Jump to content
Българският форум за музиканти

цена на Musicman


beltar

Recommended Posts

тая е "Family Reserve" (с малко по-подбрани и по-луксозни материали, нещо като Private Stock при PRS) и затова е около €1000 по-скъпа от "нормалния" модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам - ето я нормалната:

 

http://www.thomann.de/gb/music_man_petrucci_6_piezo_md.htm - 2790 EUR.

 

Има и още по-евтина версия, която не е с matching headstock (т.е. цветът на главата не отговаря на това на тялото на китарта - т.е. тялото е примерно червено, главата не е боядисана), най-важното - няма пиезо адаптер.

 

http://www.thomann.de/gb/music_man_mmjp62p.htm - 1848 EUR.

 

Има и още една дреболия, има няколко модела (май включително горните два), които не са онези специални инлеи с форма на щит, а са с обикновенни точки.

 

Ако проверяваш в РФ, сподели каква е цената при тях. Аз лично бих предпочел да си купя от тукашен магазин една такава китара, ако я имат в наличност и мога да я пробвам дори и да е малко по-скъпа, вместо да поръчам нещо на сляпо и да се надявам то да няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ники,напълно съм съгласен с теб за пробата,но мога да те уверя,

4е вероятността да имаш проблем с въпросната марка е по4ти никаква ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички случаи е най -добре да се пробва, но за съжаление това в България е почти невъзможно. Магазините са пълни с китаски боклуци и нищо друго.

 

Погледни ebay - има си начини да се сведе риска до минимум. Аз моя ММ си го зех от там. Цената в европа е поне 2 -на. И това е неоправдано. Петручи модела от ebay върви средно $1400-1600.

Но ако не си пробвал ММ - съвета ми е да пипнеш първо, че усещането е малко по различно :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря много.аз бях преди 2-3 дни в РФ и пробвах един jackson и един showmaster.моделите не ги помня,но цените бяха съответно около 900 и 1300.и двете звучаха добре.ако нямам пари за тази на Петручи ще взема една от двете.все още не знам коя ми харесва повече.пак ще се пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш също така да пробваш китари като Yamaha, Washburn, Ibanez, OLP, Richwood, Peavey, Slammer, Stagg и др. които се предлагат из музикалните магазини.

 

За излизане на сцена из нашите рок клубове изобщо не ти трябва скъпа китара.

Трябват ти умения, малко техника, слух, както и сработена група - това няма нищо общо с китарата.

И с поръчкова китара за $10,000 да излезеш, на това никой няма да обърне внимание, освен евентуално някой разбирач в публиката.

 

Звука на живо рядко е добър, така или иначе, така че с всяка китара, която ти е удобна, можеш да сцепиш публиката, стига да разполагаш с музикалност, добри умения, и съмишленици, притежаваши същото - а тези неща се постигат много по-трудно, отколкото се купува скъпа китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш също така да пробваш китари като Yamaha, Washburn, Ibanez, OLP, Richwood, Peavey, Slammer, Stagg и др. които се предлагат из музикалните магазини.

 

За излизане на сцена из нашите рок клубове изобщо не ти трябва скъпа китара.

Трябват ти умения, малко техника, слух, както и сработена група - това няма нищо общо с китарата.

И с поръчкова китара за $10,000 да излезеш, на това никой няма да обърне внимание, освен евентуално някой разбирач в публиката.

 

Звука на живо рядко е добър, така или иначе, така че с всяка китара, която ти е удобна, можеш да сцепиш публиката, стига да разполагаш с музикалност, добри умения, и съмишленици, притежаваши същото - а тези неща се постигат много по-трудно, отколкото се купува скъпа китара.

за уменията ми е съвсем ясно.вече 5 години свиря класика.просто не обичам да свиря на калпави инструменти а и звука на тази ми хареса много.пробвах и един ibanez,но не ми хвана ухото.интересно че jacksona имаше като че ли малко по-мек звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със звука е силно субективно. Китарите, които изредих, в съответните ценови класове, не се различават много по качество. Аз, например смятам, че инструментите на Yamaha са една идея по-качествени от средното ниво на повечето марки инструменти.

 

За калпавост - която и да е китара, която се продава в магазина(освен ако не е наистина дефектна) става за свирене.

Годината е 2008, и китарите се правят в заводи, предимно с машини.

 

Това, по което евтините китари обикновено отстъпват, е цената, и качеството на използваното дърво, както и качеството на изработката, но само когато говорим за изключително качество.

 

На практика, с повечето от тези китари може да се свири без проблем, и без голямо значение от конкретната марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със звука е силно субективно. Китарите, които изредих, в съответните ценови класове, не се различават много по качество. Аз, например смятам, че инструментите на Yamaha са една идея по-качествени от средното ниво на повечето марки инструменти.

 

За калпавост - която и да е китара, която се продава в магазина(освен ако не е наистина дефектна) става за свирене.

Годината е 2008, и китарите се правят в заводи, предимно с машини.

 

Това, по което евтините китари обикновено отстъпват, е цената, и качеството на използваното дърво, както и качеството на изработката, но само когато говорим за изключително качество.

 

На практика, с повечето от тези китари може да се свири без проблем, и без голямо значение от конкретната марка.

свирих на yamaha почти 4 години.акустична,разбира се.после обаче си взех мануел родригес и определено звука е съвсем друг.а скоро пробвах и една немска-Гроп.тя пък беше супер.само че в момента изреждам все класически китари,но като пробвах електрическите пак имаше разлика в звука.между другото пробвах и един jackson за 1300 в РФ обаче хич не ми хареса как звучи за тия пари.както и да свирех все еднакъв тон излизаше-имам предвид като динамика.при showmastera и другия jackson просто леко променях начина на свирене и те много лесно се поддаваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.