Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте на всички

скоро ми попадна тази машинка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227893&view=1

но доста изкормена(без нищу)

та интересуваме дали някой има такава да ми каже кои приводници каде се запояват

ИЛИ Някой да ми да де Добра Схема за Уа-Уа

Мерси предварително!

Редактирано от Spi† Fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах надписа ВАУ-ВАу е култов :greenangel:

вътре потенциометър ли контролира педала??

ако е така можеш да направиш крайбейби - схемата се намира лесно

 

ами да и на мене ми хареса надписа

с понтециометър е 100к (ама не мисля че ще има проблем ако трябва да се смени)

а за крайбейби - сега за първи път го чувам , я дайте от някой сайт неква схема за уа, ама сигурна че работи ;)

примерно на мейла enfinity@abv.bg

 

поздрави и мерси предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва Overdrive наистина можеш да го направиш много лесно, но има една гадна бобина вътре дето трудно се намира и трудно се прави. Ако нямаш откъде да я намериш по добре си купи някое готово евтино уа-уа от сорта на proel за 40-50лв.

 

Иначе руснаците правеха уа-уа като използват жиратори - това са електронни схеми които могат да "имитират" всякакви бобини, кондензатори и комбинации между тях.

 

Имай в предвид, че от нея много зависи звученето на уа-уа то. Аз много се мъчих да си правя такова животно преди време и когато постигнах завидни резултати отидох и си купих едно "Bad Horsie" и съм много доволен от него

 

хах надписа ВАУ-ВАу е култов :greenangel:

вътре потенциометър ли контролира педала??

ако е така можеш да направиш крайбейби - схемата се намира лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами то тая бубина (до колкото гледам по схемите) е около 500 мили Хенри, има я на много места (не по магазините) примерно прия някой тевизионен техник(бащата) има също в захранванията на компютрите(свалял съм от там) и така :greenangel:

http://schematicheaven.com/effects/dunlop_orig_wah_LAH.pdf

това ще свърши ли Абота? и имали дефекти в самата схема(нарочно сгрешени стойности за да не работи)

Редактирано от Spi† Fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dunlop crybaby

Jim%20Dunlop%20Cry%20Baby.jpg

 

е може би най извесния уа-уа

тая схема която си намерил е точно същата :greenangel:

 

доколкото пише из нета въпросната бобина играе огромна роля в звука и трябвало да е точно еди ква си че да звучи като старите дънлопи, новите били скапани и тн.

с други думи не само индуктивноста е важна - виж ТУК какви са бобините н аизвестни уа-уа, Фазел са оригиналните на Дънлопа

 

едва ли е много трудно да се направи - такива ферити съм виждал по магазините, само трябва да се изчисли и навие

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм правил обаче много голяма роля играе капацитета и активното съпротивление, което се определя от дебелината на жицата. Ако е много голямо активното съпротивление бобината улавя много брум, но пък от друга страна тези много навивки се събират трудно в сърцевината...

 

Това с бобините е колкото мит толкова и истина.

 

dunlop crybaby

Jim%20Dunlop%20Cry%20Baby.jpg

 

е може би най извесния уа-уа

тая схема която си намерил е точно същата :greenangel:

 

доколкото пише из нета въпросната бобина играе огромна роля в звука и трябвало да е точно еди ква си че да звучи като старите дънлопи, новите били скапани и тн.

с други думи не само индуктивноста е важна - виж ТУК какви са бобините н аизвестни уа-уа, Фазел са оригиналните на Дънлопа

 

едва ли е много трудно да се направи - такива ферити съм виждал по магазините, само трябва да се изчисли и навие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички

скоро ми попадна тази машинка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227893&view=1

но доста изкормена(без нищу)

та интересуваме дали някой има такава да ми каже кои приводници каде се запояват

ИЛИ Някой да ми да де Добра Схема за Уа-Уа

Мерси предварително!

 

Не си струва усилието да се поправя това нещо. Имам същата кутия с изкорубена платка и мисля да си направя друг ефект в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение е, че най-добре да ползваш кутията на вау преставката за моливник или старо желязо :)

 

Първо, бобината се прави лесно, но трябва да имаш уред, който мери бобини, а и трябва да спазиш импеданса на бобината - такива уреди - LCR метри малко хора ги имат. Трябва да намериш феритна сърцевина с висок параметър - Al - не знам как се превежда. Друг проблем ще ти е потенциометъра. Правенето на уа педал с потенциометър от магазина няма да стане, и точно поради тази причина всички фирми дет правят уа педали продават като консуматив потенциометрите.

 

С две думи - не се захващай с уа педал ала дънлоп, който има бобина и потенциометър.

 

С уа педал ала морли нещата седят по-добре от към електроника, но по-зле откъм изпълнение, което значи, че в крайна сметка ще загубиш много време и средства и няма да получиш това което би ти дал един истински уа педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има лесен начин да се измери бобината колко хенри е ако ти трябва примерно 500mH za 50 Hz има реактивно съпротивление 2.3,14.50.0,5=157ома вързваш последователно един резистор 150 ома или най-добре и още един 10 и свързваш към източник на променливо напрежение например някое трафче и мериш падовете на напрежение трябва да са равни това при бобина с идеални параметри иначе ще се получи грешка така, че гледай да са равни падовете. Предупреждавам недей само върху бобината да мериш пада да е половината от подаденото напрежение няма да стане така например ако имаш 24в подадено напрежение при резонанс ще имаш около 16-17 волта пад на резистора и бобината 16+16=24 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ще обясниш ли във формулката кое какво е, че ми е интересно? Аз разчитам като х.п.v.E=R, където v е всъщност ни, Е е индуктивността на бобината в хенри, Р е ясно какво е, а х си нямам на идея какво е ;) Би ми било интересно и полезно, а вярвам и на други наоколо...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да съм тъп и да съм сбъркал Е с Л на индуктивност, ама що ф е честота и какво е тва Xl в началото на уравнението? ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.