Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender вкарват процесор в китарата


Nikifena

Recommended Posts

Мдам, мисля, че от преди повече от година го има това.

 

А и мисля, че вече се изхвърлят - и Gibson, и Fender... Уж те са...как да кажа, еталон за хубав класически (аналогов) звук, като се набляга на качеството на материалите... ама само УЖ, защото както гледаме напоследък всичко е конвейрно производство на висока цена заради някакви стари лаври. И заради надписчетата "Fender" или "Gibson", респективно. Идеята ми е, че вече не са само те тези, които правят хубави китари, затова се опитват само да привличат внимание...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, сори, но за мен беше новост. Не го бях виждал това, и реших да го споделя.

 

Лаври или не, все още се произвеждат хубави китари и апаратури. Друг е въпроса за цените. А на който не му харесва да ходи при майстори за китари и апаратура :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че произвеждат лоши китари и апаратури, напротив - казах, че не са само те, които правят качествени китари и хапар'тура, а този им маркетингов подход лично за мен не е особено интересен, но съвсем очакван, като се има предвид накъде вървят технологиите.

 

За майсторите - точно това започва да се случва все по-често :)

 

А баш-майсторът на ефекти, апаратура и поправки го знаем кой е... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

еми гледах и клипчета и пак не разбрах какво ще рече тва ! Само разбрах че в тези адапторчета са поместени хъмбъкинг , сингъл акустик и телекастер саунд . Но дали тези адаптерчета ще са толкова добри колкото един хъмб наистина ( геин) и как така успява да симулира хем това хем другото !??!

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото помня имаше и телекастер с вграден компютър с lcd отзад

 

интересно ми е с каква цел се правят такива продукти? привличане на хай-тек ентусиасти??

не съм чул или видял някой голям известен китарист да свири с такива работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E китарите на Вариакс се ползват доста. Джими пейдж също пъхна роботизирания тунер за китара, за да може да ползва повече строеве в една и съща песен. Изобщо целта на тези неща е да ти даде повече варианти и по - голямо разнообразие, особено при свирене на живо

 

ЛСД екрана е безсмислен като цяло (зависи с какво е свързан по - скоро, защото с един миди секуенсър съм чувал невероятни звуци от китара), но пък добри симулации на няколко китари не са, ако са добре направени.

 

Колкото повече, толкова повече, както са казали хората. И сега ако някй каже за компресирания звук и дигиталното... Ами за някои стилове музика нещата не минават без това (макар че аз съм абсолютен фен на аналоговото).

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го този страт,веднага щом дойде първата бройка в Надигащата се сила.Като изработка и респективно качество е американ стандарт...с акумулатор ;) ...бая батерии се слагат в слота,но идеята е яка.Предполагам би била оферта за работещ музикант,който трябва да свири всичко на един гиг.Хубавото е,че има и магнитни адаптри,като всеки обикновен страт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро очаквам и китара с вградена електронна игра в нея.

 

Примерно аз бих си взел един 6 струнен фретлес с ну пагади дето събира яйца :);)

 

 

Тази, руската игра с Ну пагади и яйцата я имам, преди сумати години, ми я бяха донесли от Съветският съюз (така се казваше тогава). Ще си я намеря, ще и открия батерия ( дано ) и ще я разцъкам отново.

Стига с тези китари, трябва да има живот и извън тях :crying: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.