Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за малко съвет, ако някой...


klishev

Recommended Posts

Здравейте,

знам, че има бая такива теми, но понеже няма каде да пипна инструментите и комботата (в БГ сме все пак), към които имам интерес, та за това Ви моля за малко помощ.

Говориме за свирене в къщи, евентуално с приятели, но в никакъв случай за клубове концерти и т.н.т. ..., а за стила, ами каквото ми хареса в момента и искам да науча..., а примери... ми Bon Jovi, Satriani, BB King, Clapton, AC/DC, Robert Cray, ... такиква неща :thumbs_up: .

 

Та значи да започна с китарите:

 

Избор 1 - Ibanez JS100 BK SATRIANI Signature

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...products_id=305

 

Избор 2 - Ibanez S470 BK

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...products_id=313

 

Въпроса - заслужава ли си по високата цена JS100-то?

 

Второто са комботата:

 

Избор 1 - Line6 Spider III 75

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=2691

 

Избор 2 - Hughes & Kettner Edition Blue 60 R

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=1206

 

Повечето вградени ефекти и варианти между тях струват ли си за Line6-са?

 

А за, който мисли да каже само с лампи... чувал съм ама 1-во не мога да бича яко волумето и 2-ро не ми се занимава толкова.

 

Или ако някой прецени, че може да предложи друг вариант...

 

Благодаря предварително на всички отзовали се.

 

Хубав ден и много музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грабвай Hughes & Kettner-a и Ibanez S470 и ще бъдеш един по-щастлив човек.

 

Line 6 кубето...как да ти кажа, преди и аз се бях насочил към него, но първо е много скъпо, голямо и грозно :D и второ звучи прекалено изкуствено, защото то реално е усилвател с вграден не особено нов процесор на Line 6, а и 75 вата кубе за вкъщи е прекалено много, няма да можеш да го накараш да свири достатъчно...тихо. :thumbs_up: Вярно, H&K е 200 лв отгоре, но поне знаеш какво взимаш.

 

За китарите - JS моделът е с по-стар вид флойд, (S470 е със zero resistаnce, което е новото и "по-яко" нещо ;) ), тялото е от липа (basswood), което някои хора смятат за не особено хубаво, и на всичкото отгоре даваш 500 лв повече, защото на главата на китарата някъде около надписа Ibanez пише и Joe Satriani. Няма смисъл, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям SomeoneElse напълно и в двете насоки!

 

Преди месец бях мн. ентусиазиран за Line 6 Spider III, но имах възможността да го пробвам (точно същият въпросен), при това с не лоша китара... :thumbs_up: Ами нещо не ми изкефи. Сега не знам там за процесора, нов стар, ама не ми звучеше добре..., в смисъл зарибих наскоро с камиончетата,аналогов звук, ала бала .............. и разликата се усещаше.

 

А за JS100 - то....., хммм... голям фен съм на Joe Satriani, ама не бих дал 500 лв. отгоре за името му само.... (не че за името Ibanez, не плащаме пак цена)....Абе фенщина, зарибявки, ама де се вика сиренето с пари :D

 

Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого благодаря за мненията, а помежду другото намерих и 1 разлика между вариантите на Ibanez в радуиса на грифа, на JS100 e 250 mm., а на S470 e 400 mm., което значи (ако съм разбрал правилно), че грифа на S470 е по "плосък"???

 

И пак благодаря за мненията, защото честно казано се бях запътил към line6-са :).

 

А и за адаптерите... са май различни ако има значение изобщо при сток-а.

Редактирано от klishev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти като за домашно бая пари си решил да хвърлиш, ама то така трябва :) Относно китарата щом S470 BK е със зироу резистънс флойд, че май и по-тънко излиза от джей еса, взимай я. Спокойно ше можеш да си скачаш отгоре на флойда, че и салта да правиш. Относно комботата тук вече съвсем леко няма да се съглася с останалите единствено от гледна точка на това че спайдъра има вграден процесор. Да може би остарял, но все пак процесор и ако решиш да не си копуваш отделно процесор или да си правиш "автопарк" тва е може би по-добрият избор. Имай предвид, че нямам опит с нито едно от двете комбота, така че не се отрепвай да се вслушваш в моето мнение :-( важното е да има :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.