Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара - K.yairi


synchu

Recommended Posts

Тъй като наскоро получих една акустична китара (K. Yairi) и от нетърпение (така се извинявам за свиренето :girl_cray2:) реших да запиша един семпъл.

Записан е с пиезото, тъй като в момента нямам възможност да я озвуча с микрофон, защото някакви ремонтни дейности текат наоколо и всичко е разглобено :) Акустичният и звук е по-добър и като сглобя отново нещата, ще пусна и "нормално" записана с микрофон.

Пиезо системата има доста опции и не съм ги и разучил всички, така че записа е без никакви корекции от EQs & т.н. Има само лека компресия и ривърб и всичко е на прима виста.

 

http://media.putfile.com/SampleTest-KYairi-verb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благо звучи, на мен ми харесва :) Интересно ми е наистина как ще звучи с микрофон, така че чакам :girl_cray2:

 

п.с. Не бях чувал за тези китари, разгледах сайта на производителя. Изглеждат доста интересно, въпреки че класическите модели ми се струват малко грозновати. Колко съм повърХностен :)

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanks, ами тази е Western акустична, забравих да уточня :) Акустичният звук е доста, доста по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко остро и грубо като че ли ми звучи :hysterical:

 

Абе не ме слушай сега пак го слушам добре си е :)

може би ми звучи малко по звънтящо от приемливото за моят вкус :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ето и един запис (дрънкане по-скоро) с микрофон:

http://media.putfile.com/Yairi1-v

 

Мучо по-добре ми звучи на мен специално ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Smooooth :slap:

И на мен повече ми харесва, само че специално този семпъл има перкусия, която малко ми бърка в здравето :) Бих се радвал да чуя и още, ако случайно ти се занимава да записваш разни неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :slap:

E ще запиша и музика - има няколко неща, които чакат малко време да се появи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така е, не са особено популярни. Много хубави инструменти - http://www.yairi.com/homepage/kyhomepg.html

Моята изглежда така (май я няма на сайта).

http://www.pulseonline.com/Alvarez/BigDY84C.jpg

 

Ще запиша и някоя надявам се хубава музика, а не дрънкане безподобно.

В интерес на истината директния семпъл не ми звучеше съвсем, а винаги съм харесвал повече китара записана с мик, макар че с повече фокуси ще се получи добре и директния. Разбира се директ за живо винаги най-добре.

Та затова рекох по-бързо да пусна нещо читаво като звук поне, че да няма грешни впечатления.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кодензаторен с голяма мембрана (LDC) - RFT/Geffel - на около 20-30 см от 12 прагче насочен към дупката малко, през NAudio Corp. (изработка на нашия съфорумник nikifena по схеми от www.gyraf.dk) Tube Mic preamp. Помещението е домашното ми "студийценце" в част от стая, която част е голяма 2.5м на 3м.

И има малко тук таме room reverb по записа :D

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Smooooth ;)

И на мен повече ми харесва, само че специално този семпъл има перкусия, която малко ми бърка в здравето :thumbs_up: Бих се радвал да чуя и още, ако случайно ти се занимава да записваш разни неща :)

 

 

..тъй. Семпълс онли още, че не мога да се събера в страната за повече време и нещо свястно съответно.

Ей това е китара само с микрофон (РФТ/Гефел М70) и нищо няма слагано - само чиста китара:

Yairi Clean Nothing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добро, добро :yes: Има много готин топъл и мекичък тон. А с какво свириш, че ми е малко зор да определя - перо или пръсти? Подозирам, че е смесено, но просто ми е любопитно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.