Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за кубе...


thrawn

Recommended Posts

Проверих с търсачката, но не намерих такава тема....

Начинаещ съм(сигурно ви е писнало от такива теми ама...) и се сдобих с китара Джаксън Джс1 Динки и останах без пари

Трябва ми кубе за 100-тина лева. Музиката, която харесвам е от стила на Металика, Пантера, Ред Хот Чили Пепърс, Рамщайн, Нирвана и подобни.

 

ПП: Извинявам се ако има други такива теми

Редактирано от thrawn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 100-тина лева едва ли ще намериш нещо изгодно за гореизборените групи. Можеш да си намериш нещо на старо, но няма да е много специално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Музиката, която харесвам е от стила на Металика, Пантера, Ред Хот Чили Пепърс, Рамщайн, Нирвана и подобни" - е, поне си ни ориентирал точно каква музика харесваш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал

http://www.roland.com/PRODUCTS/EN/Micro-CUBE/index.html

 

Обаче там цената вече е друга. Мисля, че е към 250 лева ново.

Може и да падне до сто, сто и нещо втора ръка...

 

Вече ти си преценяваш според джоба. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз попаднах на един Roland в един магазин... 220лв. с четири ефекта - Overdrive, Gain и още два, с еквалазер.

Редактирано от thrawn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

търся кубе и аз. искам да има тунер, ефекти всички екстри. колко ще струва. дайте ми информациа най ефтино, средно , и професионално. тъйкато от скоро се уча , сега си изпозвам обикновен усилвател от уредба и китарата ми издава акустични звуци :lol: ако има също и да е преносимо ще е перфетно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-евтино професионално може да се направи (НАПРАВИ при майстор, не купи от магазина) за 1000 някъде със реверб и нищо повече като ефект :lol: друго по-евтино "професионално" не се сещам

всичко е преносимо някак си и маршалите....

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до сега бях до магазина на пиротска, но там имаше малък избор, а и кубетата нямаха тунери. утре ще отида до искърско шосе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе какви са тия вградени тунери, "всички екстри"... още малко ел. стъкла и АБС ще искате. Хубавите кубета може да имат най-много ревърб вграден в тях. Всичко останало се включва като външни ефекти. А тези, които имат вградени тунери, процесори и т.н. определено не са от най-хубавите и "професионалните". Те са предназначени най-вече за начинаещи музиканти, на които не им се дават парите за отделни хубави камиончета, или за упражнения. Такъв тип има на Берингер, на Фендер (FMнещо-сиDSP), на Line6 - те уж се водят по-реномирани. Вътре в тях просто има вградени цифрови процесори.

Т.е. това, че има вградени ефекти и тунер не прави едно кубе хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм казал нищо кое кубе е "про" и кое не е. даже ви питам. просто видях едно такова(имаше ЛСД дисплейове , много функции) ими направи впечатление и затова ви питам, щото аз не разбирам. най якото беше 4е всичкое на 1 място без Жици чистаработа. но щом казвате че по добре да са по отделно , ще послушам съвета ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В хубавите кубета трябва да има и дист канал. За справка вижте сайта на Маршал и прочетете на Кери Кинг изказванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също и не трябва да съдържат цифрови симулации на драйвове и лампови усилватели а да си имат истински аналогов, макар и транзисторен драйв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.