мразя, спокойно :hysterical: А относно металистичното.. ми да ти кажа, като цяло слушам най-вече хард рок и DREAM THEATER  :greenangel: (какво разделение на стиловете само) А и снимките са все от по концерти , така, че нормално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топло да му стане на душата на човек, при положение, че не сте вероятно били родени, когато е правено това парче - Afterlife, имам предвид;)

Stay metal... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми преди 92 е правено ми се струва, следователно аз не съм била. Да бъдем точни 89 година е албума When a dream and day Unite :greenangel:

 

Други са били родени, но пък не са слушали DT и така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Пърпъл, всички в групата сме абсолютни фенове на Пърпъл и производните им Най - вече аз де , хех.
Добре дошла!

Само това не мога да си обясня-откъде идва тази българска любов към Пърпъл (не го приемай като заяждане),може би защото Ричи върти ориенталски ладове ли..,не че не съм свирил Хайуей стар и всичките им хитове с първата банда,но винаги АС/ДС и Стоунс са ми били фаворити ,става дума за 85 год,когато бях на твоята възраст и слушахме основно тези групи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Пърпъл, всички в групата сме абсолютни фенове на Пърпъл и производните им Най - вече аз де , хех.
Добре дошла!

Само това не мога да си обясня-откъде идва тази българска любов към Пърпъл (не го приемай като заяждане),може би защото Ричи върти ориенталски ладове ли..,не че не съм свирил Хайуей стар и всичките им хитове с първата банда,но винаги АС/ДС и Стоунс са ми били фаворити ,става дума за 85 год,когато бях на твоята възраст и слушахме основно тези групи.

 

 

 

:punk_guitar:  Еми.. от къде..  Пърпъл са велики, ето от къде! Пърпъл са дядовците на рок музиката, от Пърпъл пак произлизат Rainbow, Whitesnake... Всеки знае Smoke on the wather, Black Night, Highway star и т.н. А това, че Ричи въртял ориенталски ладове.... Да, върти ги, но ги върти по такъв начин, че и до ден днешен Ричи Блекмор остава един от най-великите китаристи в историята на рока. Всеки е чувал инструменталите му (в рейнбоу, не говоря сега с Кендито.. ) Anybody There, Snowman ит.н.

 

 

Но всичко си е въпрос на вкус вече, фенове си има и ще си има :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен :) Незнаеш колко ти завиждам за Ибанеца (благородно) Аз в момента карам с някъв горе-долу приличен Скуайър страт все пак за 220 лв си е злато :) Но се надявам че скоро ще успея да си купя някаква по сносна. Случайно да имаш някакви записи на групата ви, интересно ми е как звучите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От мене имаш добре!

 

:)

Малински, стига си се драл с тоя Ричи. И за мен пърпълския ми период е загуба на време ама така е на 16.

 

А е пичове, сега им слушам песента на тия типчета. :) Нашта девойка на 15

Пак от миналата година - юли- август започнах на китара...
има повече атака от разни "утвърдени", че и "музканти" Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rocko мерси :) 

 

Krismana, виж май-спейса ни,има запис и 4 лайф клипчета :) А за китарата, не е кой знае какво, събирах 2 години парички докато си я купя :) Въпреки тва ми върши идеална работа ;)

 

п.с. Записа ще му записваме на ново вокалите сега, и мисля, че ще стане още по-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.