Jump to content
Българският форум за музиканти

по какво се ръководите по време на лайв?


Recommended Posts

от всичко което се докопам, но важното е аз да водя групата а не те мен, по принцип си броя.. но отскоро като се сдобих с метроном това вече няма да ми се налага

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ако става въпрос за барабанисти, би трябвало по нищо от изброените, освен метроном (може би)...

как барабаниста ще се ръководи по китарата например, или по гласа?!

 

другите се ръководят по барабаниста, той за тва е там.

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през годините съм развил доста добро вътрешно чувство за ритъм и не ползвам други "помагала" :D Забелязъл съм,че най-много помага(колкото и странно да звучи)-правилното дишане :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А като свири нераноделки например? Тогава метронома не важи...

 

Инъче съм съгласен че ритъмът е основното, и по него се водят другите инструменти...но барабаниста пак трябва да слуша какво свирят другите за да се ориентира най-малкото къде се намира в песента...В това отношение, поне според мен, барабаниста задава и поддържа ритъма, но се води по мелодията на другите инструменти...

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм барабанист ще си позволя да коментирам, че:

 

1. Burton, какво те кара да мислиш, че няма метрономи, които да могат да метрономват в неравноделни такти?

 

2. По принцип не е проблем барабаниста да се води по баса когато е необходимо.

 

3. Това с дишането ми е много интересно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Без да съм барабанист ще си позволя да коментирам, че:

 

1. Burton, какво те кара да мислиш, че няма метрономи, които да могат да метрономват в неравноделни такти?

 

И аз без да съм барабанист изказвам лични впечатления

 

Никога не съм се сблъсквал с метроном, който да може да ти "изтактува" ръченица+копаница, 11/8, 15/8 /с нужните акценти/ или пък поредица от намаляващи тактове например...А ако в една песен имаш няколко смени на неравноделки, дори и да има такъв метроном /в което се съмнявам, но все пак не съм чак такъв познавач/, как ще му зададеш промените в ритъма на една цяла песен, така че после да седнеш зад тупаните и да се водиш по него?! :think:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка барабаниста си ти, ти свириш .а не метронома, метронома е само да ти помогне някаде си.. не да ти извири парчето.. така трябва да свириш че метронома да го е срам от теб(това го беще казал някой друг) .. затова ходиш на репетиция,да си развиеш чувството за ритъм,барабанист а и музикант не се става ей така, като си купиш най-скъпият инструмент..

по въпроса.. както казах и в предният ми пост сремя се аз да водя групата в някакво темпо, метрономи и разни такива джаджи помагат но не винаги, и е малко странно да питаш един барабанист по какво се води ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм барабанист ще си позволя да коментирам, че:

 

1. Burton, какво те кара да мислиш, че няма метрономи, които да могат да метрономват в неравноделни такти?

 

И аз без да съм барабанист изказвам лични впечатления

 

Никога не съм се сблъсквал с метроном, който да може да ти "изтактува" ръченица+копаница, 11/8, 15/8 /с нужните акценти/ или пък поредица от намаляващи тактове например...А ако в една песен имаш няколко смени на неравноделки, дори и да има такъв метроном /в което се съмнявам, но все пак не съм чак такъв познавач/, как ще му зададеш промените в ритъма на една цяла песен, така че после да седнеш зад тупаните и да се водиш по него?! :think:

редиш си го на миди файл и готово

проблема е 0лев :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много елекронно стана нещо............ :lol:

и аз така викам :D

 

@antonium - за Midi-to съм съгласен, но пак метронома не върши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз се водя от най-кадърния, понякога се е случвало и да съм аз, но рядко. Но зависи де, някои парчета са ми по- на сърце някак, някои не са. Говоря примерно за някакво участие. Тъй като обикновено репертоярите никога не се подготвят добре, поне при мене е така де, или поне беше, си зависи от кондицията. Последния път, понеже с барабаниста бяхме имали само няколко, около 3, репетиции и свирехме за 1-ви път заедно, а и той си правеше каквото му скимне, нямаше едно еднакво изпълнение, та взаимно се гледахме или по-скоро слушахме щото на сцената трябваше да е тъмно. та така :D

 

да добавя.. :think: що се отнася до записите на комп, обикновено се водя по метроном или визуално по вертикалните линии на мултитракъра, когато имам голяма латенция се водя по усет на пръстите, дет се вика звука общо взето ме ориентира само за динамиката ми на свирня :lol: мани, мани

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.