Jump to content
Българският форум за музиканти

Кухарка + Зумер, с какво да го залепя?


keeper

Recommended Posts

Та мисълта ми е с какво да го залепя за дървото, не ми казвайте че лепилото няма значение защото то е връзката между дървото и зумера - до голяма степен от него зависи какъв ще е тона. Споделете някакъв опит. Китарата е с найлонови струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе зумер не викаха ли по-скоро на едни пищялки дето ти казват като си си забравил фаровете на колата като излизаш?

 

На въпроса- най-добро предаване на саунда би трябвало да постигнеш с нееластично лепило- примерно от тези дето съхнат за една секунда. Въпроса е къде да се лепне точно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе зумер не викаха ли по-скоро на едни пищялки дето ти казват като си си забравил фаровете на колата като излизаш?

:offtopic-001: Ние на бачкане и за друго ги ползваме ама...пак са си пищялки.

По-добре си лепни една грамофонна игличка на топа с тиксо и забрави за проблема.Инфото е първа ръка от музикалното училище в Котел(Ех, тамбуристритититатритити"МиткоРусев"татрититини имало там навремето).Даже даскала по технология на музиката се мъчи да ме светне за това(естествено завъшил тамбурист там), ама аматьорите ВЪН. :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много прилично си звучи даже със зумер :thumbs_up:

аз преди доста години залепих с лепило Прома на полуакускичната ми китара

но го залепих на задната стена, бях чувал, че е по-добре да е на предната

тук да се изкажат спецовете

моя беше от най-големите, бях му запоил 2 проводника и бях облепил задната част със синя ПВЦ лента (гъзарийка :offtopic-001: )

но Прома е бавносъхнещо лепило, намазваш, изчакваш около 2-3 минути, после като го залепиш притискаш с нещо за около 10 минути

аз притисках с вилица :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей ви зумер

 

http://www.guitar-list.com/howtos/how-to-m...wn-piezo-pickup

 

 

Аз се изкушавам за каноколит......... иначе се лепи от вътрешната страна под мостчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе една бърза епоксидна смола като бързите Bison/Poxipol се втвърдява доста, и е добър вариант.

Принципно трябва да се залепи точно под магарето, отвътре, на предния капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и то по-точно под тънките струни - на мойта кухарка съм залепил с някакво льепило за гума (от тея миришещите), но има още нещо - трябва преамп в китарата с много висок входен импеданс и много късо кабелче между пиезото и преампа (то затова се и вгражда) - така ще е трепач - в противен случай е "малко" компромисно решение със недостатъчно добър резултат

аа и за лепилото ми се струва че по-рядко ще е по-добре, тъй като от гъстите смоли се получава по-дебел слой и да не искаш - все пак не можеш да пъхнеш стяга вътре

а това на линка както е показано със "4. a small amount of medium density foam." няма как да се залепи с лепило - само отстрани по малко

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и то по-точно под тънките струни - на мойта кухарка съм залепил с някакво льепило за гума (от тея миришещите), но има още нещо - трябва преамп в китарата с много висок входен импеданс и много късо кабелче между пиезото и преампа (то затова се и вгражда) - така ще е трепач - в противен случай е "малко" компромисно решение със недостатъчно добър резултат

аа и за лепилото ми се струва че по-рядко ще е по-добре, тъй като от гъстите смоли се получава по-дебел слой и да не искаш - все пак не можеш да пъхнеш стяга вътре

а това на линка както е показано със "4. a small amount of medium density foam." няма как да се залепи с лепило - само отстрани по малко

 

Не че съм спец , ама съм чувал че слагането на такива джажи в акустичната китара вложавало акустиката на инструмента. Не може ли това чудо да седи отгоре под магарето на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.