Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене с перо....


Urban fever

Recommended Posts

Според мен най-добрия вариант е да ползваш всички похвати.

 

С перо можеш да свириш неща, който с пръсти не се получават готино. Също така не съм съгласен, че не можеш да докарваш фънки звучене с перо.

 

С моята банда правим около 9-10 парчета, от който 2-3 ги свиря с перо, а на едно сменям между пръсти и перо :) Въобще най-яко си е да не се ограничаваш само с една техника на свирене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хм

ето един съвет

ползвай си палеца вместо перо и свири само с удари надоле около 2-3 седмици да усетиш струните

след това си опри пръста по баса (аз се подпирам понякога на струните нз защо така свикнах; ако имаш джазов адаптер сложи си палеца отгоре) и почни 1 удар с показалец,1 с среден и 1 с безименен в бавно темпо и постепенно забързай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да тазбера ... защо още отначало карате човека да включва и трети пръст ... Пич редувай си Показалец и Среден .... почни от някви бавнички упражнения ... (Някъде темпо - 100 или пък по малко .....) Но препоръчвам да почваш да свириш гами ....

 

Пз:Ицо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не искам да отричам нито една техника, защото смятам, че това си е богатство на звукоизвличането. Обаче....

От известно време свиря с едни момчета, с основна концепция hardcore и решх, че за да съм концептуален трябва да ползвам перо(което по принцип не ми е присъщо). Мъчих така известно време, обаче на последната репетиция нещо се издразних и праснах с пръсти. Само пооправих малко корекциите на усилвателя и всичко се получи много по-добре, отколкото когато и да е с перо. Много по-добра интонация и по-богат тон. Тъпото перо само трака то струните и скапва всичко!

Та: твърдо заставам зад пръстите и също така смятам, че свиренето на бас с перо позволява единствено повърхностно овладяване на инструмента. Не е ли да си пипнеш с ръчица бате нищо не става.

 

и на края едно философско заключение:

тва да свириш с перо на бас е все едно да ближеш сладолед през стъкло или да Ебеш с капут!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не искам да отричам нито една техника, защото смятам, че това си е богатство на звукоизвличането. Обаче....

От известно време свиря с едни момчета, с основна концепция hardcore и решх, че за да съм концептуален трябва да ползвам перо(което по принцип не ми е присъщо). Мъчих така известно време, обаче на последната репетиция нещо се издразних и праснах с пръсти. Само пооправих малко корекциите на усилвателя и всичко се получи много по-добре, отколкото когато и да е с перо. Много по-добра интонация и по-богат тон. Тъпото перо само трака то струните и скапва всичко!

Та: твърдо заставам зад пръстите и също така смятам, че свиренето на бас с перо позволява единствено повърхностно овладяване на инструмента. Не е ли да си пипнеш с ръчица бате нищо не става.

 

и на края едно философско заключение:

тва да свириш с перо на бас е все едно да ближеш сладолед през стъкло или да Ебеш с капут!

ааххахахахах

джейсън е капутоебящ стъклоблизец :hysterical::greenball::metalist::D:hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

а още нещо

леми свири с перо

и кво не може да свири ли?

 

всичко зависи от човека някои (като джейсън) са родени за да са педали

други(като леми) са големи убери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за Jason Newsted не съм съвсем съгласен с предния пост. Лично мое мнение, без да искам да убеждавам някой в него е, че Jason притежава завидни бързина и ритмичност на дясната ръка, които не са често срещано явление. Но всеки има право да има мнение!

По темата съм съгласен с мненията, че е хубаво, ако не да се владеят перфектно, то поне да се познават различните начини на свирене. Придобито умение или знание никога няма да е излишно, само може да е в полза!

Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джейсън е изрод. Просто не разбирам защо всички смятат, че щом не свири с пръсти, значи свири лошо. Най-яките парчета на металика са негови. А на сцена е просто култ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джейсън е изрод. Просто не разбирам защо всички смятат, че щом не свири с пръсти, значи свири лошо. Най-яките парчета на металика са негови. А на сцена е просто култ :recourse:

[spam] :surprise: ако под най-добрите искаш да кажеш най-педалските съм съгласен

load reload :greenangel::recourse::P:recourse::):hysterical: :hysterical: :hysterical: чуй войвод и се посери от смях[/spam]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и двете са нужни.

 

Аз започнах с перо, като свирих траш и пънк, после минах на блус, рокенрол и жазз с пръсти и сега, връщайки се към по-тежка музика или пък решавайки да направя некоя изрУдия, се оказва, че не мога да свиря с перо...

 

Хоп - и започнах да тренирам, даже с фретлеса го ползвам (перцето де), а си спомням как, преди години, се подигравах на Стинг за същото :greenball: , ма кво да прайш.

 

Сега, често, като свиря с пръсти, си държа перото в свития показалец на дясната ръка (който ми е контузен и отдавна не го използвам за свирене), готово за употреба.

 

Та, накратко - ценни са и двете техники - дори понякога показалеца не ми е много зле и мога да си позволя да държа перцето с него и палеца и заедно с останалите три да си правя некви фокуси ;)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джейсън е изрод. Просто не разбирам защо всички смятат, че щом не свири с пръсти, значи свири лошо. Най-яките парчета на металика са негови. А на сцена е просто култ :recourse:

[spam] :surprise: ако под най-добрите искаш да кажеш най-педалските съм съгласен

load reload :greenball:;):):hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: чуй войвод и се посери от смях[/spam]

Жалко е, че смяташ песни като blackened и my friend of mysery за педалски. Наистина жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джейсън е изрод. Просто не разбирам защо всички смятат, че щом не свири с пръсти, значи свири лошо. Най-яките парчета на металика са негови. А на сцена е просто култ :recourse:

[spam] :surprise: ако под най-добрите искаш да кажеш най-педалските съм съгласен

load reload :greenball:;):):hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: чуй войвод и се посери от смях[/spam]

Жалко е, че смяташ песни като blackened и my friend of mysery за педалски. Наистина жалко.

пфф мизерствай си

а блекънд джейсън има най-много 8% написано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пфф мизерствай си

а блекънд джейсън има най-много 8% написано

Ми не баш. Клони към 8 и е ирационално. Чак 8 не е, спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С перо свирят китаристите . Като искате подражавайте им . Аз ще кажа едно - guitaring is for emos. / демек щом свириш на китара начи си емо . Не басКИТАРА , ами китара. / ;) еxample : :thumbs_up: - emo :)

Редактирано от basis4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Отвори темата и не се сдържах...

emo666.jpg

 

Но не си прав за перцето... Вярно е, но не в 100% от случаите - някои от любимците ми свирят с перо ;)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С перце е яко да се свири,самия звук е по-режещ,но както казахте и двата метода е добре да владееш.

Относно т'ва за китаристите-не е съвсем вярно!Но съм виждал и емовци.

Емо=Шит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.