Jump to content
Българският форум за музиканти

оглеждам се сериозно за стейдж пиано


bras72

Recommended Posts

между другото четох в някое от ревютата че roland са вкарали шума от демферите та предполагам

че са се постарали поръчах го от thoman

имат опция да върнат парите в едномесечен срок при положение че не ми хареса

та така чакам с кеф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат и много други параметри на пианото, които можеш дори да настройваш - например колко да е отворен капака на рояла, което се отразява на остротата на звука, настройка на резонанса на свободно трептящите струни и т.н. Няма да съжаляваш :recourse: Поздравления за избора и успех с доставката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес чух rolan fp-4

пианото ми хареса,имам малки забелижки в високия регистър, клавиатурата

е добра,ама ми се стори по тежка от клавиновата

ама това което не ми хареса е менюто.Преди десетина години имах един модул на роланд мисля че беше u-220 та си спомних и там менюто беше кошмарно ,некви безумни комбинации и тук така а и тея пичово от xxxx хич ги няма та прослушах само основните бленди

цената е само 150 лв по висока от thoman ама тъпото е че дават само 6 месеца гаранция и пак трябва да се чака 40 дена

CyberGene как се оправяш с това меню на роланд или е въпрос на навик

сигурно щот съм сви нал с yamaha не съм обективен ама не ми се стори никак интуитивно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че FP7 и FP4 имат различни менюта, клавиатурите им също са различни. А мисля, че и звукът също е различен, но не съм съвсем сигурен. FP4 е по-евтин и орязан вариант на FP7 и затова може би някои неща не са му съвсем на макс :) Странно ми е това, че клавиатурата ти се е сторила по-тежка. Всеобщо мнение е, че най-тежките клавиатури са тези на Ямаха, аз го потвърждавам, но е възможно да са оправили това в новите модели на Клавинова, все пак не съм свирил на абсолютно всички модели, също така не знам и каква е клавиатурата на FP4, може би пък е някаква по-тежка от на FP7. Но съм сигурен, че клавиатурата на FP7 е най-доброто за момента от Роланд, а тази на FP4 е олекотен (като общо тегло на пианото) и евтин вариант на тази механика.

 

П.П. Можеш да си свалиш упътванията на двете пиана от сайтовете на Роланд и да направиш сравнения, пък и да разбереш предварително как да работиш с твоето пиано.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз лично бих ти препоръчал NORD STAGE 88 ако ти се дават 5000 лева.Иначе преди време имаше един корг sp 200 ,но отдавна го няма помагазините за съжаление :hysterical: поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.