Jump to content
Българският форум за музиканти

Ирландска свирка


Recommended Posts

От къде може да се закупи този инструмент,а ако може да ми кажате и някои наръчници или инструктори защото нищо не открих?

Благодаря предварително :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http...=image&cd=2

 

 

Ето какво открих аз <_<

Сайта не е български за жалост но все пак може да видиш цените и да прецениш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че аз не знам дори и как се свири на него :)

Но го търся и ако го намеря някъде в София,защото ми е по-близо или ако някой знае къде има ще си купя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава - feadog, но ми я донесаха от Дъблин. Върви си с помощни книжка и CD. Забавно е, ама така и не се научих свиря на нея, ако не броим разни убер-прости мелодийки от сорта на "Twinkle, Twinkle Little Star" :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Хехе и аз имам същата май :D Е то си иска упражнения. Но и аз засега съм на прости мелодии. Украшенията хич нещо не мога да ги издялам, както трябва. Освен това, факта, че за да изкараш До, трябва да първата дупка да е "приблизително" наполовина покрита направо ме побърква.

 

Но предполагам, че само от нет-а може да се купи. Иначе са доста евтини. Начина на свирене (като пръстовки) е същия като на нашенския дудук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАхаха Аз се реших да си взема свирката от нета :DДоставката от щатите не е много скъпа и... няма да надуе много цената,а я има в много сайтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.