Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем


axxess

Recommended Posts

Значи имам един проблем, от 2 3 месеца свиря на акустична китара с учител и се упражняваме на ритми и т.н Та се чудя защо немога да свиря на повече от една струна едновременно. Всмисъл да кажем Смок на дървото, което се свири на 2 струни. Ами нестава чува ми се бучене като се опитвам да натискам и 2те струни на едни прагче :greenangel: Помагайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да помагаме....ми освен да идваме да натискаме и ние :greenangel: най-вероятно струната не допира добре прага(самата метална преграда)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това добре, все ще се намери някой да натиска струните с теб че да можеш да свириш на две струни...

Ама к' во ще првим нататък?,

Има мелодии с по 3 , по 4 струни наведнъж, а съм чувал и за повече :) Тогава вече ще ти трябват бая помагачи :)

 

Извинявай за сарказма, ама просто нямаш право да се чудиш такива неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво 'свирите' с учителя ти? Или го карате само на листче. Ех, спомени в часовете по информатика, за какво са ни компютри, като си имаме хартия и много въображение....

Смисъл, баси плащате си за даскал луди пари /повече, от колкото аз изкарвам на ден.../ пък не ги питате тях, дето са нали все пак.. някак знаещи.

Пък ако ходиш у приятел или нещо такова, питай го него. Някой който те вижда какво правиш. Бучене може да излиза от китарата ти. От слабите пръсти. Иска се практика, за да хванеш правилната интонация /ала бала.. термини чужди за мен :Д /

 

М/у другото и аз не мога пауер кордите на въпросното парче... някак получават се, но рядко... не мога 20 пъти подред без да сбъркам :)

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3 месеца :) . Не свириш достатъчно. Пръстите ти трябва да са като стомана. Абе какво да ти кажа , влагай си сърцето в китарата и всичко ще излезе ,хайде успех :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смок на дървото не звучеше ли по добре на 3 струни....

 

Пръстите ти трябва да са като стомана

 

много хора си мислят че трябва да се натиска яко но май не е така - ами ако хванеш китара с екстра джъмбо прагове или като на малмстиин издълбана и натискаш здраво??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная почти никакво време не и отделям. По 2 3 часа на седмица + учителя. Нещо не ме кефи на акустична.... ся като гепам електрическата се надявам да се оправи.... Можеби проблема е ,че свиря на стара китара която е с много тесен гриф, апръстите ми са много дълги...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро проблемът е, че

 

Да си призная почти никакво време не и отделям. По 2 3 часа на седмица.

 

То тия работи не растат по дърветата :)

 

Успех,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам... Ама. Я направо да си задавам въпроса. Значи свиря от някъде януари и ходя на уроци 1 път в седмицата ( като съм пропускам много уроци поради ангажименти). Та дрънкам на една стара китара дето струните са супер близко и ми е малко, освен тва дрънчи. Та никакъв кеф не ми доставя като правя упражненията, пробвах да свиря разни акорди нестава.... Освен това слушам само хеви метъл и съм много надъхан за електрическа. Та се чудя дали е от китарата, или просто свиренето не е за мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, както каза Пешо...

 

С уточнението ти се изясни че казваш:

 

"Седя пред телевизора и ям само шоколад. Не ми се спортува. А защо нямам мускули ?"

 

С по - малко от 6 месеца няма да се разминеш преди да почнеш да свириш поне лесни песни без проблем.

 

И то 6 месеца, в които ходиш поне 2 пъти седмично на уроци и поне час и половина на ден отделяш за упражнения.

 

Иначе по - добре ни ги давай парите за учител на нас. Ние повечето обичаме бира, тъкмо няма да са отишли напразно.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втория ти въпрос:

 

Ако те мързи и си несериозен нищо не е за теб.

 

Можеш да си купиш и най - скъпата китара и на този етап пак ще звучи така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв точно е вторият въпрос, че не го видях...

 

едит: Хубаво де, нека го кажа така - проблемът никога не е в музикалните инструменти. Те сами по себе си не изпълняват кофти музика. Следиш ли ми мисълта? :music336:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.